Контактные данные

МИКОЛА АРХИПОВИЧ ШАЛАМОВ ЗІБРАВ У ПРИШИБСЬКІЙ ШКОЛІ СВОЇХ ДРУЗІВ ТА КОЛЕГ

   Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №55 від 14.12.2017
  
  8 грудня Пришибська школа І-ІІІ ступенів відзначила третю річницю присвоєння їй імені почесного громадянина Михайлівського району, депутата Запорізької обласної ради Миколи Архиповича Шаламова.

Будучи професіоналом своєї справи, він активно працював у складі постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу та сільськогосподарського виробництва. Очолюючи одне з провідних сільськогосподарських підприємств Михайлівського району, Микола Архипович зробив істотний внесок у розвиток цієї території. І до Пришибської школи він ставився з особливим трепетом, адже саме за його ініціативи, за його старань та зусиль так дружно організувалися в одну злагоджену команду батьки, вчителі, учні, товаровиробники, підприємці, мешканці селища, щоб з кожним роком цей освітній заклад ставав все кращим. Тому не дивно, що сьогодні саме ця школа гордо носить ім’я Миколи Архиповича.

Своїм вітальним словом відкрила урочистий захід директор школи Марина Михайлівна Вертелецька:
- Микола Архипович Шаламов – людина, якій боліла наша школа. Він радів разом з нами нашим успіхам, турбувався про кожну дрібничку. Коли у школі проводилися ремонтні роботи, він кожного дня заїжджав сюди, все тримаючи під пильним контролем. Зараз цю непросту але благородну справу перейняла Галина Вікторівна Шаламова, яка так само піклується про дітей. Наша школа продовжує квітнути: у нас створені всі умови для навчання, для заняття спортом, для збереження здоров’я дітей. Все це – плід праці Галини Вікторівни. Я часто думаю, що випадкових зустрічей не буває, тож я вдячна долі за те, що в моєму житті була така зустріч з мудрою Людиною – Миколою Архиповичем Шаламовим. Тож бажаю всім сьогодні приємних спогадів і гарного вечора.

Серед численних колег і друзів Микола Архипович користувався заслуженою повагою і авторитетом. Тож, на прекрасному святі поваги, спогадів про справжнього українця, господаря з великої літери, мудру людину зібралися ті, хто береже в серці пам'ять про нього, щоб поділитися спогадами, згадати його поради та мудрі настанови, переглянути віртуальну екскурсію Пришибською школою, в яку Він вклав частинку своєї душі... На святі серед почесних гостей були також присутні голова Запорізької обласної ради Григорій Вікторович Самардак, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Ярославівна Озерова та віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Вемір Суренович Давітян.

Урочистий захід був дійсно святом, адже проходив він в атмосфері глибокої подяки за все зроблене для школи, тому всі присутні подарували свої щирі оплески на знак шани та поваги Миколі Архиповичу Шаламову.

- Він не був гостем у цій школі, він був другом, порадником, тож діти любили та шанували його, - зазначила Галина Вікторівна Шаламова. - Немає жодної сфери життя в районі, до якої не торкнулася б благодійна рука Миколи Архиповича, але його особлива увага завжди приділялася молоді, підростаючому поколінню, сьогодення та майбутнє яких він з усіх сил прагнув зробити світлим та чистим. Він завжди наголошував, що наша молодь – це найбільш освічені кадри для всього світу, бо вона росте і виховується на свободі, на відкритому просторі, на ланах, на землі-годувальниці. А в моїй свідомості надійно закріпився неписаний заповіт Миколи Архиповича, – дбати про посіяні ним зерна доброти, людяності, взаємодопомоги, втілювати в реальність всі плани, які він не встиг здійснити.

Тож, коли ініціативна група місцевих жителів запропонувала присвоїти Пришибській школі ім’я Миколи Архиповича Шаламова, Галина Вікторівна сприйняла це як почесну, але дуже відповідальну справу, адже вона не мала права підвести громаду та трудовий колектив їхнього підприємства.

Тож на святі Галина Вікторівна подякувала всім за підтримку, але найбільше - трудовому колективу приватного акціонерного товариства «Михайлівський райагропостач», який повністю підтримував її у рішенні надавати частину прибутку на те, щоб школа, яка носить ім’я Миколи Архиповича, процвітала і розвивалася, мала найкращі умови, найновіше учнівське обладнання, найвищу матеріально-технічну освітню базу.

Школа – це центр, куди від кожного будинку веде стежка до знань, а значить - стежка в майбутнє. Сюди щоранку поспішають веселими зграйками дітлахи і їх наставники-вчителі, щоб відчути радість відкриттів, пізнати нове. А комфортні умови навчання, впровадження новітніх технологій – одні із найважливіших складових, які безпосередньо впливають на якість отриманих знань.

Тому Галина Вікторівна Шаламова продовжила справу свого чоловіка, створивши в його пам'ять БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова», який і надалі допомагає школі, підтримуючи будь-які її ініціативи.

На свято гості приїжджали з подарунками, тож і Благодійний фонд імені Миколи Архиповича Шаламова презентував навчальному закладу інтерактивну дошку з проектором для повної комплектації кабінету хімії. А Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» подарував школі сучасний телевізор.

Після проголошення Галиною Вікторівною промови прозвучав Гімн БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» у виконанні Олександри Калініченко, під час якого всі присутні встали, щоб продемонструвати повагу до Миколи Архиповича.

- Це велике щастя для нас усіх, що ми знали цю людину – Миколу Шаламова. Нам подарувала його доля і Господь Бог, - зазначили ведучі свята.

Слово взяли також друзі та колеги Миколи Архиповича, які із захопленням розповідали про співпрацю, згадували його добрі вчинки, мудрість та справедливість.
- Він був справжнім господарем на своїй землі, - зазначив Григорій Вікторович Самардак, - турбувався про людей, про дітей, давав їм надію та можливість розвиватися та реалізовуватися, щоб працювати на благо своєї Батьківщини!
Григорій Вікторович також вручив колективу школи подяку за самовіддану працю на освітянській ниві.

З особливою теплотою згадав Миколу Архиповича і Олександр Васильович Ракша:
- Сьогодні незвичайний захід, це – зібрання друзів, однодумців. Мені випала честь співпрацювати з Миколою Архиповичем, цією надзвичайною людиною. І я хочу сказати, що його допомога була спрямована не лише на Пришиб, але й на весь район. Це – та людина, яка робила і жила не на показ, це була людина душі. І я хочу побажати всім присутнім тут впевненості у завтрашньому дні, здоров’я, благополуччя, людяності та щирості.

Депутат Запорізької обласної ради Віктор Іванович Дудка також пишається своїм знайомством з Миколою Архиповичем:
- Ця школа носить ім’я нашого друга, чоловіка, який був лідером сільськогосподарського та політичного життя району, області, та, мабуть, і всієї України. І цього успіху він досяг самостійно. Не буде перебільшенням, якщо я скажу, що багато наших друзів стали на свій шлях саме завдяки допомозі Миколи Архиповича, він завжди підставляв своє плече підтримки. Тож я бажаю колективу Пришибської школи гордо нести ім’я цієї Людини, вийти на той рівень, до якого прагнув сам Микола Архипович, щоб цю школу знали і чули скрізь. Здоров’я, благополуччя, мирного неба!

Своїми спогадами поділився з присутніми і Микола Іванович Фатєєв:
- Миколи Архиповича фізично тут немає, але присутня його душа, а в наших серцях лишилася пам’ять про нього. Це - людина неординарного мислення. Він бачив проблему не на кінчику носа, а набагато далі. Він був людиною моралі, допомагав всім стати на ноги, подавав руку допомоги. Він був дуже легкий на підйом, ніколи не проходив повз чужі проблеми. Саме завдяки йому сільське господарство Михайлівщини розвивається і процвітає.
А Благочинний Михайлівського округу протоієрей Олег Панчак в день чергової річниці в пам'ять про зустріч подарував Пришибській школі ікону небесного покровителя Миколи Архиповича – Архангела Михаїла.

Мама учениці Пришибської школи Леся Володимирівна Чайченко подякувала Миколі Архиповичу та Галині Вікторівні за ту допомогу, яку вони надали:
- Мені надзвичайно приємно, що наш освітній заклад так вирізняють порядок і чистота, сучасність і розвиненість! Я щиро вдячна Миколі Архиповичу Шаламову, який, не дивлячись на свою зайнятість, завжди знаходив можливість відвідати школу, поцікавитися проблемами і зробити все можливе для їх вирішення. І не менш вдячна Галині Вікторівні Шаламовій, котра продовжила справу Миколи Архиповича, створивши в його пам’ять Благодійний фонд. Саме завдяки їхній допомозі, їхній щирій підтримці освітній заклад повністю оновився, і кожен кабінет тепер – це інноваційна платформа здобуття знань! Завдяки БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» модернізовано кабінети фізики, хімії, біології, географії, спортивний зал та спортивні майданчики, їдальню та кухню, а гордість школи та всього району – це лінгафонний кабінет для вивчення іноземних мов та тестування будь-яких предметів. Турбуючись про здоров’я учнів, «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» цього року обладнав і медичний кабінет, якому можуть позаздрити навіть в лікарнях. Та, мабуть, і не перелічити всієї допомоги, яку надав «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» і Галина Вікторівна зокрема. Ця підтримка є неоціненним внеском у розвиток молодого покоління, наших донечок та синочків, які в цьому чудовому будинку знань навчаються та всебічно розвиваються!

Своїми враженнями поділилися і ті, хто не знав Миколу Архиповича особисто, але пізнав широту його душі та велич намірів через розповіді та спогади інших.
- Я щаслива сьогодні бути присутньою на цьому святі, - з теплою посмішкою мовила Тетяна Ярославівна Озерова. - Я довго не могла зрозуміти для себе, як назвати цей захід. А потім усвідомила: це – приклад високого рівня відповідальності, це – висока громадська активність, це – партнерство між бізнесом та школою. Я захоплююсь такими свідомими громадянами, такими помічниками, як Микола Архипович! Такі старання людей, підприємців, які можуть допомогти школі, є надзвичайно важливими для сьогоднішнього розвитку освіти, для проведення освітньої реформи!

Організаторам свята було відомо, що нещодавно Указом Президента Тетяні Ярославівні Озеровій було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти», з чим її щиро і привітали на урочистому заході.

Далі слово взяв Стулень Олександр Васильович, який також не мав змоги поспілкуватися з Миколою Архиповичем особисто, але, тим не менш, глибоко шанує та поважає його:
- Коли я приїхав працювати у Михайлівський район, Миколи Архиповича вже не було. Але я не зустрів за ці три роки жодної людини, яка б сказала про нього щось погане. Всі згадують його допомогу, підтримку, його справедливість! І я бажаю школі, яка носить ім’я Миколи Архиповича, успіхів та розвитку!

Дійсно, в нашій пам’яті Микола Архипович залишається людиною-вічним двигуном, який своєю енергією і цілеспрямованістю надихав усіх навколо. Навіть в музиці Микола Архипович надавав перевагу рок-н-ролу, тому школярі для гостей свята із запалом станцювали та заспівали пісню «Рок-н-рол». Діти любили Миколу Шаламова, а він любив дітей. Не винятком став і музичний ансамбль «Зоряна», виступом якого неодноразово насолоджувався Микола Архипович. Тому і цього вечора присутні змогли насолодитися дзвінкими голосами дівчаток-учасниць ансамблю. Та навіть вірші дітлахи присвячували цій видатній Людині!

Не випадково на одному із випускних вечорів діти з власної ініціативи запросили Миколу Архиповича до кафе відсвяткувати цю важливу для них подію і ще довго не відпускали його і Галину Вікторівну додому. В свої слова-побажання дітям-випускникам Микола Шаламов завжди вкладав душу, говорив від щирого серця. Одне з таких побажань гості свята переглянули, згадавши турботливий голос, щиру посмішку Миколи Архиповича.

В такій теплій, душевній, родинній атмосфері і минуло свято. Тож тепер навіть ті, кого доля не познайомила з Миколою Архиповичем, дізналися, як глибоко він відчував красу життя, як він любив життя, як любив Україну, як любив свій рідний край, своє підприємство, школу.

Він залишив по собі добрий слід та світлу пам'ять, про що свідчать душевні, теплі спогади присутніх на святі. І всі, хто був цього вечора на урочистому заході, хто мав змогу повернутися в ті моменти, в той час, який провели з Миколою Архиповичем, ще довго залишалися під тими враженнями, які подарував цей вечір пам’яті. Це була дійсно зустріч друзів, а душею компанії, як і раніше, був саме Микола Архипович Шаламов...
  
   

МИ знаходимось.

інд. 72013
Запорізька обл
Михайлівський р-н
с.м.т. Пришиб
вул. Кооперативна, 1
Все права защищены©