Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №190 від 18.07.2020 | |
В Україні 16 липня традиційно відзначається День бухгалтера. Бухгалтерія, на перший погляд, досить таки нудна сфера діяльності, але більшість соціологів вважають професію бухгалтера однією з найнебезпечніших і ставлять її в один ряд з такими професіями як, пожежний, поліцейський і льотчик. Адже законодавство, за яким вони змушені працювати, складне, закони суперечливі та неоднозначні, а зміни до законодавчих актів вносяться постійно. Тож, ми вирішили присвятити нашу постійну рубрику саме цій професії. Користувачі соціальної мережі ставили запитання, відповіді на які їх найбільше цікавлять, а ми їх переадресували головному бухгалтеру ДСГП «Агроцентр» АТ «Михайлівський райагропостач» Наталії Григорівні Василюк, яка вже понад 35 років працює в бухгалтерській сфері. І ось що з цього вийшло:
Чому Ви обрали для себе цю професію? Бухгалтером стала за сімейним покликанням: мама була бухгалтером. До неї я ходила на роботу, перекладала папери, рахувала. Тоді почала вивчати цю професію, а з нашим законодавством вчуся до сих пір. У бухгалтерії важлива будь-яка дрібниця, будь-яка деталь. Мимоволі звикаєш робити все ретельно і на совість. |
|
Чи вважаєте Ви свою професію ризикованою? Насправді професію бухгалтера не можна назвати ризикованою для життя чи фізичного здоров'я, але робота дійсно має велике емоційне напруження: законодавство змінюється так швидко, що ледь встигаєш читати нові закони. Пропустиш щось - і вже звіт з помилками.
Назвіть головні мінуси та плюси професії? Серед мінусів - нестабільне законодавство, велика відповідальність, емоційне напруження. А щодо плюсів, справа в тому, що професію потрібно обирати до душі. Особисто я завжди любила вирішувати завдання на логіку. В цій професії у мене їх буває надміру)
Які риси мають бути притаманні бухгалтеру? Перш за все - відповідальність і уважність, потрібно знати основні законодавчі акти і легко в них орієнтуватися. Також бухгалтер має бути посидючою та організованою людиною. Якщо в документі зробиш помилку, то доведеться переробляти все наново. Якщо це внутрішній документ - ще пів біди, однак, якщо помилку виявлено у вже надісланих звітах, то це загрожує санкціями від контролюючих органів.
Часто припускаєтеся помилок у роботі? Кожна людина хоч інколи, але помиляється. Я - не виняток. Але кожна ситуація є уроком - нічого не потрібно робити зопалу. Спочатку варто все добре обдумати, а потім братися за справу. Тоді помилок та порушень не буде. Особливо велике навантаження у бухгалтерів у кінці кварталу та року – тут потрібно особливо ретельно все перевіряти.
Якою є заповітна мрія головного бухгалтера? Повноцінна відпустка без жодних думок про роботу.
У які "професійні" прикмети вірите? Щоранку по приходу на роботу я виставляю вірну дату на всіх календарях у кабінеті. Давно помітила, що якщо цього не зроблю, робота весь день іде на шкереберть: нічого не ладиться, цифри не сходяться. А ще стараюся кожен новий квартал не починати з нової ручки.
Якщо повернутися в момент вибору професії, чи змінили б Ви свій шлях? Я б хотіла себе спробувати десь у туристичній сфері. Мені здається, там більше можливостей відпочити душею.
Що порадите молоді, яка вирішила обрати бухгалтерську стезю? 10 разів подумати, перш ніж приймати остаточне рішення!
А що побажаєте колегам? Своєчасно подавати всі баланси і звіти, бути завжди на висоті! Будьте Ви завжди здорові, Хай минає втома, Живіть в злагоді й любові На роботі й вдома!
Ми теж долучаємося до привітань та зичимо спеціалістам, які так уміло поєднують у своїй роботі знання, досвід та неординарний підхід щодо вирішення складних завдань, стабільного законодавства, високих результатів та побільше можливостей для відпочинку. Зі святом вас, шановні бухгалтери! |