Контактные данные
.
 БО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІМЕНІ М.А.ШАЛАМОВА» В ОСОБІ ГАЛИНИ ВІКТОРІВНИ ШАЛАМОВОЇ ІНФОРМУЄ    Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №63 від 10.02.2018
  
  2 лютого день розпочався з надзвичайно теплих, приємних емоцій! Від імені Галини Вікторівни Шаламової, голови БО «Благодійний фонд ім.М.А.Шаламова», представники організації завітали до Михайлівського дитячого садочку «Гніздечко» з подарунками – м’якими подушками для солодких снів малечі.

- Любі вихованці дитячого садочка «Гніздечко»! Ми щиро бажаємо, щоб ваше дитинство було безтурботним, щоб в ньому було побільше тепла і затишку, щоб всі ваші мрії здійснювалися! Тож прийміть в подарунок ці чарівні подушки і пам'ятайте: лягайте на них тільки з хорошими думками і нехай, як тільки ваша голівка торкнеться до них, збудеться все, про що ви давно мріяли, - передала побажання Галини Вікторівни представниця Фонду Дар’я Малюченко.

Зі словами подяки звернулися до «Благодійного фонду» дітлахи, батьківський комітет, завідувач дошкільного навчального закладу Наталія Анатоліївна Іваннікова, Михайлівський селищний голова Олександр Васильович Ракша.
Ну а найбільшою нагородою та подякою для представників БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова», звичайно ж, були щирі посмішки малят!

Ваш вік - це час казки, шановні малята,
Період чудес й дивовижних пригод,
Ми хочемо щиро, хлоп'ята й дівчата,
Щоб диво приходило й в ваш світлий сон,
Щоб спалось вам солодко, м'яко і зручно,
Щоб затишно й тепло вам, дітки, було,
Тож нумо приймайте від нас подарунки
Й рушайте у подорож в снах до зірок!
   
 БО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІМЕНІ М.А.ШАЛАМОВА» В ОСОБІ ГАЛИНИ ВІКТОРІВНИ ШАЛАМОВОЇ ІНФОРМУЄ   Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №62 від 03.02.2018
  
  Допомога - це своєрідний спосіб спілкування між людьми: добрими словами, справами або вчинками. Кожен хоч раз у житті відчував ту радість і тепло, що виникають, коли з щирих і добрих спонукань ми когось виручаємо, підтримуємо. Психологами було доведено на практиці, що після наданої комусь допомоги людина відчуває величезний прилив сил.

Благодійна організація «Благодійний фонд імені Миколи Архиповича Шаламова» висловлює вдячність за надану підтримку, за доброту і милосердя справжнім благодійникам, людям, котрі залишили в своєму серці тепло та надію, якими зігрівають всіх оточуючих.

Протягом 2017 року на рахунок «Благодійного фонду імені М.А.Шаламова» надходили кошти від ТОВ «Караван» (керівник – Василь Володимирович Кронін), ПП «Бізон-Тех» (керівник – Віталій Вікторович Боговін), СК «Країна» (керівник – Марія Ігорівна Ковальова), ФГ «Садове» (керівник – Сергій Володимирович Васильченко), ФГ «Нововолодимирівське» (керівник – Володимир Іванович Лобода), АТ «Михайлівський райагропостач» (керівник – Юлія Олександрівна Спіцина), ДСГП «Агроцентр» (керівник – Галина Віктрівна Шаламова).

- Шановні меценати, допомога, надана Вами, послужила на благо. Вона є неоціненним внеском у розвиток благодійності і, безсумнівно, відчутною підтримкою знедоленим і нужденним, - звертається до помічників з подякою Голова «Благодійного фонду імені М.А.Шаламова» Галина Вікторівна Шаламова.

Зібрані кошти «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» використав на розвиток спорту, на допомогу в лікуванні, на підтримку молоді. В результаті, за цей рік було проведено такі заходи: Футбольний турнір пам’яті М.А.Шаламова; Міжрегіональні змагання з кіокушинкай карате; новорічні свята з подарунками дітям та дорослим; поїздка дітей на виставу в театр імені Магара; свято «Сузір’я талантів» в Пришибській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова та екскурсія для талановитих школярів на о.Хортиця; флешмоб вишиванок тощо.

Було придбано для Михайлівського Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) медичні ходунки для дорослих, подарунки до свята Покрови, Дня людей похилого віку, Дня знань. БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» всіляко підтримує спортивні ініціативи, надає допомогу для поїздок місцевої молоді на змагання з карате, футболу, шашок тощо. Крім того, було надано матеріальну допомогу школам та дитсадкам Михайлівського району, Михайлівському ТМО.

Кошти, що надійшли від наших партнерів, звичайно ж, були спрямовані і на підтримку військових, воїнів-інтернаціоналістів, організації «Червоний хрест». За 2017 рік Фонд також надав допомогу на лікування близько 40 осіб.

Добрі справи не залишаються непоміченими – вони, неначе маяки, освітлюють шлях тим, хто чекає допомоги. Шановні благодійники, ми впевнені, що Ваш приклад показовий і для інших. Надаючи допомогу, Ви даруєте не просто матеріальні цінності, а даєте радість і надію. Тож, нехай Ваша доброта і щедрість повернуться до Вас сторицею. Бажаємо Вам усіляких гараздів, здоров'я, процвітання, благополуччя, успіхів і побільше тепла на Вашому життєвому шляху.

Допомагаючи людям, ми допомагаємо собі ставати тими, ким є за своєю духовною суттю. Ми вчимося слухати свою душу, бачимо радість в благополуччі інших. І головне - створюємо умови для нашого світлого майбутнього! Добро завжди повертається, а робити його приємно. І ми впевнені: взаємодопомога може згуртувати націю, допомогти нам вистояти у важкі часи!
   
 СТРАХУВАННЯ ОРЕНДОДАВЦІВ: ЗАХИСТ, ОПОРА, ПІДТРИМКА   Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №60 від 20.01.2018
  Здоров’я — найвища цінність. Майже всі знають цю тезу, але усвідомлює її не кожен. Динамічний ритм сучасного життя, постійні стреси, на жаль, не сприяють зміцненню здоров'я людини.

У розвинених країнах досить широким попитом користується страхування життя, що має велике соціально-політичне значення. Останнім часом і серед українців зріс інтерес до страхування життя і здоров’я – кризові часи і соціальна невлаштованість змушують людей частіше замислюватися про те, щоб мати надійний тил та опору в скрутну хвилину.

Про те, щоб партнери-орендодавці АТ «Михайлівський райагропостач» та ДСГП «Агроцентр» завжди відчували себе захищеними подбала Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради підприємства, завдяки турботі якої всі орендодавці вже рік користуються послугами страхової компанії «Країна».

- Страхування життя дозволяє нашим партнерам відчувати себе не самотніми у непростих життєвих ситуацій. І я тепер знаю, що в разі непередбаченої ситуації, нещасного випадку, тяжкої хвороби, їм обов'язково виплатять якусь суму грошових коштів, що допоможе оплатити якісну та ефективну медичну допомогу, - зазначає Галина Вікторівна.

СК «Країна» входить до ТОП-30 страхових компаній України за розміром страхових платежів і є асоційованим членом Моторного (Транспортного) Страхового Бюро України, учасником Добровільного об'єднання страховиків «Будівельний страховий пул» і членом Національного Клубу Страхової Виплати.

Вдячні люди не скупляться на слова подяки голові Наглядової Ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галині Вікторівні Шаламовій за таку вагому допомогу, за чуйність, людяність та патріотизм. За цей період близько 70 орендодавців підприємства отримали фінансову підтримку від страхової компанії, з них – 10 осіб одержали максимальну допомогу в розмірі 10 тисяч гривень. Всього ж на лікування орендодавців підприємства було виплачено близько 250 тисяч гривень.

Нагадаємо, така практика в Запорізькій області використана вперше, адже у нас ще ніхто не страхував своїх орендодавців. Крім того, як зазначає заступник директора з розвитку особистих видів страхування СК "Країна" В'ячеслав Юрійович Дорогобед, взагалі лише 10% керівників підприємств страхують за власний рахунок.

Тому орендодавці так задоволені турботливим ставленням підприємства АТ "Михайлівський райагропостач" до них. А суттєвою підтримкою сімейного бюджету для пайовиків-пенсіонерів є продуктові набори, які вони отримують до свят.

Дійсно, дуже приємно, що в наш час є ще організації, в яких співробітники так грамотно, професійно, і що не менш важливо, з такою доброзичливістю і теплотою ставляться до орендодавців!

Тож, як показала практика, медичне страхування, організоване для орендодавців ДСГП «Агроцентр» АТ «Михайлівський райагропостач», має свої результати. Тому пайовики передають Галині Вікторівні щирі слова вдячності за турботу та неоціненну підтримку та бажають підприємствам, які вона очолює, щедрих врожаїв, стабільності в роботі, високих прибутків, максимального розвитку та підвищення добробуту самих підприємств, працівників і, як наслідок, - орендодавців, яких Галина Вікторівна шанобливо називає своїми агропартнерами.
   
 РІЗДВЯНІ ВОГНІ У ВІКНАХ ДИТЯЧОЇ ДУШІ        Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №59 від 13.01.2018
  
 Одне з найтепліших для душі родинних свят в Україні - це Різдво. І таїть воно в собі багато приємних несподіванок і сюрпризів. У нашій країні в цей час у дорослих і школярів тривають канікули. Всі перебувають у піднесеному, чудовому настрої. Виникає дивне відчуття, ніби реальність поглинає добра дитяча казка.

Тож, 5 січня і дітлахи працівників АТ "Михайлівський райагропостач" побували у справжній Різдвяний казці. Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради підприємства, влаштувала для малят екскурсію у дивовижний світ театру імені Магара.

Вертеп за мотивами української народної казки "Одного разу на Різдво" так захопив дітлахів, що вони і незчулися, як провели час в цій дивовижній атмосфері! Різдво Христове викликає почуття радості, ніжності і любові… За народними традиціями вважається, що в ніч напередодні Різдва на Землі править дві сили – Добро і Зло. І та сила, до якої людина більш схиляється, і чинить над нею різні чудеса…

Тому на Різдвяні свята трапляються дива, а найголовніше – вірити в те, що будь-яке диво ти можеш створити сам! Історія, в епіцентрі якої опинилися діти, розповіла про те, як в одному селі на Різдво його мешканці колядують і жартують. На їхніх очах виник Вертеп, а колядники перетворилися на казкових героїв: Кізочку, Коня Микиту, Кота Василя і всі разом створили історію про Сірка і Різдвяну зірку.

Завдяки майстерній грі виконавців дітлахи опинилися в центрі одвічної боротьби добра і зла, світла й темряви. Через казкові образи актори театру донесли до глядачів ідею духовного пробудження людського світу напередодні Нового року й Різдва Христового, тож перед Святвечором дітлахи отримали заряд позитиву, натхнення та піднесеного настрою!
   
 ЗНАННЯ – НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК   Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №56 від 23.12.2017
  19 грудня в актовому залі АТ «Михайлівський райагропостач» пройшла бухгалтерська конференція на тему «Нововведення законодавства та зміни, внесені в Податковий Кодекс», на яку були запрошені керівники і бухгалтери підприємств, котрі працюють у сфері сільського господарства.
Відкрила захід його ініціатор Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач», зустрівши гостей на своїй території та побажавши їм щедрих врожаїв і прибутків на підприємствах.

Звичайно, вона не забула і привітати учасників конференції з Днем Святого Миколая, зазначивши, що найцінніший подарунок для працівників бухгалтерської сфери - це знання, зокрема - про зміни в законодавстві України (як позитивні, так і негативні).
Учасники конференції отримали вичерпну інформацію від лекторів Ольги Целуйко, шеф-редактора видань «БАЛАНС» і «БІБЛІОТЕКА-БАЛАНС», та Зінаїди Омельницької, редактора названих видань.

На бухгалтерську конференцію ознайомитися з нововведеннями законодавства та змінами, внесеними в Податковий Кодекс, до АТ «Михайлівський райагропостач» завітали представники ТОВ «Лан», ФГ «Веселка», ФГ «Виноградово», ФГ «Грейн-Агро», ПП «Світлана», СФГ «Нива», ПП «Агросинтез», ТОВ СГП «Світанок», «Нововолодимирівське», ФГ «Троянда», СТОВ «Прапор», ФГ «Таврія 4», «Вишневое», «Едем», ВСК «Нива», а також приватні підприємці.
На початку зустрічі бухгалтери разом з Ольгою Целуйко розглянули основні нововведення до законодавства. Лектор детально розібрала нововведення, а бухгалтери занесли собі в нотатки найактуальніші моменти.

А після кава-брейку на них очікувала інформація про зміни, що вносяться до Податкового Кодексу (на основі законопроекту №6776-д, прийнятого як закон 07.12.17). Розглянули лектори і питання про права контролюючих органів, відповідальність перед суб'єктами підприємництва, важливі зміни по контрольованим операціям, єдинників і авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів, сплату податків на майно, а також Закон про Держбюджет.
Бухгалтерів зацікавила тема змін до Закону про бух облік та первинних документів. Лектори зупинилися на тому, як правильно їх складати, за що можуть оштрафувати, які документи можуть не визнати первинними. Бухгалтери дізналися від спеціалістів, що таке дрібні неточності в документах та як правильно складати ТТН, документи на списання ПММ, калькуляцію виконаних послуг.

Зінаїда Омельницька, спеціаліст у сфері ПДВ, окреслила нюанси роботи із заблокованими податковими накладними. Це питання особливо хвилювало бухгалтерів, адже зараз практично кожен з них зустрічається з цією проблемою.

Наприкінці семінару учасники мали змогу отримати відповіді на запитання, які у них залишилися до лекторів. Цього дня вони отримали великий об’єм інформації, тож тепер буде простіше розібратися у нововведеннях законодавства. Ось так в АТ «Михайлівський райагропостач» бухгалтери отримували нові знання, спілкувалися та розвивалися.
 
 
   
 НОВІ ГОРИЗОНТИ СІЛЬГОСПВИРОБНИЦТВА  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №56 від 23.12.2017
 Український ринок нині активно розвивається і потребує ефективних фінансових інструментів, якими користуються сільгоспвиробники за кордоном. Вітчизняним виробництвам часто не вистачає досвіду та знань, щоб впроваджувати ці нові інструменти. Очевидно, що український ринок потребує обміну знаннями, адже тільки той, хто відкритий до нових ідей, хто завжди крокує в ногу з часом, може ефективно розвивати і своє підприємство.

14 грудня Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач», взяла участь у зустрічі клубу «Agro Fin Club», організованій за сприяння «Фінансових рішень» компанії «Сингента» в рамках проекту «Нові горизонти».
Основна мета клубу «Agro Fin Club» - поширення фінансової обізнаності та розвиток надійного партнерства, що спрямовані на покращення фінансових результатів аграрних підприємств та їх зростання у довгостроковій перспективі.

«Нові горизонти» - це нова концепція фінансових можливостей для сільгоспвиробників. Організатори створили для сільгоспвиробничих підприємств різного розміру та напряму, залежно від їхніх потреб, комплексні пропозиції, а також адаптували найкращий світовий досвід для українських умов. Серед представлених пропозицій є як нові для українського ринку інструменти (спектр форвардних програм, альтернативні напрями фінансування, індексне страхування, аграрні розписки), так і традиційні пропозиції вигідного й простого продажу сільгосппродукції.

Учасники заходу мали змогу отримати актуальну інформацію від професіоналів аграрної сфери – аналітиків, фінансистів, трейдерів, юристів та інших незалежних експертів. Кожен міг поставити їм запитання, які найбільше зацікавили, та обговорити з ними конкретну ситуацію чи проблему.
На зустрічі розглянули основні тенденції на агроринках та почули два погляди на них від експерта консалтингової компанії «ЛІкоТерра» Павла Хаустова.
Була порушена і не менш важлива проблема для сільгоспвиробників – тенденції у зміні клімату в довгостроковому локальному аналізі у розрізі захисту від погодних ризиків. Також обговорили законодавство, зокрема – податкову реформу-2018 та інші юридичні питання. Учасники заходу отримали роз’яснення від спеціаліста компанії OMP-Tax& Legal Віталія Смердова.

Свою співпрацю учасникам зустрічі пропонували також представники OТР Вank та ПроКредит Банк.
У ході зустрічі товаровиробники познайомилися між собою, обмінялися контактами, поділилися знаннями та зав’язали нові партнерські стосунки. І за це надзвичайно вдячні організатору заходу – компанії «Сингента».

- Дана зустріч – це чудова можливість обмінятися досвідом з прогресивними і досвідченими агровиробниками та експертами з різних сфер агробізнесу. Варто відзначити високий рівень проведення заходу, адже такі складні питання аналітики аграрних ринків, експорту продукції, кліматології, макроекономіки, юриспруденції та оподаткування були роз’яснені чітко та зрозуміло, що в перспективі підвищить продуктивність роботи на підприємстві, - зазначила Галина Вікторівна.

Тож, тепер виробники, надихнувшись новими знаннями та поспілкувавшись з професіоналами різних напрямків агарної сфери, повернулися на підприємства реалізовувати свіжі ідеї, а ми їм щиро зичимо успіхів у всіх починаннях!
 
   
 МИКОЛА АРХИПОВИЧ ШАЛАМОВ ЗІБРАВ У ПРИШИБСЬКІЙ ШКОЛІ СВОЇХ ДРУЗІВ ТА КОЛЕГ  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №55 від 14.12.2017
  
  8 грудня Пришибська школа І-ІІІ ступенів відзначила третю річницю присвоєння їй імені почесного громадянина Михайлівського району, депутата Запорізької обласної ради Миколи Архиповича Шаламова.

Будучи професіоналом своєї справи, він активно працював у складі постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу та сільськогосподарського виробництва. Очолюючи одне з провідних сільськогосподарських підприємств Михайлівського району, Микола Архипович зробив істотний внесок у розвиток цієї території. І до Пришибської школи він ставився з особливим трепетом, адже саме за його ініціативи, за його старань та зусиль так дружно організувалися в одну злагоджену команду батьки, вчителі, учні, товаровиробники, підприємці, мешканці селища, щоб з кожним роком цей освітній заклад ставав все кращим. Тому не дивно, що сьогодні саме ця школа гордо носить ім’я Миколи Архиповича.

Своїм вітальним словом відкрила урочистий захід директор школи Марина Михайлівна Вертелецька:
- Микола Архипович Шаламов – людина, якій боліла наша школа. Він радів разом з нами нашим успіхам, турбувався про кожну дрібничку. Коли у школі проводилися ремонтні роботи, він кожного дня заїжджав сюди, все тримаючи під пильним контролем. Зараз цю непросту але благородну справу перейняла Галина Вікторівна Шаламова, яка так само піклується про дітей. Наша школа продовжує квітнути: у нас створені всі умови для навчання, для заняття спортом, для збереження здоров’я дітей. Все це – плід праці Галини Вікторівни. Я часто думаю, що випадкових зустрічей не буває, тож я вдячна долі за те, що в моєму житті була така зустріч з мудрою Людиною – Миколою Архиповичем Шаламовим. Тож бажаю всім сьогодні приємних спогадів і гарного вечора.

Серед численних колег і друзів Микола Архипович користувався заслуженою повагою і авторитетом. Тож, на прекрасному святі поваги, спогадів про справжнього українця, господаря з великої літери, мудру людину зібралися ті, хто береже в серці пам'ять про нього, щоб поділитися спогадами, згадати його поради та мудрі настанови, переглянути віртуальну екскурсію Пришибською школою, в яку Він вклав частинку своєї душі... На святі серед почесних гостей були також присутні голова Запорізької обласної ради Григорій Вікторович Самардак, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Ярославівна Озерова та віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Вемір Суренович Давітян.

Урочистий захід був дійсно святом, адже проходив він в атмосфері глибокої подяки за все зроблене для школи, тому всі присутні подарували свої щирі оплески на знак шани та поваги Миколі Архиповичу Шаламову.

- Він не був гостем у цій школі, він був другом, порадником, тож діти любили та шанували його, - зазначила Галина Вікторівна Шаламова. - Немає жодної сфери життя в районі, до якої не торкнулася б благодійна рука Миколи Архиповича, але його особлива увага завжди приділялася молоді, підростаючому поколінню, сьогодення та майбутнє яких він з усіх сил прагнув зробити світлим та чистим. Він завжди наголошував, що наша молодь – це найбільш освічені кадри для всього світу, бо вона росте і виховується на свободі, на відкритому просторі, на ланах, на землі-годувальниці. А в моїй свідомості надійно закріпився неписаний заповіт Миколи Архиповича, – дбати про посіяні ним зерна доброти, людяності, взаємодопомоги, втілювати в реальність всі плани, які він не встиг здійснити.

Тож, коли ініціативна група місцевих жителів запропонувала присвоїти Пришибській школі ім’я Миколи Архиповича Шаламова, Галина Вікторівна сприйняла це як почесну, але дуже відповідальну справу, адже вона не мала права підвести громаду та трудовий колектив їхнього підприємства.

Тож на святі Галина Вікторівна подякувала всім за підтримку, але найбільше - трудовому колективу приватного акціонерного товариства «Михайлівський райагропостач», який повністю підтримував її у рішенні надавати частину прибутку на те, щоб школа, яка носить ім’я Миколи Архиповича, процвітала і розвивалася, мала найкращі умови, найновіше учнівське обладнання, найвищу матеріально-технічну освітню базу.

Школа – це центр, куди від кожного будинку веде стежка до знань, а значить - стежка в майбутнє. Сюди щоранку поспішають веселими зграйками дітлахи і їх наставники-вчителі, щоб відчути радість відкриттів, пізнати нове. А комфортні умови навчання, впровадження новітніх технологій – одні із найважливіших складових, які безпосередньо впливають на якість отриманих знань.

Тому Галина Вікторівна Шаламова продовжила справу свого чоловіка, створивши в його пам'ять БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова», який і надалі допомагає школі, підтримуючи будь-які її ініціативи.

На свято гості приїжджали з подарунками, тож і Благодійний фонд імені Миколи Архиповича Шаламова презентував навчальному закладу інтерактивну дошку з проектором для повної комплектації кабінету хімії. А Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність» подарував школі сучасний телевізор.

Після проголошення Галиною Вікторівною промови прозвучав Гімн БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» у виконанні Олександри Калініченко, під час якого всі присутні встали, щоб продемонструвати повагу до Миколи Архиповича.

- Це велике щастя для нас усіх, що ми знали цю людину – Миколу Шаламова. Нам подарувала його доля і Господь Бог, - зазначили ведучі свята.

Слово взяли також друзі та колеги Миколи Архиповича, які із захопленням розповідали про співпрацю, згадували його добрі вчинки, мудрість та справедливість.
- Він був справжнім господарем на своїй землі, - зазначив Григорій Вікторович Самардак, - турбувався про людей, про дітей, давав їм надію та можливість розвиватися та реалізовуватися, щоб працювати на благо своєї Батьківщини!
Григорій Вікторович також вручив колективу школи подяку за самовіддану працю на освітянській ниві.

З особливою теплотою згадав Миколу Архиповича і Олександр Васильович Ракша:
- Сьогодні незвичайний захід, це – зібрання друзів, однодумців. Мені випала честь співпрацювати з Миколою Архиповичем, цією надзвичайною людиною. І я хочу сказати, що його допомога була спрямована не лише на Пришиб, але й на весь район. Це – та людина, яка робила і жила не на показ, це була людина душі. І я хочу побажати всім присутнім тут впевненості у завтрашньому дні, здоров’я, благополуччя, людяності та щирості.

Депутат Запорізької обласної ради Віктор Іванович Дудка також пишається своїм знайомством з Миколою Архиповичем:
- Ця школа носить ім’я нашого друга, чоловіка, який був лідером сільськогосподарського та політичного життя району, області, та, мабуть, і всієї України. І цього успіху він досяг самостійно. Не буде перебільшенням, якщо я скажу, що багато наших друзів стали на свій шлях саме завдяки допомозі Миколи Архиповича, він завжди підставляв своє плече підтримки. Тож я бажаю колективу Пришибської школи гордо нести ім’я цієї Людини, вийти на той рівень, до якого прагнув сам Микола Архипович, щоб цю школу знали і чули скрізь. Здоров’я, благополуччя, мирного неба!

Своїми спогадами поділився з присутніми і Микола Іванович Фатєєв:
- Миколи Архиповича фізично тут немає, але присутня його душа, а в наших серцях лишилася пам’ять про нього. Це - людина неординарного мислення. Він бачив проблему не на кінчику носа, а набагато далі. Він був людиною моралі, допомагав всім стати на ноги, подавав руку допомоги. Він був дуже легкий на підйом, ніколи не проходив повз чужі проблеми. Саме завдяки йому сільське господарство Михайлівщини розвивається і процвітає.
А Благочинний Михайлівського округу протоієрей Олег Панчак в день чергової річниці в пам'ять про зустріч подарував Пришибській школі ікону небесного покровителя Миколи Архиповича – Архангела Михаїла.

Мама учениці Пришибської школи Леся Володимирівна Чайченко подякувала Миколі Архиповичу та Галині Вікторівні за ту допомогу, яку вони надали:
- Мені надзвичайно приємно, що наш освітній заклад так вирізняють порядок і чистота, сучасність і розвиненість! Я щиро вдячна Миколі Архиповичу Шаламову, який, не дивлячись на свою зайнятість, завжди знаходив можливість відвідати школу, поцікавитися проблемами і зробити все можливе для їх вирішення. І не менш вдячна Галині Вікторівні Шаламовій, котра продовжила справу Миколи Архиповича, створивши в його пам’ять Благодійний фонд. Саме завдяки їхній допомозі, їхній щирій підтримці освітній заклад повністю оновився, і кожен кабінет тепер – це інноваційна платформа здобуття знань! Завдяки БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» модернізовано кабінети фізики, хімії, біології, географії, спортивний зал та спортивні майданчики, їдальню та кухню, а гордість школи та всього району – це лінгафонний кабінет для вивчення іноземних мов та тестування будь-яких предметів. Турбуючись про здоров’я учнів, «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» цього року обладнав і медичний кабінет, якому можуть позаздрити навіть в лікарнях. Та, мабуть, і не перелічити всієї допомоги, яку надав «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» і Галина Вікторівна зокрема. Ця підтримка є неоціненним внеском у розвиток молодого покоління, наших донечок та синочків, які в цьому чудовому будинку знань навчаються та всебічно розвиваються!

Своїми враженнями поділилися і ті, хто не знав Миколу Архиповича особисто, але пізнав широту його душі та велич намірів через розповіді та спогади інших.
- Я щаслива сьогодні бути присутньою на цьому святі, - з теплою посмішкою мовила Тетяна Ярославівна Озерова. - Я довго не могла зрозуміти для себе, як назвати цей захід. А потім усвідомила: це – приклад високого рівня відповідальності, це – висока громадська активність, це – партнерство між бізнесом та школою. Я захоплююсь такими свідомими громадянами, такими помічниками, як Микола Архипович! Такі старання людей, підприємців, які можуть допомогти школі, є надзвичайно важливими для сьогоднішнього розвитку освіти, для проведення освітньої реформи!

Організаторам свята було відомо, що нещодавно Указом Президента Тетяні Ярославівні Озеровій було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти», з чим її щиро і привітали на урочистому заході.

Далі слово взяв Стулень Олександр Васильович, який також не мав змоги поспілкуватися з Миколою Архиповичем особисто, але, тим не менш, глибоко шанує та поважає його:
- Коли я приїхав працювати у Михайлівський район, Миколи Архиповича вже не було. Але я не зустрів за ці три роки жодної людини, яка б сказала про нього щось погане. Всі згадують його допомогу, підтримку, його справедливість! І я бажаю школі, яка носить ім’я Миколи Архиповича, успіхів та розвитку!

Дійсно, в нашій пам’яті Микола Архипович залишається людиною-вічним двигуном, який своєю енергією і цілеспрямованістю надихав усіх навколо. Навіть в музиці Микола Архипович надавав перевагу рок-н-ролу, тому школярі для гостей свята із запалом станцювали та заспівали пісню «Рок-н-рол». Діти любили Миколу Шаламова, а він любив дітей. Не винятком став і музичний ансамбль «Зоряна», виступом якого неодноразово насолоджувався Микола Архипович. Тому і цього вечора присутні змогли насолодитися дзвінкими голосами дівчаток-учасниць ансамблю. Та навіть вірші дітлахи присвячували цій видатній Людині!

Не випадково на одному із випускних вечорів діти з власної ініціативи запросили Миколу Архиповича до кафе відсвяткувати цю важливу для них подію і ще довго не відпускали його і Галину Вікторівну додому. В свої слова-побажання дітям-випускникам Микола Шаламов завжди вкладав душу, говорив від щирого серця. Одне з таких побажань гості свята переглянули, згадавши турботливий голос, щиру посмішку Миколи Архиповича.

В такій теплій, душевній, родинній атмосфері і минуло свято. Тож тепер навіть ті, кого доля не познайомила з Миколою Архиповичем, дізналися, як глибоко він відчував красу життя, як він любив життя, як любив Україну, як любив свій рідний край, своє підприємство, школу.

Він залишив по собі добрий слід та світлу пам'ять, про що свідчать душевні, теплі спогади присутніх на святі. І всі, хто був цього вечора на урочистому заході, хто мав змогу повернутися в ті моменти, в той час, який провели з Миколою Архиповичем, ще довго залишалися під тими враженнями, які подарував цей вечір пам’яті. Це була дійсно зустріч друзів, а душею компанії, як і раніше, був саме Микола Архипович Шаламов...
  
   
 МИ ВДЯЧНІ ВАМ ЗА КОЖЕН ПРОЖИТИЙ ДЕНЬ! Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №54 від 07.12.2017
  День Збройних Сил України — свято на честь ЗСУ, встановлене постановою ВРУ 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні Сили України».

Зазвичай цей день в Україні відзначається урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата, божественною літургією. У війську проходять урочисті збори, церемонія вручення державних нагород та святковий концерт. Ввечері програма свята завершується святковим феєрверком у містах-героях та містах розташування керівних центрів українського війська.

Але вже чотири роки поспіль цей день не несе святкового настрою, адже на Сході України не припиняється антитерористична операція. Бойовики на Донбасі відновили обстріл позицій сил Збройних сил України з важкої артилерії. Особливо активно противник порушує перемир'я в темний час доби. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО на своїй сторінці в Facebook.

«На Луганському напрямку ворог застосував зброю, яка давно має бути відведеною, одразу на декількох ділянках лінії зіткнення. Найбільш гаряче було на Світлодарській дузі. Тут окупанти випустили більше 20 снарядів з артилерії калібру 152-мм поблизу Новолуганського. Біля цього населеного пункту, а також недалеко від Луганського, Троїцького, Новоолександрівки, Золотого, Попасної і Новотошковського противник інтенсивно обстрілював наші оборонні укріплення з мінометів різних калібрів, гранатометів і стрілецької зброї», - розповідають в штабі АТО.

Тим часом на Донецькому напрямку епіцентром протистояння стало Приазов'я. Так, під вогонь бойовиків потрапили захисники Водяного, Широкіно, Талаківки, Павлополя і Гнутово. «Загалом, уздовж всієї лінії зіткнення, окупанти випустили по нашим опорним пунктам не менше 200 снарядів і мін», - наголошується в повідомленні.

Багато українців перейнялися цією боротьбою, тому бойові подвиги наших бійців не будуть забуті народом України. Допомога АТО в наш час – це діяльність, завдяки якій можна забезпечити фронт необхідним хоча б частково. Саме спільна участь людей допомагає в придбанні для потреб армії серйозних і корисних речей, пристроїв, обладнання.

Вже не перший рік до Дня Збройних Сил України в Запорізькій області проходить благодійний телемарафон, започаткований ветеранами АТО спільно з облдержадміністрацією. Цього року запоріжці зібрали близько мільйона гривень.

Кошти марафону спрямують на адресну допомогу колишнім солдатам, в першу чергу, інвалідам та пораненим, родинам загиблих героїв, ветеранам, які потребують поліпшення соціально-побутових умов або потрапили до складної життєвої ситуації. Також планується підтримати проекти із увічнення пам’яті наших захисників, військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки молоді, вивчення національних військових традицій.
Михайлівський район – у п’ятірці лідерів по кількості внесків разом з містами Запоріжжя, Бердянськ та Гуляйпільським і Мелітопольським районами.

Та основний внесок зробили підприємства агропромислового комплексу: більше 40 таких підприємств долучилися до благодійної акції. Серед них і АТ «Михайлівський райагропостач», ДСГП «Агроцентр», ФГ «Агро-Константа». Вони неодноразово виділяли кошти на придбання медикаментів, техніки, обладнання, засобів особистої безпеки, одягу, продуктів харчування, засобів зв'язку. Тож, участь у благодійному телемарафоні вони сприйняли як обов’язок.

- У зв’язку з напруженою ситуацією на сході країни ми не можемо залишатися осторонь. Робимо все, що в наших силах, для поліпшення життя бійців у гарячих точках АТО. Вони зараз ризикують собою заради нашого з вами майбутнього, тому допомога їм – наш обов‘язок. Не меншої підтримки потребують і ті, хто повернувся з зони бойових дій, тому відмовитися від участі в цьому телемарафоні нам не дозволяють ні громадянська відповідальність, ні людська гідність, ні почуття вдячності за героїзм, за мирне небо, за те, що завдяки бійцям АТО, ми живемо і працюємо на своїй, Богом даній землі, - говорить Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач».

Серед учасників телемарафону є ще багато навчальних закладів, зокрема, Малобілозерська школа-інтернат «Дивосвіт», Матвіївська школа-інтернат, Стульневська загальноосвітня школа Чернігівського району, Запорізька дитяча музична школа № 6, юридичний факультет Запорізького національного університету. Не залишилися байдужими лікарні – обласний госпіталь ветеранів війни, Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги № 1, Дніпрорудненська міська лікарня. Свій внесок зробили і представники влади – Бердянський міськвиконком, обласна профспілка працівників державних установ, департаменти фінансів та соціального захисту населення облдержадміністрації, відділ культури і туризму Гуляйпільської райдержадміністрації.

За мужність, за витримку, за силу духу ми дякуємо військовим, які захищають мирне небо, не лише 6 грудня. Ми вдячні їм, за кожен прожитий нами день! Бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів і всіх благ!  
 
 
   
 Вітаємо наших земляків зі створенням ОТГ! Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №53 від 01.12.2017

У Михайлівському районі активно триває процес об'єднання територіальних громад.

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень стосовно добровільного об'єднання територіальних громад Михайлівської селищної ради, Бурчацької та Тимошівської сільських рад Михайлівського району в Михайлівську селищну об'єднану територіальну громаду Михайлівського району Запорізької області.

Проекти рішень Михайлівської селищної ради, Бурчацької сільської ради та Тимошівської сільської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад» розроблено відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та відповідають Конституції України.

Попередньо вони пройшли обов’язкове громадське обговорення.

Михайлівська селищна об’єднана територіальна громада з центром у селищі міського типу Михайлівка розташовуватиметься в межах Михайлівського району та до її складу ввійдуть територіальні громади селища міського типу Михайлівка, сіл Вовківка, Нововолодимирівка, Першотравневе, Петрівка, Тарсалак Михайлівської селищної ради, села Бурчак Бурчацької сільської ради та села Тимошівка Тимошівської сільської ради.

Об’єднання в Михайлівську селищну територіальну громаду відбувається відповідно до перспективного плану формування територій громад Запорізької області, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 938-р.

Також розпорядженням голови обласної державної адміністрації затверджено висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень стосовно добровільного об'єднання територіальних громад Роздольської, Виcоківської та Любимівської сільських рад Михайлівського району у Роздольську сільську об'єднану територіальну громаду.

Проекти рішень Роздольської сільської ради, Високівської сільської ради та Любимівської сільської ради Михайлівського району «Про добровільне об’єднання територіальних громад» пройшли обов’язкове громадське обговорення, схвалені рішеннями відповідних сільських рад, розроблені відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та відповідають Конституції України.

Роздольська сільська об’єднана територіальна громада з центром у селі Роздол розташовуватиметься в межах Михайлівського району та до її складу ввійдуть територіальні громади сіл Роздол, Виноградівка, Завітне, Кавунівка, Нове Поле, Абрикосівка, Вишнівка, Шевченка, Трудовик Роздольської сільської ради, сіл Високе, Водне, Рівне, Солов’ївка, Суворе, Тракторне, Трудолюбимівка Високівської сільської ради та сіл Любимівка, Барвінівка, Володимирівка, Дніпровка, Лиманівка, Садове, Українка Любимівської сільської ради.

Об’єднання в Роздольську сільську територіальну громаду відбувається не за перспективним планом формування територій громад Запорізької області, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України.
  
   
 КОЦЕРТ СЕРГІЯ СОЛОВЙОВА НАДИХНУВ ТРУДАРІВ ДО ПІДКОРЕННЯ НОВИХ ВЕРШИН  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №52 від 25.11.2017
19 листопада всі працівники сільського господарства України відзначили своє професійне свято. Урочисті заходи розпочалися ще у п’ятницю, 17 листопада. На кожному підприємстві керівники вітали свої колективи.

Для трударів АТ «Михайлівський райагропостач», ДСГП «Агроцентр» і ФГ «Агро-Константа» Голова Наглядової ради підприємства Галина Вікторівна Шаламова влаштувала ще й культурну програму: після закінчення робочого дня всі бажаючі зі своїми родинами поїхали в Запоріжжя на концерт молодого і харизматичного, талановитого і багатожанрового вокаліста Сергія Соловйова! Із вдячністю за плідну співпрацю, за надійність та підтримку Галина Вікторівна подарувала білети на концерт і партнерам підприємства!

Тож, у своє професійне свято трударі змогли насолодитися авторськими композиціями та каверами на відомі хіти, приємними сюрпризами та творчими експериментами, спецефектами і денс-шоу, а також прем'єрними композиціями співака.

Присутні познайомилися з новим Сергієм Соловйовим, вони були в захваті від «Гімну мрії», котрий юнак написав ще будучи учнем 9 класу, насолоджувалися сольними композиціями та спільними роботами співака зі своїми творчими друзями з інших міст - Кирилом Клюйком, Данилом Соловйовим, Богданом Хижняком, Дмитром Івановим та Inshaya! Співали про любов, мам, дружбу і інші позитивні сторони нашого життя. Більша частина концерту складалася з авторських пісень.

- Тільки за останні кілька місяців я написав 4 пісні. У мій репертуар входять різні композиції, але більша частина, звичайно - про любов, - зазначив сам Сергій Соловйов.

Уже з першої пісні в залі виникла особлива, дуже романтична атмосфера. Юнак виконував композиції дуже щиро й непідробно. Енергетика на концерті панувала надзвичайно приємна! Тексти пісень були як українською, так і російською мовами, але всі вони - дійсно з глибоким змістом!

Нове вокально-хореографічне шоу талановитого запоріжця зібрало повний зал! Програма концерту була складена таким чином, що глядачі мали можливість і потанцювати. Тож, неповторні емоції і візуальну насолоду дарували й танцювальні колективи із Запоріжжя та інших міст.

- Це вже мій третій сольний концерт і я вирішив зробити його оригінальним - всі номери були пов'язані між собою. Я намагався створити справжнє шоу, - говорить співак.
На концерт Сергія Соловйова разом зі своїм колективом поїхала і Галина Вікторівна Шаламова.
ЇЇ настільки розчулила пісня «Мама» у виконанні молодого співака, що вона вирішила вручити квіти мамі Сергія Соловйова – Оксані Сергіївні, котру він запросив на сцену під час свого виступу.

- Родинні стосунки - це найцінніше, що є в житті кожного з нас, тому так приємно бачити, що молоде покоління дійсно усвідомлює значимість сім'ї, - говорить Галина Вікторівна. – Крім того, мені приємно, що і працівники наших підприємств приїхали на концерт зі своїми родинами у повному складі, а задоволені дитячі посмішки гріють душу, адже за роботою ми інколи не встигаємо приділити належну увагу дітлахам, а такі поїздки, спільне проведення часу дуже зближують.

Концерт розбавив буденне життя працівників сільськогосподарської галузі яскравими романтичними та мрійливими фарбами! І тепер всі з натхненням та новими силами повернулися до роботи, щоб і надалі розвивати сільськогосподарську галузь України та підкорювати нові вершини!
 
 
 
   
 Заслужені нагороди працівникам сільського господарства Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №51 від 19.11.2017
Сільське господарство — одна з провідних галузей економіки України. Сільськогосподарські угіддя займають 42 млн. гектарів, або 70% загального фонду країни. В Україні історично сформувався тип селянина, який успадкував у себе багатовіковий досвід оброблення землі та розведення худоби, любов до сільськогосподарської праці, бажання і вміння працювати.

19 листопада Україна відзначає День працівників сільського господарства! Це свято, присвячене всім трударям землі, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції.

Цей день в Україні відзначається дуже широко. У нас завжди було і є шанобливе ставлення до працівників сільського господарства, адже з покон віків нашу країну називали житницею Європи.

Так як свято випадає на неділю, підприємства та установи, зазвичай, відзначають його у п’ятницю. Тож, сьогодні на одному з найкрупніших підприємств Михайлівського району – АТ «Михайлівський райагропостач» - урочистості розпочалися вже о восьмій ранку!

В актовому залі підприємства зібралися всі працівники! Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» привітала усіх присутніх зі святом та подякувала за чесний та сумлінний труд.

Щирі слова вдячності прозвучали на адресу кожного тракториста і водія та працівників всіх підрозділів підприємства. Подякувала Галина Вікторівна за розвиток та зміцнення ділової репутації, вміле керівництво групою компаній АТ «Михайлівський райагропостач» і своїм першим помічникам, заступникам, звернула особливу увагу і на високопрофесійну роботу бухгалтерів підприємства, зазначила, що безпека завжди була і є під уважним контролем служби охорони.

Окрім того, вона вручила персональні подяки таким спеціалістам підприємства:
Заступнику директора Макарову Олександру Борисовичу;
Головному механіку Стадніченко Віктору Івановичу;
Начальнику механізованого зерносховища Касьянову Юрію Юрійовичу;
Головному інспектору Іваніченко Ользі Дмитрівні;
Начальнику відділу організації постачання та збуту Гонгало Ярославу Сергійовичу;
Керуючому овочесховищем Чарелідзе Отару Дмитровичу;
Начальнику відділу транспорту Шутову Олександру Миколайовичу;
Начальнику охорони Спіцину Сергію Миколайовичу;
Комірнику Добичину Віталію Вікторовичу;

А почесними грамотами за невтомну та сумлінну працю Галина Вікторівна нагородила головного агронома Сулейманова Арсена Сидиковича, бухгалтера Чайченко Лесю Володимирівну, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва Писанко Вячеслава Олександровича, Антюфєєва Пилипа Петровича та Притику Миколу Юрійовича, водіїв автотранспортних засобів Радченко Олександра Івановича і Кулаковського Сергія Сергійовича, охоронника Козакова Сергія Володимировича, а також підсобних робітників: Хелая Елдарі Котевича, Костікову Наталію Вікторівну та Ракшу Наталію Андріївну.

- Хочу подякувати усім працівникам! Саме завдяки Вашим старанності, сумлінності, працьовитості наше підприємство процвітає! Це є свідченням того, що кожен з вас відповідально працює на своєму місці та якісно виконує свою роботу! А всі разом ми – наче злагоджений механізм! Тому, виділити кращих складно, тож сьогодні кожен з вас отримає премію з нагоди Дня працівників сільського господарства! З таким колективом нічого не страшно! Зі святом вас, - привітала свою команду Галина Вікторівна Шаламова.

Продовжилося свято у Михайлівському будинку культури, де проводився урочистий захід до Дня працівників сільського господарства. Зворушливі пісні, слова вдячності за важку працю, танці… Звичайно, не обійшлося і без нагород. Були відзначені працівники усіх підприємств Михайлівського району, серед них, звичайно ж, і трударі АТ «Михайлівський райагропостач».

Так, почесну грамоту Запорізької обласної ради за сумлінну працю, значні трудові здобутки, вагомий особистий внесок у збільшення виробництва сільськогосподарської продукції та з нагоди Дня працівників сільського господарства отримав апаратчик переробки зерна на елеваторі Андрій Володимирович Курнацький. А Президія Михайлівського районного комітету профспілки працівників агропромислового комплексу відзначила почесною грамотою роботу заступника головного бухгалтера АТ «Михайлівський райагропостач» Людмили Сергіївни Тищук.

- Завдячуючи підприємцям-сільгоспвиробникам у районі вирішується безліч питань, Ваша допомога відчутна скрізь: турбота про ветеранів, капітальні ремонти шкіл, дитсадків, харчування дітей, підтримка культури і медицини, а особлива увага приділяється спорту, - зазначила ведуча свята в Михайлівському районному будинку культури Олена Василівна Сапальова.

Тож, на урочистому заході були ще й підбиті підсумки Першості району з футболу. Почесне третє місце посіла команда ТОВ «Світанок», друге місце здобула ФК «Молочанськ», ну а переможцем змагань стала команда «Райагропостач» у такому складі: Мотуз Андрій, Белошевич Іван, Борисенко Сергій, Мотуз Артем, Попов Артем, Гайвонюк Сергій, Митрофанов Юрій, Митрофанов Іван, Хелая Елдарі, Потапов Віктор, Данилов Андрій, Ріванський Олександр, Перевалов Станіслав, Попов Денис і Романенко Віталій. Кожен з гравців команд, які посіли призові місця, отримав медалі!

Та не лише у Михайлівському районі прославилися своїми досягненнями наші трударі! Працівники АТ «Михайлівський райагропостач» були запрошені і на свято, присвячене Дню працівників сільського господарства, в м.Василівка! Знову і знову звучали слова подяки за невтомну працю та побажання ще вищих досягнень та ще більших врожаїв. А заступник директора ДСГП «Агроцентр» Сергій Володимирович Нужний, водій автотранспортних засобів АТ «Михайлівський райагропостач» Костянтин Сергійович Шелудько та тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва ДСГП «Агроцентр» Олександр Петрович Антюфєєв отримали нагороди відділу агропромислового розвитку Василівської райдержадміністрації за плідну працю, високий професіоналізм, сумлінне ставлення до виконання спільної справи у вирішенні питань розвитку сільського господарства та з нагоди Дня працівників сільського господарства!

Привітали АТ «Михайлівський райагропостач», ДСГП «Агроцентр» та ФГ «Агро-Константа» і ділові партнери - ТД «КИССОН», компанії «Бізон-Тех», «Syngenta» та «Сади України», котрі подякували підприємствам за співпрацю та висловили надію й на подальшу взаємодію та взаєморозуміння.

На цьому свято не завершилося, адже після закінчення робочого дня Галина Вікторівна Шаламова подбала і про культурну програму для працівників підприємства: всі бажаючі поїхали в Запоріжжя на концерт молодого і харизматичного, талановитого і багатожанрового вокаліста - Сергія Соловйова.

У своє професійне свято трударі змогли насолодитися авторськими композиціями та каверами на відомі хіти, приємними сюрпризами та творчими експериментами, спецефектами і денс-шоу, а також прем'єрними композиціями співака.

Ось так дружно та злагоджено працює і святкує День працівників сільського господарства АТ «Михайлівський райагропостач»: з морем позитиву, океаном емоцій і гарним настроєм!
 
 
 
   
 У КИЄВІ ОБГОВОРИЛИ МОЖЛИВІСТЬ ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В АГРАРНИЙ СЕКТОР УКРАЇНИ  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №50 від 09.11.2017
Сьогодні, 7 листопада, у м.Київ відбувся тренінг «Агробізнес в Україні: Велика гра», організований юридичною компанією Aequo, за участі власників підприємств, топ-менеджерів, керівників юридичних, фінансових, комерційних департаментів, а також департаментів з управління ризиками великих українських і міжнародних компаній. У заході взяла участь і Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач».

На початку обговорення гостям презентували довідник «Агробізнес України», пояснили ключові характеристики ринку. Головною метою заходу стало надання інформації про можливості залучення іноземних інвестицій для українських сільскогосподарських компаній і про альтернативні форми фінансування.

Розглядалися актуальні питання та проблеми інвестиційного і фінансового ринку в сільскогосподарському секторі, а саме: економічна політика нової влади, інвестиційний клімат в Україні, напрямки інвестицій в АПК України, роль транснаціональних корпорацій в АПК України, хто інвестує у сільське господарство України, з якою метою, про які фінансові масштаби йдеться, які результати цих інвестицій, стримувальні чинники для потоку інвесторів у агросектор та позитивні сторони галузі в Україні тощо.

Про залучення інвестицій в агробізнес, інструменти фінансування і управління ризиками та технологічні інновації в аграрному бізнесі присутнім розповіли Глава офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів, керівник проекту «Розвиток фінансування аграрного сектора в Східній Європі і Центральній Азії» Лія Сорока, Президент і Голова Ради Директорів Borsch Ventures Євген Уткін, директор інвестиційно-банковоского департаменту Dragon Capital Юрій Астахов, засновник Smart Farming Артем Беленко, директор з розвитку бізнесу Астарта Юрій Вахель, директор з розвитку NCH Capital Inc Віталій Іванченко, Фінансовий директор групи Агропросперіс Олексій Колбасинський, головний радник з юридичних питань і зв'язків з державними органами Bunge Ольга Копійка, начальник відділу впровадження точного землеробства ІМК Богдан Кривицький, начальник департаменту корпоративного страхування INGO Ukraine Сергій Кривошеєв, партнер Horizon Capital Костянтин Магалецький, голова правління AgTech Юрій Петрук, перший заступник генерального директора OTP Leasing Яніна Пономарьова, директор департаменту підтримки агробізнесу Credit Agricole Наталія Порвіна, директор Delta Wilmar CIS Владислав Талах, партнер AEQUO Денис Лисенко, партнер AEQUO Анна Бабич, а також партнер і керівник практики банківського та фінансового права AEQUO Юлія Кирпа.

Експерти пояснили учасникам заходу, що на сьогодні є різні причини особливо високих темпів зростання інвестицій у сільське господарство. Зокрема, швидке зростання експорту збіжжя, викликало потребу в швидкому нарощуванні його обсягів. На їхню думку, Україна – це аграрна країна, тож її основний потенціал – годувати більше півмільярда людей. Аграрні економісти також припускають, що така сприятлива для сільського господарства фаза триватиме до 2025 року, а її пік припадає на 2017-2018 роки. Таким чином, саме сільське господарство, а не переробна (харчова) галузь нині і найближчими роками є інвестиційно привабливими.

- У нас в Україні 25 мільйонів гектарів земель, і їх потрібно правильно експлуатувати, - вважає Юлія Ковалів. - Ринок землі необхідний для наповнення бюджету, але з цим у нас великі проблеми. Коли приватна особа хоче продати квартиру, їй це дозволено, так чому ж не можна цього робити з землею? Якщо вона людині взагалі не потрібна, нехай нею займається той, хто дійсно хоче нею займатися!

Але для цього, на думку експерта, спочатку необхідна якісна законодавча база, яка регулюватиме ці питання.

Окремо обговорювалася тема аграрного кредитування через розписки, які теж допомагають навести лад в земельних відносинах та пришвидшити оформлення інвестицій. За словами керівника проекту «Розвиток фінансування аграрного сектора в Східній Європі і Центральній Азії» IFC Лії Сороки, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) планує спростити реєстрацію аграрних розписок в Україні.
- Ми збираємося спростити реєстрацію аграрних розписок, зокрема, через нотаріусів. Хочемо, щоб цим інструментом скористалося якнайбільше аграріїв, - сказала вона.
В даний час аграрні розписки укладаються переважно по зерновим і олійним культурам. Але IFC має намір розширити лінійку культур.
- Зараз розписки діють в 8 регіонах: у Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській і Хмельницькій областях. У наступному році ми плануємо поширити їх по всій Україні, - підсумувала Лія Сорока.

Також розглядалося питання страхування комерційних угод, комерційних кредитів, які користуються попитом за кордоном. Хоч у нас поки що такого напрямку немає, але перспективи для цього існують. Піднімалася тема корпоративного страхування, страхування посівів, яке має бути ближчими до товаровиробників. Окремо виділили експерти проблему кадрового голоду в селах.

Про високі технології в агробізнесі на практиці канадських підприємств розповів Віце-президент з розвитку бізнесу KM Core Богдан Куприч. Час біжить невпинно, все навколо розвивається, тому для ефективної роботи підприємств, необхідно перепрофілювати знання працівників для роботи з новітніми технологіями. Майбутнє України, на думку експертів, - це трактор, який заряджається від енергії сонця та працює без втручання людини, техніка, яка без хімічних засобів, за допомогою електрики, вбиває бур'яни, тощо. Ми маємо дивитися вперед, а не озиратися назад.

Учасники заходу відзначають його інформаційну насиченість та актуальність.
- Я ніколи не втрачаю можливості поспілкуватися зі спеціалістами, справжніми професіоналами у справі агробізнесу, адже вони із задоволенням діляться своїми знаннями, які в подальшому допомагають нашому підприємству процвітати, - зазначає Галина Вікторівна Шаламова.

Після виступів спікерів присутні отримали можливість поспілкуватися з колегами та обмінятися досвідом. Кожен взяв з цієї зустрічі для себе щось нове, тож тепер з новими знаннями та вміннями впроваджуватимуть це на своїх підприємствах!


 
 
 
 
 
 
   
 НАША ДЕЛЕГАЦІЯ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ОБГОВОРЕННІ ШЛЯХІВ РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ РАЗОМ З ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №49 від 01.11.2017
24 жовтня під головуванням Президента України відбулося VI засідання Ради регіонального розвитку. Як відомо, Рада регіонального розвитку є консультативно-дорадчим органом при Президентові України.

До основних завдань Ради належить сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів, зокрема місцевих органів виконавчої влади, з органами місцевого самоврядування щодо удосконалення державного будівництва, напрацювання новітніх підходів у сфері регіонального розвитку. Також на цей орган покладено функцію вироблення узгодженої позиції щодо соціально-економічного та гуманітарного розвитку регіонів, механізмів подолання диспропорцій розвитку територій, ефективного використання економічного потенціалу регіонів, підвищення їх інвестиційної привабливості та конкурентоспроможності.

На засіданні була присутня й делегація від Запорізької області, у складі представників виконавчої влади, місцевого самоврядування, бізнесу. Серед них були і депутат Михайлівської районної ради Галина Вікторівна Шаламова та голова Михайлівської райдержадміністрації Олександр Васильович Стулень.

Відкрив засідання Ради регіонального розвитку Президент України Петро Олексійович Порошенко. Звертаючись до присутніх, він коротко окреслив перелік тем, на яких зупиниться, а також наголосив: у першій частині засідання говоритимуть переважно про інвестиції, а також про взаємодію влади та бізнесу.

– Держава повинна захищати бізнес, а він, своєю чергою повинен нарощувати прибутки, створювати нові робочі місця, сплачувати податки, не ховаючись. За час президентства я здійснив 133 робочі візити в регіони. І надалі з превеликим задоволенням буватиму в регіонах, допомагатиму вирішувати проблеми і відкриватиму нові об’єкти, і великі, й малі. Будь-які, котрі свідчать, що країна стає на шлях сталого розвитку, – зазначив Петро Олексійович.

Президент також наголосив на тому, що на шляху до розвитку обов’язковою умовою є реформування усіх сфер життєдіяльності, тому він подякував Верховній Раді за ухвалення необхідних законів, що дали старт потрібним в країні реформам. За його словами, однією з найголовніших і найрезультативніших реформ є децентралізація. За 3 роки її впровадження власні доходи місцевих бюджетів зросли у 2,5 рази.

Перед присутніми виступив і київський міський голова Віталій Кличко, який доповів про досягнення та проблеми свого міста.

Генеральний прокурор України Юрій Віталійович Луценко порушив одну з найболючіших тем для України – рейдерство, особливо, в агропромисловому комплексі.
- Для остаточного вирішення проблеми рейдерства в агропромисловому комплексі України потрібно зробити два системні кроки. Перший – змінити порядок переоформлення документів на власність або оренду в сільськогосподарській сфері. Бо діюча система відкрила двері всім шахраям. І другий – віддати громадам право розпоряджатися землею поза межами населених пунктів, - зазначив Юрій Віталійович.

Генеральний прокурор також порушив питання завищення тарифів на комунальні послуги. Так, за його словами, в Україні існує проблема відносно умисного завищення тарифів на комунальні послуги для населення, коли в тарифи записують «ліві» витрати.

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна під час засідання Ради регіонального розвитку представила концепцію Служби фінансових розслідувань.

Виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олег Миколайович Цвях відповів на запитання Президента, чому у представників аграрної сфери виникають труднощі при перереєстрації договорів оренди:
- Ми наполягаємо на зміні терміну оренди в 7 років і встановлення орендної ставки 12 %. Це – одна з головних причин, в чому зумовлено різностороннє бачення по поновленню договорів оренди.

В цей час до мікрофону вийшов Голова Васильківської райдержадміністрації Дніпропетровської області Сергій Петрович Літвінов та особисто попросив Петра Олексійовича Порошенка, щоб Держгеокадастр прибрав по областях та по районах своїх «смотрящих». Після цього Олега Миколайовича Цвяха просто під час «блискучого» виступу було відсторонено від виконання обов’язків Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Перед присутніми виступив також голова Комиш-Зорянської селищної об’єднаної територіальної громади Запорізької області Ігор Вікторович Гнатуша:
- Наша громада – це 6,5 тис населення. Раніше ми мали 3,5 млн грн доходу, зараз – майже 17 млн грн. Держава дала нам на розвиток інфраструктури 12 млн грн, ще 2,5 млн грн – ОДА, і 2 млн грн ми вклали своїх коштів. За них за 2 роки існування громади ми в трьох школах замінили всі вікна і всі двері, побудували три пілетні котельні, придбали новий шкільний автобус, збільшили три дитячих садочки, створивши нові робочі місця, придбали 4 нових автомобілі для територій, де немає лікарень, за 2 роки відремонтували 6 будинків культури (опалення, санвузли, заміна вікон та дверей), з яких 2 до об’єднання в ОТГ були взагалі зачинені. Від імені усіх голів громад звертаюся до депутатів з проханням: відкиньте політичні амбіції, допомагайте нам на селі реалізовувати ці реформи!

Загалом, за досить тривалий час засідання було розглянуто багато проблемних питань. І на завершення Петро Олексійович Порошенко подякував усім за зустріч, за активну ефективну роботу:
- Для нас ця зустріч надзвичайно корисна! Всього найкращого! Слава Україні!
 
 
 
   
 ВПЕВНЕНА! ЦІЛЕСПРЯМОВАНА! РІШУЧА!  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №48 від 26.10.2017
Неодноразово на сторінках газети «НАШе Життя: Новини» з’являлися публікації про талановитих людей, про тих, хто має справжній дар і втілює його в своїх роботах. Та не завжди талант пов’язаний із творчістю: хтось добре малює, а хтось добивається успіхів у спорті, хтось може запам'ятати велику кількість інформації з першого разу, а хтось має дар робити життя оточуючих щасливішим. Одне відомо точно: для того, щоб розкрити у собі талант, необхідно докласти багато зусиль, постійно пробувати щось нове, чого раніше ніколи не робив, безперестанно вчитися і розвиватися.

Сьогодні ми познайомимо вас з дівчиною, у якої є велика мрія, до якої вона прямує, руйнуючи всі перешкоди на своєму шляху. І знаєте, чого вона бажає? Зруйнувати стереотипи того, що життя в селі – це відсутність цивілізації, деградація та занепад. Здивовані? Нас теж це вразило. Зазвичай молодь намагається якомога швидше виїхати в місто, де є мільйон можливостей, а Дар’я Малюченко вирішила, що ці можливості потрібно будувати в селі, вдома. І надихнулася вона тим, що пізнавала життя у європейських селах, вчилася тому, як можна зробити українське село перспективним, вивчала можливості залучення іноземних інвестицій, участь у конкурсах та грантах. Надихнулася і вирішила: я це зможу!

Заінтриговані? Хочете більше дізнатися про неї? Вона теж охоче з вами познайомиться! Дарʼя Вікторівна Малюченко народилася 01 січня 1995 року в селі Роздол Михайлівського району Запорізької області.
- Я завжди вважала день свого народження символічним. 1 січня – початок нового року, часто люди планують з цієї дати розпочати своє нове життя. Завжди мріяла бути там, де все зроблено для людей, а потім моя мета змінилася: я захотіла, щоб інші мріяли бути там, де ми. Я впевнена, що дата мого народження – це символ того, що я маю зруйнувати вже століттями вибудувані стереотипи про сільське життя та розпочати нову сторінку (та навіть не сторінку, а книгу!) в його історії, - говорить сама Даша.

Виховували її тато, мама та місцева спільнота, що заклали на все життя вдячність, відчуття поваги та відповідальності за тих, хто поруч. У 2010 році Даша закінчила 9 класів Роздольської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

- Даша завжди була старанною ученицею, добре навчалася у школі, постійно працювала над собою. Вона брала активну участь у шкільних, районних, обласних і навіть Всеукраїнських змаганнях та конкурсах, принесла Роздольській школі не одну перемогу. Це – дуже яскрава та відкрита дівчина, а головне – вже зі шкільного віку було помітно її активну громадську позицію, організаторські здібності - розповідає про свою ученицю вчитель української мови та літератури Лариса Володимирівна Віннічук.

Після школи вона вступила до Василівського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету, який закінчила у 2013 році за спеціальністю «Оціночна діяльність» та здобула кваліфікацію оцінювача-експерта. Може, хтось би на цьому й зупинився, але не Даша, котра завжди стверджувала що на шляху до розвитку, до втілення мрії, є багато знань, якими не варто нехтувати, які потрібно всотувати в себе, мов губка, бо саме з них вибудовуються реальні плани, перспективні проекти, які допоможуть побудувати фундамент в досягненні мети.

Тож, Дар’я вступила на третій курс Запорізького національного технічного університету, отримала диплом бакалавра та здобула кваліфікацію «бакалавр з обліку та аудиту» і продовжила навчання в магістратурі ЗНТУ.

В 2017 році вона закінчила навчання в Запорізькому національному технічному університеті та здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр, спеціальність «Облік і аудит», професійна кваліфікація - професіонал у галузі аудиту та бухгалтерського обліку, аудитори та кваліфіковані бухгалтери, викладач університетів та вищих навчальних закладів. І тут теж залишила по собі добрий слід у пам’яті викладачів.

- В процесі навчання Дар’я виявила себе дійсно цілеспрямованою, дисциплінованою і здібною студенткою. Тому, за результатами навчання, показала високий рівень знань. Крім того, вона успішно виконувала всі доручені завдання, проявивши себе з позитивного боку. Характер її теж викликає прихильність: спокійна, урівноважена, витримана, ввічлива, духовно розвинена. Скрізь проявляла ініціативу щодо громадських доручень. У спілкуванні – відкрита, порядна, товариська, а в колективі – самостійна, проте завжди адекватно реагує на зауваження і всім готова прийти на допомогу, - характеризує Дар’ю Малюченко доцент кафедри «Облік і оподаткування» ЗНТУ Олександра Павлівна Зоря.

Дар’ї 22 роки, проте вона встигла попрацювати і листоношею відділення поштового звʼязку с.Роздол Василівського ЦПЗ №3, і вагарем у Фермерському господарстві «Таврія-Скіф» Михайлівського району, і бухгалтером в Приватному акціонерному товаристві «Михайлівський райагропостач». І з кожним місцем роботи вона підіймалася все на вищий щабель свого розвитку, та при цьому встигла поспілкуватися з різними людьми, дізнатися про проблеми різних поколінь та сфер зайнятості, тому сформувала для себе картину життя сьогоденного села та картину того села, яке вона запланувала втілити в реальність. А працюючи в АТ «Михайлівський райагропостач» Дар’я ще й отримала можливість активно співпрацювати з БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова», де голова благодійної організації Галина Вікторівна Шаламова відгукується на всі її ініціативи у організації та проведенні різнопланових заходів та наданні допомоги освітнім закладам і соціально незахищеним верствам населення.

Вік Дар’ї – це та перевага, яку неможливо звести нанівець, адже саме в такому віці хочеться звернути гори, активно добиватися своєї мети, самореалізовуватися. Саме в цьому віці хочеться змінити світ на краще! Молоді роки - це час втілення великих задумів! А з розвитком сучасних технологій, в яких нинішня молодь – як риба у воді, можна сильно розширювати свої можливості, відшукувати ще не протоптані стежки до розвитку.

Особливо багато може зробити людина, яка сама себе створила, яка має зрозумілий набір ціннісних орієнтирів – повага до батьків, цінність спільноти та взаємодопомоги у ній. Той шлях, яким впевнено крокує Даша, вона вибудувала собі сама.

- Коли дивишся на тих, хто себе реалізував, то розумієш, що немає межі можливостей людини, і що кожен сам себе створює. Якщо ти хочеш чогось досягти, то доведеться докласти велику кількість своїх особистих зусиль, - впевнена Даша. – Тому, на мою думку, не варто боятися починати чимось займатися. Зараз є безліч варіантів і можливостей. Я не боюся, що у мене щось може не вийти. Набагато страшніше, коли я взагалі нічого не спробую. Головне вірити в себе, в свою команду, в людей, які мешкають поруч, і втілювати свої задуми в життя!
 
 
   
   
 ГАРЯЧІ БАТАЛІЇ НА ФУТБОЛЬНОМУ ПОЛІ В ХОЛОДНИЙ ОСІННІЙ ДЕНЬ  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №47 від 21.10.2017
Футбол – це не просто фізичні навантаження та цікава гра. Це спосіб навчити гравців та вболівальників співпрацювати, бути толерантними та поважати один одного.

У неділю, 15 жовтня, на стадіоні по вул. Заводській в смт Пришиб відбувся футбольний Турнір пам’яті Миколи Архиповича Шаламова.
У змаганнях взяли участь чотири команди:
1. ФК «Райагропостач» (смт Пришиб)
2.ФК «НовАвтотранс» (смт Нововасилівка, Приазовський р-н)
3. ФК «Братське» (с. Братське)
4.ФК «КТМ» (м.Мелітополь)

Турнір пам'яті Миколи Архиповича Шаламова заснований на честь і в пам'ять депутата Запорізької обласної ради Миколи Шаламова. Його дружина, Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» та голова БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова», намагається зробити усе можливе для того, щоб у наших серцях не згасала пам’ять про Миколу Архиповича.

Саме за ініціативи Галини Вікторівни з 2014 року в смт Пришиб почав проводитися футбольний Турнір пам'яті Миколи Архиповича Шаламова. Тому саме вона і відкрила спортивний захід, звернувшись зі словами привітання до команд-учасниць, їх тренерів та вболівальників:

- Доброго ранку вам, гості шановні!
Сьогодні у нас - день спорту й здоров'я!
Ми раді вас усіх тут зустрічати,
Зібралися у Пришибі, щоб сили порівняти!
Спортсменів приїхало до нас немало
Радів цьому б Микола Архипович Шаламов.
Четвертий рік його пам'ять шануємо,
В його честь до вершин спортивних прямуємо!
Бо спорт - це гідність, це честь, сила духу!
Активність, азарт, неймовірна напруга!
Футбол - це ще й дружба, командна робота,
Підтримка, уважність, про інших турбота!
Звертаюсь до вас - дружних, спритних спортсменів!
Переможе сильніший, і я в цьому певна!
Та кожен із вас має гарну команду,
Ви всі гідні кубка, і це - щира правда!
Хай доля сьогодні буде схильна до вас!
Удачі! Вперед! Покажіть, хто з вас ас!

За запрошенням Галини Вікторівни Шаламової в смт Пришиб на відкриття Турніру пам'яті М.А.Шаламова завітала із Запоріжжя команда футбольних фрістайлерів «High Skill»! Хлопці показали, що можна виробляти з футбольним м’ячем. А глядачі і спортсмени з захватом спостерігали, як юнаки перекочують м’яч головою, крутять його на нозі та передають один одному пас на руки, плечі, голови та навіть на стопи! Фрістайлери налаштували футболістів на гру та зарядили їх гарним настроєм.

Незважаючи на хмарну погоду та дрібний дощ, на полі було гаряче! Вболівальники відзначають видовищність Турніру пам'яті М.А.Шаламова. До останньої гри неможливо було спрогнозувати переможців, бо ж кожен м'яч міг вплинути на кінцевий результат змагань. Жоден з учасників не готовий був здаватися, тому всі гравці викладалися наповну, щоб привести свою команду до перемоги.

Перший матч проходив між командою-господарем «Райагропостач» та гостями змагань ФК «НовАвтотранс». В цій боротьбі переможців визначено не було, адже закінчилася вона з рахунком 0-0. Наступна гра проводилася між ФК «КТМ» та ФК «Братське». З рахунком 0-1 перемогли гравці з с.Братське.

У третьому поєдинку зійшлися братчани та гравці команди «НовАвтотранс». Тут вже переможцями вийшли нововасилівці з результатом 1-0. У четвертому матчі зустрілися команди «Райагропостач» та «КТМ», господарі змагань перемогли з рахунком 1-0.

П‘ята гра звела між собою нововасилівців та мелітопольців. Боротьба суперників була напруженою та все ж «НовАвтотранс» виборов перемогу над «КТМ», і гра завершилася з результатом 2-1.

Та найбільше вболівальники чекали на останній матч. Ви й не уявляєте, наскільки цікаво спостерігати за такою грою. Цей поєдинок дійсно був найнапруженішим та найважливішим, адже визначав переможців Турніру пам'яті Миколи Архиповича Шаламова.

Зійшлися на полі дві сильні команди – «Райагропостач» та «КТМ». Гра була надзвичайно захоплюючою. І коли футболісти «Райагропостач» забили перший гол у ворота супротивників, вболівальники вибухнули оплесками, почали обійматися та кричали слова підтримки спортсменам. Певно, це їм таки додало сил та азарту, тому вони загнали у ворота суперників ще два м’ячі. Завершився поєдинок з рахунком 3-0.

Команди виявилися гідні одна одної, та цього року перемогу вибороли пришибчани.

Галина Вікторівна Шаламова потурбувалася про те, щоб за цілий день футболісти та вболівальники Турніру пам'яті М.А.Шаламова не зголодніли, тому всіх охочих частували гарячою ухою, смачною кашею та духмяними пиріжками. Зігрітися в прохолодний осінній день можна було і чаєм.

А відкритий Турнір пам'яті Миколи Архиповича Шаламова закінчився з таким результатом:
І місце - ФК «Райагропостач» (смт Пришиб)
ІІ місце - ФК «НовАвтотранс» (смт Нововасилівка, Приазовський р-н)
ІІІ місце - ФК «Братське» (с.Братське)
IV місце - ФК «КТМ» (м.Мелітополь)

Нагороджувала спортсменів Галина Вікторівна Шаламова, голова БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова». Як завжди, з лагідною посмішкою вона вітала футболістів з перемогою. За золоте, срібне та бронзове місця Галина Вікторівна Шаламова вручила капітанам команди кубки та кожному гравцю - медаль.

Ще на першому Турнірі 2014 року Галині Вікторівні команда «Райагропостач» вручила футболку з номером 15, тож і її нагородили медаллю за 1 місце!

Окрім того, було нагороджено статуетками кращого воротаря, кращого гравця, кращого захисника та кращого нападника!
- Сьогодні, впродовж усього дня чотири команди боролися за кубок імені М.А.Шаламова! Ми щиро вітаємо переможців! Але при цьому відзначимо, що кожна з команд показала якісну, захоплюючу, цікаву гру, - запевнила Галина Вікторівна. - Ми віримо, що ви завжди залишитеся вірні спорту, тому сподіваємося ще не раз зустрітися з вами та побачити не менш напружену боротьбу! Ну а на цьому футбольний турнір пам’яті М.А.Шаламова дозвольте вважати закритим. Нових перемог вам! Всього найкращого!

Після цих урочистих слів прозвучав гімн БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова». Гравці команд-суперників потиснули один одному руки та привітали переможців, а це означає, що, незважаючи на розміри кубків та кількість медалей, перемогла все-таки дружба!
 
 
 
 
   
 ЯК ЗАПОРІЖЖЯ ВІДЗНАЧИЛО ПОКРОВСЬКИЙ ЯРМАРОК НА МИХАЙЛІВСЬКОМУ ПОДВІР’Ї Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №46 від 12.10.2017
 7 жовтня в Запоріжжі урочисто відкрили Покровський ярмарок, який щороку проходить для відродження національних традицій, їх розвитку та формування інтересу до історичного минулого Запорізького краю.

Під пішохідним мостом на зеленій зоні, що розділяє Набережну магістраль, розташувалася головна сцена. Святкову атмосферу для городян і гостей міста створило театралізоване дійство, яке дало старт ярмарку. В честь відкриття в небо випустили близько сотні повітряних куль і вистрілили з козацької гармати.

В рамках проведення ярмарку працював ряд розважальних та кулінарних локацій. Цього року організатори поставили новий кулінарний рекорд: виготовили 4 тисячі порцій голубців. Спробувати рекордну страву змогли всі бажаючі.

Городян привітали зі святом представники міської та обласної влади, які після урочистого відкриття обійшли всі представлені подвір’я. У ярмарку взяли участь всі райони міста і практично всієї області. Було представлено понад 350 торговельних підприємств. Учасників цього року було на 20-30% більше, ніж минулого. На Набережній магістралі розмістилися близько 200 машин з сільгосппродукцією від фермерів із Запорізької області.

Кожне подвір’я мало свою родзинку, кожне хотіло представити себе якомога краще. Не відставало (а навіть і випереджало) й Михайлівське. Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач», колектив підприємства, Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова та все Михайлівське подвір’я зустріли шановних гостей, традиційну комісію у складі депутата Верховної ради України Ігоря Андрійовича Артюшенка, голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Івановича Бриля та першого заступника голови обласної ради Єгора Олександровича Семенкова, які обходили презентовані на Покровському ярмарку райони.

- Наш край є однією з ланок, одним із сильних пагонів Запорізької області, адже михайлівські трударі в усі пори року займаються вирощуванням та переробкою сільськогосподарських культур, тваринництвом, не відстає і харчова промисловість, - познайомила гостей з Михайлівщиною Олександра Калініченко.

І за українською народною традицією гостей зустріли хлібом, спеченим з борошна власного помолу, й сіллю, які разом символізують духовну єдність та глибоку пошану! Галина Вікторівна зазначила, що за рік наш район став ще багатшим, адже невтомно трудився:

Ячмінь, жито і пшениця,
З якої спечена духмяна паляниця,
Ріпак, горох і соняшник, і кукурудза
У нас врожайні, лиш погляньте, друзі!
Проходьте, почастуємо Вас солодко і
щедро,

Адже Михайлівщина славиться і медом!
А ще в нас овочі і фрукти вітамінні,
І зелень ароматна, і соління!
Як бачите, цей рік трудилися,
старалися,

Невпинно працювали, розвивалися!
Тому, коли комори повняться вже
урожаєм,

Спинилися ми відпочити трішки й
вас тепер вітаєм!

Ми раді, що Ви з нами Покровський
ярмарок відзначите,

Всі наші здобутки і перемоги
побачите!

Будь ласка, проходьте до нашого
столу,

Скуштуєте наших смаколиків вволю,
Самі готували українські страви
Із того, що виростили і зібрали.
Зустрічати таких гостей, це -
справді, честь для нас!

Тому Михайлівське подвір’я щиро
вітає Вас!


А вокальний ансамбль «Зоряна» зворушив гостей милозвучною українською піснею «Село, моє село».

Ну а після урочистої частини відбувся справжній вибух яскравих емоцій, танцю та драйву! Такого точно не було на жодному іншому подвір’ї! Заряджав усіх колектив «DANСЕ BAND», який завітав з Сумщини на Покровський ярмарок за запрошенням Галини Вікторівни Шаламової! Здавалося, що у нас зібралося все Запоріжжя! Люди не поміщалися на виділеному нам майданчику, тож танцювали і підспівували й поза його межами! Вдячні запоріжці зі сцени дякували організаторам за чудове свято!

- Я обійшла всю ярмарку, краще за вас ніде немає! Спасибі за таке свято для нас, - подякувала Галині Вікторівні та всьому її колективу жителька Запоріжжя.

Друзі, це був просто вибух!!! Так Михайлівщина ще не ярмаркувала! Ліричної ноти додав святу на Михайлівському подвір'ї Сергій Соловйов, учасник проектів «Х-Фактор» та «Караоке на Майдані», який також завітав до нас за запрошенням Галини Вікторівни!

Дорослі та дітлахи танцювали, стрибали, співали, жартували та сміялися, і безліч бажаючих сфотографуватися ніяк не могли відпустити запрошених співаків. Та сюрпризи були влаштовані не лише для гостей майданчика, Галині Вікторівні Шаламовій, голові Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач», її люблячий колектив підготував подарунок - власноруч виготовлений оберіг з колосся, який символізує благополуччя, достаток та добробут.

Слова подяки, які виголосила Юлія Олександрівна Спіцина найкращому керівнику, підтримали гучними оплесками й усі гості подвір’я, які й самі були вдячні за неперевершене свято! Розчулена несподіваним подарунком Галина Вікторівна, в свою чергу, також подякувала колективу за надійність, працелюбність та підтримку.

- Такої команди, як у мене, точно ні в кого більше немає, - зізналася вона.
Колектив під вмілим керівництвом дійсно постарався на славу! Навіть правоохоронці, котрі підтримували порядок на Покровському ярмарку і інколи підходили до нашого подвір’я, щоб зігрітися гарячим чаєм, були приголомшені:
- Оце ваш майданчик цього року запалює! – захоплювалися вони.

Сказати, що свято вдалося, - це не сказати нічого! Михайлівський район представив себе на вищому рівні завдяки плідній роботі злагодженого колективу! Будьте з нами на одній хвилі!    
   
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 ДЕНЬ РАЙОНУ: ПОТУЖНА ТЕХНІКА, УНІКАЛЬНА ФОТОЗОНА, МУЗИКА І ТАНЦІ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №45 від 06.10.2017
День району - свято для всіх! Не важливо – 5 тобі років, 20 чи 80! Скрізь тільки радість і веселощі! І день цей пройшов на відмінно! З самого ранку до пізнього вечора в Михайлівці звучали пісні і сміх, змінювали один одного концерти і різні заходи. Цього року святкування, присвячені 94-ій річниці з Дня утворення Михайлівського району, пройшли під гаслом «Гостей дорогих ми вітаємо щиро».

Свято розпочалося рано вранці. Осінь взяла до уваги настрій михайлівчан і теж всміхнулася до них теплими сонячними промінцями, які гріли не лише тіло, але й серце і душу кожного, хто завітав на урочистий захід. У центральному парку розгорнулися торговельні ряди. Відбувся традиційний ярмарок сільськогосподарської продукції, продовольчих товарів. Михайлівський ярмарок завжди був для жителів району улюбленим приводом зібратися в один час в одному місці. Хтось відвідував його для того, щоб продати те, чим багатий; хтось - для того, щоб від душі повеселитися, придбати необхідний товар, спробувати смаколиків і взяти участь у традиційній лотереї.

Торгівля розпочалася ще о сьомій ранку, а тепла та ясна погода всіляко цьому сприяла. До даного заходу ретельно готувалися школи, сільські та селищні ради, сільгоспвиробники, колективи Михайлівського ВПУ, Територіального центру соціального обслуговування та Управління соціального захисту населення, відділу освіти, ТМО, центральної бібліотеки і прості жителі Михайлівщини... Головне місце проведення – Михайлівський селищний парк та площа Святкова - змінилися до невпізнання: приголомшливі композиції з фруктів і овочів захоплювали своєю оригінальністю, гучні українські мотиви звучали з усіх боків, і кожен населений пункт намагався стрибнути вище голови, щоб здивувати відвідувачів і конкурентів багатством своєї фантазії. Окрім них, презентували свою продукцію і найкрупніші сільгоспвиробники району. Спробуйте-но вгадати, скільки таких підприємств представили себе на ярмарку? Одне! АТ «Михайлівський райагропостач» пропонувало михайлівчанам овочі, фрукти, соління та можливість у центрі Михайлівки сфотографуватися з потужною сільськогосподарською технікою та на фоні елеватору підприємства - дійсно унікальна фотозона! Зі щирою радістю зустрічали гостей Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач», та колектив – всі у вишиванках і з привітними посмішками. Комісія у складі депутата Запорізької облради Віктора Івановича Дудки, помічника народного депутата України Сергія Васильовича Валентирова Віктора Володимировича Цуканова, голови Михайлівської райдержадміністрації Олександра Васильовича Стуленя, голови Михайлівської районної ради Сергія Васильовича Передерія та голови Михайлівської селищної ради Олександра Васильовича Ракші відзначила високий рівень презентації підприємства.

О десятій годині демонстрація мототехніки байкерського клубу «Дике поле» зарядила михайлівчан адреналіном та азартом! На церемонії відкриття ярмарку голова Михайлівської райдержадміністрації Олександр Васильович Стулень та голова Михайлівської районної ради Сергій Васильович Передерій вручили подяки усім, хто брав активну участь у організації та проведенні святкових заходів до 94-річниці Михайлівського району. Тож, нагороди отримали:
Колектив Михайлівської селищної ради
Колектив Пришибської селищної ради
Колектив Бурчацької сільської ради
Колектив Високівської сільської ради
Колектив Любимівської сільської ради
Колектив Плодородненської сільської ради
Колектив Роздольської сільської ради
Колектив Старобогданівської сільської ради
Колектив Тимошівської сільської ради
Колектив АТ «Михайлівський райагропостач»
Колектив КУ «Районний будинок культури»
Колектив КУ «Централізована бібліотечна система»
Колектив КУ «Територіальний центр соціального обслуговування»
Колектив ДНЗ «Михайлівське ВПУ»
Колектив КЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- гімназія ім. Героя Радянського Союзу І.А. Найдьонова»
Колектив КЗ «Михайлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3»
Колектив КЗ «Михайлівська ЗОШ І-ІІ ступенів»
Колектив КЗ «Михайлівський НВК ДНЗ ЗОШ І-ІІ ступенів»
Колектив КЗ «Дитячий центр»
Колектив КЗ «Комплексна дитяча юнацька спортивна школа»

На відкритті Михайлівського ярмарку відбулися також урочисті проводи призовників до лав Збройних Сил України.
- Охороняти нашу Батьківщину – це відповідальна, небезпечна, нелегка та важлива справа, тому що там, де немає свободи, немає Вітчизни. Сьогодні наша країна виснажена та втомлена, тому ми просто зобов’язані, допомогти їй. Дорогі призовники, бережіть нашу Вітчизну, чітко виконуйте накази командирів. Зараз ми повинні дивитися тільки вперед та бачити перед собою чисте та гарне майбутнє нашої Батьківщини, боротися за її цілісність! Це – наш неминучий та святий обов’язок, - зазначила військовослужбовець Збройних сил України Михайлівського районного військового комісаріату, солдат Анна Валеріївна Борисенко.

Призовники Анатолій Віталійович Борисенко, Андрій Сергійович Власенко, Микола Володимирович Волков, Анатолій Олексійович Колохов, Антон Сергійович Кравченко, Олександр Миколайович Кушнір, Ростислав Миколайович Сисюк, Михайло Валентинович Удальов, Ігор Володимирович Хорошун, АндрІй Олександрович Черемісов, Костянтин В’ячеславович Шелудько отримали пам’ятні подарунки про цей святковий день.

Після цього розпочався концерт від районного будинку культури. На заході царював святковий настрій, грала музика, діти брали участь в іграх, співали частівки, інсценували казки в традиціях українського фольклору. Артисти здивували своїми концертними номерами. Для малюків була організована ігрова програма: працювали дитячий парк атракціонів, батути, солодкі кафе.

На жителів району та гостей чекали також лотерея «Дістань приз зі стовпа», конкурсно-розважальна програма Дитячого центру, концертна програма клубних закладів, виступ духового оркестру. Кульмінацією свята став феєрверк і дискотека, під ритми якої танцювала ціла площа!
Залучені в святкову атмосферу гості не хотіли розходитися. Цей захід не тільки підняв михайлівчанам настрій, а й дозволив їм дізнатися багато нового і цікавого про традиції нашої Батьківщини!
 
 
 
   
 ВІДПОВІДАЛЬНА, ВАЖЛИВА ТА БЛАГОРОДНА РОБОТА ВЧИТЕЛЯ   Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №44 від 01.10.2017
  
  1 жовтня Україна відзначає День працівників освіти! Кожного року у п’ятницю, напередодні свята, безліч теплих слів подяки звучить на адресу педагогів, учні зустрічають вчителів, вишикувавшись у живі коридори, адже саме завдяки їхній праці школа для кожного - це фундамент юного життя, трамплін для підкорення життєвих доленосних вершин у сучасному нелегкому світі.

Освітянам декількох шкіл району Галина Вікторівна Шаламова, голова БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» зробила сюрприз – квітковий коридор, яким вони йшли до дверей школи, надихаючись ніжним ароматом герберів та антуріумів, котрі символізують силу і волю. Існує повір'я, що в приміщенні, де стоять ці квіти, завжди панують добробут та щастя.

І звичайно ж, звучали слова подяки за невтомну працю, за підтримку і допомогу, за неоціненний внесок у складній роботі – виховання молодого покоління!
- Я хочу висловити подяку найрозумнішим, наймудрішим, найвідповідальнішим і найтурботливішим – нашим вчителям – за працьовитість і безмежне терпіння, за світлу віру в можливості кожного учня, за готовність завжди прийти на допомогу! Ви переживаєте за своїх вихованців не менше, а, можливо, навіть більше, ніж батьки. Тож, спасибі за тепло Ваших сердець, яким ви ділитеся зі своїми учнями, - подякувала Галина Вікторівна вчителям.

Ми всі розуміємо, наскільки відповідальною, важливою та благородною є робота вчителя, але хто про неї зможе розповісти краще, ніж самі освітяни? Тож, ми поцікавилися у вчителів різних шкіл району, який день став найяскравішим у їхньому професійному житті і чи пам’ятають вони свій перший урок.

Марина Михайлівна Вертелецька (КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова»):
Найяскравіший день – 1 вересня 1986 року, коли я набрала свій перший клас. Ми проводили урок на базі дитячого садочка. Душу переповнювали і хвилювання, і гордість, що я набрала дітей. Тоді батьки були присутні на уроці. Я дуже переживала, щоб не переплутати імена дітлахів, бо ж це наша перша зустріч, і щоб дисципліна була. Але коли зустрілася очима з вдячними, допитливими поглядами, які дивилися на мене з захватом, які чекали чогось цікавого і нового, відчула радість вчителювання. Того дня я показувала малятам казку, щоб продемонструвати чому вони навчаться за шкільні роки. А ще запам’ятала повагу в очах батьків, їхнє бажання чимось допомогти. І я теж з великою повагою ставилася до них. Саме підтримка батьків стала для мене надалі рушійною силою для розвитку, за що я їм глибоко вдячна. Ось це – найяскравіші і найбільш хвилюючі спогади.

Світлана Павлівна Сардак (КЗ «Плодородненський НВК І-ІІІ ступенів»):
Перший урок – це суцільне хвилювання, яке просто затамовувало подих. Інших емоцій не було. Тільки під кінець заняття змогла опанувати себе, заспокоїлася, зрозуміла, що нічого страшного в цьому немає. Діти були насторожені, бо перед вчителюванням я працювала бібліотекарем, тож їм було незвично бачити мене в ролі педагога. Найяскравіший день важко назвати. Бути вчителем – насправді важка праця. Але коли розумієш, що дитина чомусь дійсно навчилася, щось запам’ятала, а зернята знань, посіяні мною, проросли - неповторне відчуття. Оце, мабуть, і є найщасливіші моменти в роботі педагога.

Світлана Олександрівна Подоляко (КЗ «Михайлівський районний методичний кабінет»):
Найяскравіший день - 1 вересня. Пам’ятаю, як у 1992 році вперше зайшла до класної кімнати викладати географію учням 9 класу. На мене дивилися вже досить дорослі діти, а я, тільки закінчивши інститут, надзвичайно хвилювалася розпочинати заняття. І дуже сподівалася на взаєморозуміння. Так і вийшло. Цей клас мені запам’ятався тим, що дві дівчинки після закінчення школи також вирішили стати вчителями географії.

Тетяна Йосипівна Богдан (КЗ «Михайлівська ЗОШ І-ІІ ступенів»):
Навіть зараз, 27 років потому, пам'ятаю, з яким хвилюванням і трепетною радістю готувалася до свого першого уроку. На той час було одне бажання – знайти «ключик» до серця кожної дитини, сформувати віру у власні сили. Кожного разу мені, мабуть, щастило, адже доля дарувала лише гарних, розумних, милих, потішних, талановитих учнів. А знаєте, що найприємніше в професії вчителя початкових класів? Тебе завжди пам’ятають і люблять, бо ти перша. Особливу насолоду я отримувала, коли мої першачки інтуїтивно називали мене мамою, бо гладила їх по голівці, масажувала пальчики, зав’язувала шнурочки, допомагала знайти відповіді на складні запитання і просто любила. Так тепло від тих слів дитячих стає, бо вони щирі, світлі і чисті. А як приємно пишатися своїми учнями, які здобувають маленькі перемоги на кожному уроці, коли без помилок пишуть диктанти, з легкістю орієнтуються в складному матеріалі, не бояться творити і помилятися. Намагаюся засвітити в душах своїх маленьких учнів сонечка, які б осявали їх життєву дорогу. Завтра настане новий шкільний день. Я знову прийду на урок, і на мене знову будуть дивитися очі моїх маленьких учнів… Скільки буде ще дзвоників і уроків у моєму житті? Але скільки б їх не було, я переконана, що будь-яка праця, чи то велика, чи мала, якщо вона діє на користь суспільства, є благородною. І я щаслива, що в цій праці є й моя частка.

Тамара Анатоліївна Касьянова (КЗ «Тимошівська ЗОШ І-ІІІ ступенів»):
Я кожен свій урок пам’ятаю. За 30 років вчителювання я можу розповісти про будь-яке заняття. І перший урок – не виняток. Я часто порівнюю нинішніх дітей із тими, з якими я розпочинала свою педагогічну діяльність. Мені здається, сьогоднішні діти менш пристосовані до життя, раніше учні були більш відкритті, а зараз – як маленькі кошенята: беззахисні, за ними треба доглядати. Я, як вчитель, дуже люблю спостерігати за долею своїх учнів, радуюсь усім досягненням, пишаюся ними. Яскраві моменти в моїй пам’яті – ті, які відбулися нещодавно. Зараз – час новітніх технологій, тож і дітлахів потрібно вчити по-новому. На жаль, ми не можемо самі забезпечити учнів усім необхідним, тому я звернулася до батьків з проханням, щоб вони поспілкувалися з підприємцями, запитали у них допомоги. Що приємно вразило – ми за рік змогли на високому рівні укомплектувати клас! І Галина Вікторівна Шаламова, голова «Благодійного фонду імені М.А.Шаламова» допомогла, придбавши плазмовий екран. Тепер ми можемо разом з дітлахами опановувати науки мультимедійно. Я взагалі про школу можу розповідати довго, бо люблю свою роботу. Приходжу сюди – і забуваю про все: і про те що хліб потрібно було додому купити, і про якісь повсякденні турботи.

Лариса Вікторівна Строєва (КЗ «Високівська ЗОШ І-ІІІ ступенів»)
Звичайно, я пам’ятаю свій перший урок. Це був 1982 рік, мені на той час було 19 років. Пам’ятаю всіх дітей. Клас мене сприйняв чудово: я – їх, а вони – мене. Я навіть не хвилювалася, адже була підготована, у мене - хороша база, бо, навчаючись в педучилищі, ми давали пробні уроки. Я пам’ятаю своїх перших учнів , а вони мене не забувають. Чудовий клас! Найяскравіший день – їхній випускний. Важко було прощатися з тими, хто зростав на очах, хвилювалася за долю учнів, за те, щоб обрали правильний шлях у житті.

Ольга Іванівна Іваннікова (КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова»)
Свій перший урок я давала у 8-б класі. Це був 1971 рік, у класі було 35-37 учнів. Клас – великий, складний, а я – молода і недосвідчена. Цілу ніч не спала, боялася. Зайшла в клас, мене представили класний керівник і завуч. Коли вони пішли, я залишилася один на один зі своїми учнями. Вони сиділи й дивилися на мене оцінюючим поглядом. Я почала їх питати, хто – відповідає, хто – ні. Врешті-решт провела урок. І вже потім, після випуску, вони мене запросили на зустріч випускників і поділилися своїми спогадами про наш перший урок. «Ви так хвилювалися, що аж руки тремтіли! Нам стало вас шкода»,- кажуть. Ось так мене оцінили (сміється)! Найяскравіший день? Таких днів – кожен рік багато: і 1 вересня, і останній дзвоник, і випускний. Я люблю свою роботу, люблю кожен урок, люблю всіх дітей: і розумних і не дуже, і слухняних, і непослухів! У мене – 52 роки педагогічного стажу, а в моїй родині сумарний педагогічний стаж – близько 400 років! У нас вчителі: дідусь, бабуся, мама, тато, вітчим, брат, свекруха, донька, чоловікова сестра, племінники! Це – наше покликання!

Валентина Василівна Онищенко (КЗ «Любимівська ЗОШ І-ІІІ ступенів»):
Це був 1978 рік, я читала українську мову у 7 класі. Хвилювалася надзвичайно, конспект вчила напам’ять! Але в мене були хороші наставники, котрі підтримали мене: заслужена вчителька України Галина Йосипівна Христенко та Галина Олексіївна Мішкова. Я їм дуже вдячна за той заряд енергії, любові до рідної мови, який від них отримала! І зараз я вже 40 років працюю у школі, котру сама колись закінчила. Найяскравіший день у професійній діяльності – перший день у ролі вчителя, коли прийшла до школи, а колеги – це мої колишні вчителі. Почувала себе трохи ніяково, комплексувала, та мене прийняли у колектив тепло. Не шкодую, що обрала таку професію, адже в мене дуже багато гарних учнів, які пам’ятають, дзвонять (не тільки з України, але й з-за кордону). Це – найбільша радість для вчителя: залишити свій слід у душах школярів.

Виховувати дітей, виховувати націю - це складно. Саме тому кожен з нас розуміє, як треба цінувати вчителів. Ми дякуємо Вам за серце і душу, вкладені у кожного бешкетника, за Вашу невтомну працю, за те, що хвилюєтеся про чужих дітей не менше, ніж про своїх!
  
   
 НАДІЙНА КОМАНДА – ЗАПОРУКА УСПІХУ!  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №43 від 22.09.2017
Про те, що прийшла золота осінь, поети та прозаїки можуть довго та невтомно сипати епітетами та порівняннями. Сонце гріє ще майже по-літньому, прагнучи віддати останнє нерозтрачене тепло, а дерева та трави поволі змінюють градієнтом свій колір з зеленого на жовтувато-червоний.

А для сільськогосподарської галузі осінь - відповідальний період для підготовки ґрунту, для посіву озимих культур, для захисту майбутнього врожаю від шкідників, хвороб і бур'янів.

Сільгоспвиробники Запорізької області у важких погодних умовах (відсутня волога в грунті) ведуть підготовку ґрунту для сівби озимих зернових культур під урожай 2018 року. На цей час ґрунт підготовлено на площі 632 тис. га або 96% до прогнозу. Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Під майбутній урожай підприємствами області планується посіяти озимі колосові на площі 629,3 тис. га та озимий ріпак - на 27,1 тис. га. Наразі озимого ріпаку посіяно 16,2 тис. га або 60 % до прогнозу, пшениці - 74,7 тис. га або 13%, жита - 444 га або 56% та озимого ячменю - 2,9 тис. га або 7% до прогнозу.

Активні польові роботи тривають і на землях, які обробляє АТ «Михайлівський агропостач», бо трударі знають, що від сумлінної праці залежить добробут людини, родини, народу, а думка, мрія і працьовиті руки створюють усі матеріальні та духовні цінності.

Працівники підприємства на полях сіють, орють, культивують, збирають! Робота кипить і не стихає! І всі працюють однією злагодженою командою, турбуючись про кінцевий результат.

- Зараз закінчуємо збирання врожаю кукурудзи та соняшнику і вже майже посіяли озиму пшеницю, - розповідає журналісту газети «НАШе Життя: новини» головний агроном ДСГП «Агроцентр» Арсен Сидикович Сулейманов. - Все виконується в оптимальні терміни, адже, щоб одержати добрий урожай, не можна допустити жодної згаяної хвилини!

Роботу важливо не тільки якісно виконати, але і правильно задокументувати все. І про це на підприємстві дбають молоді спеціалісти, різносторонньо розвинуті особистості, яких Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» набирає в дружну, активну та цілеспрямовану команду! Серед них Юлія Олександрівна Спіцина, Людмила Сергіївна Тищук, Тетяна Олександрівна Мелешко, Леся Володимирівна Чайченко. Нещодавно влилася в колектив і з задоволенням працює в сільськогосподарському секторі і Дар’я Вікторівна Малюченко, оцінювач-експерт, професіонал а галузі аудиту та бухгалтерського обліку! Молода та перспективна, грамотна та ерудована. В свої юні роки вона вміє все прорахувати, проаналізувати, дивитися на кілька кроків вперед.

- Дар’я зовсім нещодавно прийшла в наш колектив, а вже зуміла всіх згуртувати навколо себе, бере участь у масових заходах, активістка Благодійної організації «Благодійний Фонд імені М.А.Шаламова». Вона і вся команда підприємства – це моя надія, опора та підтримка, - з вдячною посмішкою говорить Галина Вікторівна про свій колектив.

Ось так дружно, злагоджено та відповідально працює команда АТ «Михайлівський райагропостач»! А золота осінь обіймає їх останнім теплим сонячним промінням, бо справжнім трударям і природа посміхається.
 
 
 
   
 ДЕНЬ ПОЛЯ 2017: ЯСКРАВО, МАСШТАБНО, ДРАЙВОВО!  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №42 від 16.09.2017
 
Із самого ранку 14 вересня на полі, яке обробляє АТ «Михайлівський райагропостач», що знаходиться на околиці смт Пришиб, було людно. Адже саме тут проходив масштабний та грандіозний урочистий захід - День поля.

Від такого організатора святкового аграрного заходу ми очікували лише найцікавішого: демонстрації найсучасніших новинок техніки в польових умовах, атмосфери свята, і, звичайно, приємних вражень.

На цю подію з'їхалися представники агрогосподарств, спеціалісти обласних сільськогосподарських служб, науковці. Свято відвідали також депутат Верховної ради України Ігор Андрійович Артюшенко, заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Петрович Марченко, Єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, голова Ради молодих вчених Дніпропетровської області Олександр Олександрович Іжболдін, науковий консультант ТОВ «Агроскоп Інтернешнл», кандидат сільськогосподарських наук Михайло Юрійович Румбах, директор Південно-Західного регіону Швейцарської компанії «Syngenta» з виробництва та продажу високоякісного насіння та засобів захисту рослин Руслан Олександрович Корольчук, менеджер з агрономічного продажу високоякісного насіння Американської компанії «DupontPioneer» Антон Сергійович Зубченко, керівник південного регіону Французької компанії «MAЇSADOUI Semence» - виробника високоякісного насіння соняшнику та кукурудзи Михайло Ігорович Гундорін, регіональний менеджер Компанії «Нертус» представника Угорського агрохолдингу «Peters&BurgLtd.» виробника засобів захисту рослин та насіння сільськогосподарських культур Станіслав Миколайович Нікітенко, директор департаменту Восток Вітчизняної Агрофірми з вирощування і доробка насіння високоурожайних гібридів соняшнику та кукурудзи, закордонної та спільної селекції «Сади України» Євгеній Іванович Логачов, зам директора ТД «Степова» Любов Геннадіївна Максимова, менеджер з продажу вітчизняної дистриб’юторської компанії насіння, засобів захисту рослин та добрив ПП «БізонТех 2006» Дмитро Юрійович Кравченко, керівник Агровідділу Торгівельного Дому «КИССОН» - вітчизняної вертикально-інтегрової компанії, яка займається виробництвом та реалізацією мінеральних та органічних добрив, біопрепаратів, продуктів для позакореневого підживлення - Денис Вікторович Саліков, керівник відділу продажу в Запорізькій області офіційний дилер компанії JohnDeere «АГРОТЕК» Сергій Ігорович Зінченко, офіційний дилер автомобілів «Ягуар» Ленд Роверс Дніпропетровської області, керівник ТОВ «ТД «ЗАПОРІЖОІЛГРУП» Олег Володимирович Серовський, представник ТОВ «ГАЙДАР ПЛЮС» Ігор Миколайович Мартиненко, ТОВ «Аеліта Преміум» Микола Валерійович Єфремов, директор Запорізької регіональної дирекції публічного акціонерного товариства Страхова компанія «Країна» Марія Ігорівна Ковальова.

Розпочався день із реєстрації учасників та вітальної кави, а потім вже всі повністю зосередились на дійстві. Відкрила День поля своїм виступом Галина Вікторівна Шаламова, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач»:
- День Поля – це свято, яке єднає всіх працівників сільськогосподарської галузі, демонструє наш розвиток, наші прагнення та досягнення, пов’язує минуле, сьогодення та майбутнє. А його, як відомо, творять люди. Щоденна праця, відданість та любов до рідної землі заслуговують на глибоку повагу. Тому дякуємо нашим партнерам, сільгосппідприємствам, дилерам, які завітали до нас на свято, за довіру у проведенні Дня поля за участі АТ «Михайлівський райагропостач» на території наших спільно вирощених демонстраційних ділянок гібридів кукурудзи та соняшнику.

Галина Вікторівна також зазначила, що гості заходу стануть свідками зародження нових партнерських взаємовідносин між державами, адже на святі були присутні представники компаній з Німеччини, Угорщини, Америки, Франції, Швейцарії, України. Кожен на Дні поля мав змогу поспілкуватися, завести нові партнерські бізнес-стосунки, згадати та закріпити свої знання в сільськогосподарському напрямку і при цьому отримати масу неповторних емоцій.

- Дуже приємно бути тут присутнім. Я щиро радий, що Галина Вікторівна запросила мене на цей захід. І в наш буремний час, і в майбутньому дуже багато залежить від команди, в якій ми працюємо, від відчуття надійного плеча, від того, як ми всі рухаємося вперед, які здобутки отримуємо. Якщо буде гарна, професійна, роботяща команда, то і наше життя буде добрим, щасливим, перспективним! Я думаю, ми з Галиною Вікторівною одна команда, я впевнений в цьому і в тому, що нас і надалі чекають ще більші заходи, свята, розвиток і самого підприємства, і всіх тих, хто долучається до спільної роботи. Зі святом вас! Слава Україні! - Привітав організаторів та учасників заходу депутат Верховної ради України Ігор Андрійович Артюшенко.

З привітальними словами до присутніх звернувся також заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Петрович Марченко:
- Саме хлібороби своєю працею підіймають нашу державу! Ми низько вклоняємося перед вами за ваш титанічний та кропіткий труд. Я хочу привітати вас від імені Запорізької обласної ради та побажати наснаги, здоров’я, благополуччя і щоб наші чорноземи були ще родючіші, ніж є зараз!

Приїхав Владислав Петрович не з порожніми руками, він привітав трьох найактивніших сільгоспвиробників Михайлівського району і з нагоди Дня підприємця вручив їм відзнаки від Запорізької обласної ради. Першою на сцену для отримання нагороди за сумлінну працю, високий професіоналізм, багаторічну благочинну діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток підприємництва, підняття престижу сільськогосподарської галузі, впровадження інноваційних технологій, соціально-економічний та культурний розвиток Михайлівського району було запрошено Галину Вікторівну Шаламову. Свої нагороди також одержали Юрій Володимирович Голуб та Леонід Макарович Халімоненко.

- Вітаємо нагороджених! Нехай Вашими надійними супутниками, товаришами в цій важливій справі будуть дружні сходи, родюча земля та ясне небо, - привітали ведучі урочистого заходу.

Наші комори щороку вщент заповнюються збіжжям завдяки людям, які виводять та вдосконалюють високоякісні та високоурожайні гібриди посівного матеріалу, завдяки невтомним рукам, незламній вірі у те, що Україна завжди буде для свого народу щедрою, багатою, благословенною житницею. Тож Галина Вікторівна Шаламова за значний вклад в розвиток підприємництва, високий професіоналізм та бездоганну репутацію ділового партнера нагородила дипломами Південно-західний регіон Швейцарської компанії «Syngenta», американську компанію «DupontPioneer, Південний регіон Французької компанії «MAЇSADOUI Semence», Компанію «Нертус» - представника Угорського агрохолдингу «Peters&BurgLtd.», вітчизняну компанію Агрофірму «Сади України», ПП «БІЗОН-ТЕХ 2006», Торговий дім «Киссон», ТОВ «АГРОТЕК», ПАТ «Страхова компанія «КРАЇНА», ТОВ «ЗАПОРОЖОІЛГРУПП», ТОВ «ГолдОхорона», ТОВ «АЕЛІТА ПРЕМІУМ», ТОВ сільськогосподарське підприємство «СВІТАНОК», ТОВ «ПРАПОР», ТОВ «АГРОЕКОЦЕНТР «Україна», ФГ «ГРЕЙН-АГРО», ФГ «САДОВЕ», ТОВ «ЛАН», ПП «СВЯТОВІД», ФГ «Троянда», ФГ «Лебідь», Торговий дім «Степова».

А керівник відділу продажу в Запорізькій області ТОВ «Агротек», офіційного дилера компанії John Deere, Сергій Ігорович Зінченко теж подякував Галині Вікторівні за партнерство та подарував їй комбайн John Deere! Щоправда, це була його міні-версія, але господарка свята була приємно здивована таким подарунком, про що свідчили її щира посмішка та погляд, сповнений захоплення.

Навесні цього року акціонерним товариством «Михайлівський райагропостач» були засіяні експериментальні ділянки насінням гібридних сортів соняшнику та кукурудзи, наданих партнерами. Тож після закінчення промов, гостей запросили на огляд гібридів від компаній «Syngenta», «Pioneer», «MAЇSADOUI», «НЕРТУС» та «Сади України». Створені компаніями сорти мають цінні біологічно-агрономічні властивості, а отже, гарантують високу врожайність. А для того, щоб дізнатися, чиї гібриди в наших умовах дають найбільший урожай, у присутності представників компаній на Дні поля зібрали зерно з демо-ділянок соняшнику та кукурудзи.
Під час реєстрації гостям були надані картки з назвами елітних сортів зернових, на яких потрібно було обрати і позначити, на їхню думку, найврожайніший. Якщо обраний сорт під час зважування перемагає, щасливчик отримує безкоштовно посівний матеріал від виробника. Представники компаній, чиї гібриди були представлені, помітно хвилювалися та контролювали процес збору і зважування врожаю з демо-ділянок: кожен хотів, щоб саме їхній сорт здобув перемогу. Тим не менш, на заході панувала дружелюбна атмосфера, всі були толерантними в розмовах зі своїми конкурентами.

В результаті збору та зважування урожаю перемогла компанія «Pioneer». На жаль, назву гібрида не вгадав ніхто, тому посівний матеріал від цього виробника не дістався нікому. А компанію-переможця визначили аж 29 учасників лотереї, тому вони отримали подарунки від товаровиробників та організатора заходу АТ «Михайлівський райагропостач». Але вітчизняна компанія «Сади України» вирішила, що все-таки двоє сільгосппідприємців мають одержати безкоштовно посівний матеріал, тому розіграла два лоти в 3 та 5 посівних одиниць серед учасників лотереї.

А який же День поля без огляду техніки? ТОВ «AGROTEK», офіційний дилер компанії John Deere, презентувало на святі ці потужні машини. «John Deere» – один зі світових лідерів у виробництві важкої техніки. Концерн володіє десятками заводів на території кількох континентів і постачає висококласне обладнання для землеробської галузі. При широкому виборі техніки великим попитом у фермерських господарствах та у приватних осіб користуються саме трактори «John Deere», що випускаються в різній комплектації. Їх гості Дня поля і могли побачити на власні очі. Сила та потужність, універсальність та ефективність, простота в обслуговуванні та практичність в роботі – ось що приваблює в цих машинах представників сільськогосподарської галузі!

Захоплення, вибух адреналіну та драйвові емоції подарував глядачам тест-драйв автомобілів Land Rover від компанії «Аеліта Преміум»! Гості Дня поля могли протестувати динамічні і ходові якості авто не тільки на асфальті, а й на ґрунтових дорогах. Учасники святкового заходу відчули всю міць, маневреність і неперевершений комфорт агрегатів!

Але на цьому День поля не спинився дарувати емоції своїм гостям, адже на них ще чекали змагання з арм-реслінгу з призовим фондом від організаторів, на які запросили усіх учасників свята. Сім силачів вирішили помірятися силами за столом. Глядачі із захватом спостерігали за видовищними змаганнями, підтримуючи суперників своїми оплесками! Перемогу здобув Борисенко Олександр, а разом з нею – приз в сумі 1000 гривень. Срібний та бронзовий призери отримали нагороди в 700 грн та 500 грн відповідно.

Крім того, присутні мали змогу ознайомитися з послугами страхової компанії «Країна», з умовами співпраці з ТОВ «Запоріжоілгрупп». Увазі глядачів було презентовано унікальний прилад для тестування складу грунту, представлений Олександром Олександровичем Іжболдіним та Михайлом Юрійовичем Румбахом.

Всі гості, запрошені, організатори та учасники урочистого заходу дякували Галині Вікторівні Шаламовій та її надійним партнерам і помічникам підприємства Олександру Володимировичу Петровському та Веміру Суреновичу Давітяну за організацію Дня поля на такому високому рівні з різноплановими заходами, які змогли зацікавити аудиторію з різноманітними інтересами. Окремої подяки заслуговують начальник ГУ НП Запорізької області Олег Вікторович Золотоноша та в.о. начальника Михайлівського ВП Василівського ВП ГУМНП в Запорізькій області Євген Анатолійович Щербина, які надали 2 пости поліції для підтримки громадського порядку, а також ТОВ «ГОЛД ОХОРОНА».

День поля від АТ «Михайлівський райагропостач» пройшов у дружній і теплій атмосфері взаєморозуміння, партнерської поваги один до одного. Слова подяки з боку гостей - найкраще тому підтвердження! Тут зібралися надійні партнери та гідні конкуренти, які обговорили шляхи розвитку сільськогосподарської галузі, щоб і надалі мати високі досягнення в одержанні хороших врожаїв, щоб підвищувати добробут рідного краю, нашого народу та всієї України. По закінченню шоу учасників заходу запросили на смачний обід. Кожен міг безкоштовно скуштувати вареників чи пельменів, втамувати спрагу гарячими або холодними напоями.

Це було свято не лише для представників сільгосппідприємств, але й для всього району, адже глядачів розважали концертною програмою за участі місцевого таланту Олександри Калініченко, вокального ансамблю «Зоряна», юного гумориста Олександра Тарана та запрошеного гостя Сергія Соловйова, співака який підкорив публіку не тільки запорізького масштабу, а й шоу «Х-Фактор», «Караоке на Майдані» та інших країн, займаючи гран-прі на Міжнародних конкурсах. Дітлахи ж могли безкоштовно поласувати солодкою ватою, морозивом, соками й випічкою та вдосталь побешкетувати на батуті. Хоча свято проходило і за межами селища, та всі бажаючі мали змогу під’їхати на автобусі.

День поля на Михайлівщині ще надовго запам’ятається усім, хто сюди завітав, своєю масштабністю, драйвовістю, кількістю позитивних емоцій та яскравих вражень!

Галина Вікторівна Шаламова від щирого серця дякує дружній, злагодженій, відповідальній та сумлінній команді - колективу АТ «Михайлівський райагропостач» за вкладені душу і сили в організацію яскравого та видовищного заходу!
   
 
 
 
 
 
 
 
  
   
   СФЕРА, ЯКА ФОРМУЄ І РОЗВИВАЄ НАЦІОНАЛЬНУ ЕКОНОМІКУ  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №41 від 09.09.2017
  В першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця.

Історія свята розпочинається ще з 1998 року завдяки Указу Президента № 1110/98 від 5 жовтня. Це свято запроваджено для визнання впливу підприємництва на формування, становлення і розвиток національної економіки, щоб відзначити важливу роль, яку відіграє цей сектор у формуванні нового економічного ладу, розвитку демократії та громадянського суспільства.

Конституція України в статті 42 проголосила право кожного громадянина на заняття видами підприємницької діяльності, які не є прерогативою держави або заборонені законом.

В народі кажуть: «Бізнес роблять люди», і перш за все, мова йде про тих, хто ним керує. Від власника та директора підприємства переважно залежить успішність справи, від того, наскільки йому притаманний підприємницький хист, наскільки інтуїтивно може знайти правильний шлях, як вміє створити команду та керувати нею, чи розвинуті в нього ділові навики та як він розуміє увесь процес роботи компанії.

Саме ініціатива, самостійність, творчість та динамізм, дозволяють енергійним людям, якими і є підприємці, перетворювати цікаві ідеї в реальність. А ще підприємець - це людина, яка не лише створює робочі місця, а й допомагає розвиватися своєму місту, селищу або селу і створює та запроваджує нові ідеї та проекти.

Таким підприємством є і АТ «Михайлівський райагропостач». Погодьтеся, аграрна галузь України була і залишається рушієм економіки. Проблем, звісно, вона має багато, але чим більш неординарні підходи знаходять керівники підприємств для їх вирішення, тим вагоміший успіх можна отримати. Прикладом цьому якраз і є АТ «Михайлівський райагропостач» та його мудрий керівник Галина Вікторівна Шаламова. Вона знайде вихід з будь-якої проблеми, вона помічає талановиту молодь та дає їй можливості для розвитку, бо знає: кадри вирішують усе. З такою позицією погодиться більша кількість агропідприємств України. Коли є талановита злагоджена команда, і справа просувається краще, і результати вагоміші, і вас знають партнери, поважають конкуренти, довіряють орендодавці!

АТ «Михайлівський райагропостач» відзначив День підприємця в праці, адже саме цього дня підприємство розпочало збирання врожаю олійних культур! Трударі знають: весь хід робіт по збиранню врожаю повинен бути організований і проведений так, щоб отримати якісну продукцію. Вирішальною умовою, яка визначає високу якість рослинної олії та насіння, є його збиральна вологість. А головна вимога до збирання соняшнику - забезпечення збору насіння без втрат в найкоротші терміни. Для цього застосовують сучасні комбайни John Deere.

Зібраний урожай розміщують у елеваторі, де створені всі умови для якісного зберігання. Механізовані склади дозволяють забезпечити як короткотермінове так і довготермінове зберігання зернових та олійних культур. Продукцію перед цим ретельно перевіряють на показники якості в сертифікованій лабораторії і, за необхідності, приводять в стійкий кондиційний стан вологості. Для цього на підприємстві діють зерносушарки. Сучасний, продуктивний зерносушарний комплекс може працювати з будь-якими зерновими та олійними культурами. Зараз елеватор працює на повну потужність, процес роботи є автоматизованим, що гарантує безперебійне приймання, якісне зберігання та відвантаження зерна й олійних культур протягом всього року. АТ «Михайлівський райагропостач» запрошує до співпраці і інших підприємців, забезпечуючи якісне надання послуг. Серед переваг функціонування елеватора - його розташування на залізниці, що полегшує процес відвантаження залізничним транспортом.

Як бачите, до кожного етапу роботи АТ «Михайлівський райагропостач» підходить відповідально, адже відповідальність - чи не найголовніша риса, без якої просто неможливо побудувати успішну підприємницьку діяльність.

Ми бажаємо підприємцям і надалі розвиватися, процвітати та працювати на користь нашого суспільства, регіону, держави!
 
     
 ПЕРШИЙ ДЗВІНОК ПОКЛИКАВ ШКОЛЯРІВ ЗА ПАРТИ!  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №40 від 02.09.2017
  Привіт, школо! Галасливий і радісний день 1 вересня увірвався в наше життя, спинивши низку тихих літніх вечорів. Цього дня будь-яка школа – ошатна, святкова і разом з тим урочиста і строга. Вересень лишень ступив на поріг, а вже розмалював шкільні подвір’я різнокольоровими квітами та теплими посмішками.

Ось і школи Михайлівського району відкрили свої теплі обійми для школярів. Не стала винятком і Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова, яка першого вересня теж радо зустріла своїх учнів.

Невпевнено до школи підійшли першокласники, по ним видно, що вони раді, але є невелике хвилювання. Адже йдуть перший раз в перший клас. Голови всіх дівчат прикрашають великі білі банти, а хлопчаки перетворилися в маленьких джентельменів - випрасувана сорочка, краватка і туфлі. Мами і тата тримають міцно їх за руки, їм теж важко усвідомити, що малюки вже подорослішали і вийшли на новий етап свого життя.

Учні старших класів підходять до школи впевненою ходою, з посмішками зустрічають своїх однокласників. Вони безупинно розповідають один одному про літні пригоди, сміються, поглядаючи на своїх однолітків.

Учні випускного класу стоять одним колективом. Вони спілкуються, сміються і тримаються один одного. За час, проведений в школі, вони стали сім'єю. Цей день для них теж особливий. Десять років, які вони провчилися разом, пролетіли, ніби одна мить. Але ж колись теж був перший дзвінок, перший учитель, перший урок, несміливі відповіді біля дошки, перші труднощі. І скоро все стане останнім в шкільному житті: останній дзвоник, остання фотографія в шкільному альбомі, випускний бал…

Віхолу думок перервав урочистий момент – розпочалося свято Першого дзвоника! Маленьких першокласників запросили зайняти почесні місця навпроти директора школи, і 39 дітлахів з радісним трепетом у душі та бешкетливими блискітками в очах сіли на підготовані для них стільці.

- Сьогодні на нашій лінійці присутні і ті, для кого цей перший дзвоник буде останнім – це наші одинадцятикласники, для яких цей навчальний рік буде вирішальним, - привітали майбутніх випускників ведучі свята.

Коли всі школярі стали на свої місця, пролунав Гімн України та гімн школи. Зі щирою материнською посмішкою привітала учнів директор школи Марина Михайлівна Вертелецька, яка побажала їм здоров’я, натхнення, творчих успіхів, сил та наснаги для здобуття знань. І подякувала директор усім вчителям, учням, батькам та друзям школи, які завжди приходять на допомогу, які дбають про навчальний заклад, які турбуються про те, щоб навчання дітлахів було комфортним. Окремі слова подяки висловила вона голові БО «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова», завдяки якій цього року у школі з’явився новий медичний кабінет, велика карта світу розміром на всю стіну в географічному кабінеті та бойлер, щоб учні під час чергування мали змогу користуватися теплою водою.

Завітали на свято до школярів голова райдержадміністрації О.В.Стулень, голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач», депутат Михайлівської районної ради Г.В.Шаламова, голова Пришибської селищної ради В.С.Величко, керівник КП «Пришиб» О.А.Подоляко, завідуюча Пришибським дитячим садочком «Сонечко» Г.О.Сорочинська, керівник Михайлівського зерноскладу ТОВ «Українська Елеваторна Компанія» В.М.Крамаренко, протоієрей Георгій Божко.

Галина Вікторівна Шаламова привітала учнів з урочистим святом, яке розпочало нову сторінку у їхньому шкільному житті:
- Дорогі учні, вчителі, батьки, жителі селища! Від щирого серця я вітаю вас з чудовим святом початку навчального року, з Днем знань. Нехай цей навчальний рік відкриє нові горизонти пізнання себе та світу, вчителів надихає успіхами у вихованні, а батьків – гордістю за своїх дітей! Нехай цьогорічний першовересень принесе гарний настрій у кожну родину. З нагоди свята бажаю міцного здоров’я, незабутніх миттєвостей шкільного життя та справжніх відкриттів.

Після цього Галина Вікторівна привітала першокласників та вручила їм подарунки від «Благодійного фонду ім.М.А.Шаламова». Благодійна організація завітала з подарунками не тільки до Пришибської школи. Її представники розвезли 17 подарункових наборів для ігрових куточків інших шкіл району та привітали малюків зворушливими словами:

Рано-вранці сонце ясне
Крадькома в віконце стука:
«Гей, малята, прокидайтесь!
Вас чекає вже наука!»

І маленькі рученята
Сонні труть дитячі очі,
Потягнулися завзято
І збираються охоче.

Хай знання даються просто,
Правила всі, підрахунки!
Підкорять науки простір
Допоможуть наші подарунки!

З уст маленьких першокласників, які вже сьогодні вперше у своєму житті сядуть за парти, теж звучали вірші про школу, про хвилювання, яке вони зараз відчувають, про їхню стурбованість та впевненість у тому, що для них цей день – це початок шляху у Країну Знань. Та перед цим на них чекав ще один подарунок: на свято завітали справжні Фіксики, разом з якими малюки плескали в долоні, сміялися та танцювали. Так маленькі школярики прощалися з безтурботним дошкільним життям.

І ось продзвенів перший дзвоник у навчальному 2017/2018 році, а значить, скоро потрібно буде сідати за парти, виконувати домашні завдання, веселитися на перервах і чекати наступного дзвінка на урок!
 
 
   
 СИЛА, ЗАВДЯКИ ЯКІЙ ТРИМАЄТЬСЯ СВІТ   Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №40 від 02.09.2017
  5 вересня світ відзначає Міжнародний день благодійності. Що саме означає це поняття? Подейкують, що благодійність очищає душу однієї людини і радує іншу. Добро - ось, що робить наше життя щасливішим. Чим більше добра, тим більше світу і світла, радості і щастя буде на землі і в душах оточуючих!

А головне те, що в основі добрих вчинків повинна бути щирість, справжнє бажання допомогти людині, зробити її щасливішою. Як сказав Омар Хайям: «Якщо ти за добро подяки чекаєш, ти не даруєш його - ти його продаєш». І лише добре серце здатне поділитися своїм теплом і зрозуміти чужу біль, здатне співпереживати і розділяти радість, а значить – бути живим і щирим.

Благодійні організації та люди, які беруть участь в добродійності, безкорисливо допомагають, тим, хто потребують допомоги. Такі небайдужі до чужого горя люди виконують благородну місію, яка, крім самої допомоги, дає надію і віру кожній людині в світле майбутнє.

Зроблені добрі справи радують і душу благодійника. Про це не з чуток відомо голові Наглядової Ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галині Вікторівні Шаламовій, яка в пам’ять про свого чоловіка заснувала Благодійну організацію «Благодійний Фонд імені Миколи Архиповича Шаламова».

- Від кожного доброго вчинку в світі стає світліше і тепліше. І щасливіше як мінімум на одну людину, - вважає Галина Вікторівна. – У доброті - сила. І завдяки цій силі досі тримається світ.

АТ «Михайлівський райагропостач» вже давно заслужило довіру жителів Михайлівщини не тільки своїми досягненнями в економічному плані, а ще й як меценат та благодійник. А «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» був заснований для здійснення благодійної діяльності в інтересах розвитку суспільства, підвищення добробуту людей, задоволення потреб та інтересів дітей, молоді, сімей соціально незахищених громадян, шанобливого і доброзичливого ставлення до людей поважного віку та дітей, розширення та забезпечення прав та соціальних гарантій, що надаються сім’ям, захисту материнства і дитинства, реформуванню охорони здоров’я, освіти, культури, комунально-побутової, соціальної та інших сфер, забезпечення реальних позитивних змін у суспільстві і покращення життя людей, розвитку ефективного сільськогосподарського виробництва, розвитку селища та місцевого самоврядування, відновлення місцевої промислової політики.

Сьогодні людей, які займаються благодійністю, стає все більше, і вони співпрацюють. Так, спільні справи об?єднали «Благодійний Фонд імені Миколи Архиповича Шаламова» із Міжнародним Благодійним Фондом Олександра Петровського «Солідарність». Фонд співпрацює і з іншими благодійними організаціями України: БО БФ «Солдатські матері», БФ «Фонд сприяння обороні Запорізької області»; БФ «Країна об’єднана»; БО «БФ «Сильна країна», БФ «Прей ФОР ЮКРЕЙН», БФ «Віра та Вірність», БФ «Здоров’я для всіх».

- Ми надаємо благодійну допомогу багатьом організаціям і установам: воїнам Збройних Сил України, що знаходяться в зоні АТО; КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.А.Шаламова»; КЗ «Михайлівська ЗОШ І-ІІ ст. ГО «Федерація мас-реслінгу України», Товариство Червоного Хреста; ЦР ВФСТ «Колос»; Михайлівське територіальне медичне об?єднання; «Михайлівський райвійськкомат»; «Обласний фонд соціальної підтримки громадян»; КУ «Територіальний центр соціального обслуговування»; ГО «Спортивний клуб «Хорта»; Михайлівський відділ культури; Свято-Миколаївський храм, Запорізька обласна федерація футболу; Василівська районна федерація футболу; КП «Михайлівська спортивна школа»; Білозерська Гімназія «Дивосвіт»; КЗ «Плодородненський дитсадок»; ЗССУФ «Універсальний бій»; КЗ ФОК «Таврія»; КП «Пришиб», - зазначає Галина Вікторівна Шаламова.

Благодійники, які бажають допомогти, мають можливість направити грошові кошти на рахунок фонду. Гроші будуть спрямовані на підтримку тих, хто не здатний допомогти собі сам.

Тел.: (06132) 2-05-30. Е-mail: fond_shalamova@ukr.net

Робота Фонду спрямована на конкретні цілі і має конкретну адресу. Це дозволяє не тільки сконцентрувати фінансові кошти для вирішення тієї чи іншої проблеми, а й чітко контролювати, як вони використовуються. Звертаємо вашу увагу на те, що всі надіслані до Фонду кошти витрачаються тільки на благодійні цілі. Адміністративних витрат фонд не має. БО «Благодійний Фонд імені Миколи Архиповича Шаламова» не отримує відсотка від пожертвувань.

Ми віримо, що участь у благодійності не тільки наповнює радістю життя людей, яким надана допомога, воно зігріває серця самих благодійників, наповнює їх життя змістом. Якщо у Вашому житті все добре, гарно йдуть справи, у власному будинку – затишок і комфорт, а душа переповнена теплом, яким хочеться поділитися, згадайте людей, котрі теж цього потребують, і Ваша участь може підняти їх на ноги.
 
 
   
 МИ – ГРОМАДЯНИ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ!   Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №39 від 23.08.2017
 Що таке незалежність? Напевно, це - насамперед самостійність, відсутність будь-якого диктату з боку. Вона ніколи не дається сама по собі, її завжди доводиться відстоювати. Саме тому 24 серпня – видатний день в історії нашої держави, до якого країна йшла не те що роки або десятиліття, а цілі століття. Це – день, який визначає свободу!

Цього року в Україні відзначають 26-ту річницю Незалежності. За цей час в державі відбулося багато. Українці по-різному оцінюють шлях розвитку нашої країни: хтось згадує, що втрачено, а хтось міркує над тим, що потрібно зробити. Але всі ми усвідомлюємо, що 24 серпня 1991 року Україна відновила історичну справедливість, за яку боролося не одне покоління предків. І наші громадяни цим пишаються: за результатами нещодавнього соцопитування 56% українців і сьогодні підтримали б проголошення незалежності України, якби референдум відбувся найближчим часом.

Що ж думають з цього приводу михайлівчани і чим для них є День Незалежності України напередодні річниці дізнавався наш кореспондент.

55% опитаних журналістом газети «НАШе Життя» вважають День Незалежності України святом. Респондентів попросили відповісти на запитання, як вони ставляться до Дня Незалежності. При цьому 15% опитаних вважають цей день звичайним вихідним, 5% упевнені, що це не свято і цей день повинен бути робочим, а ще 25% сприймають День Незалежності як черговий привід що-небудь відзначити.

Крім того, респондентам поставили питання, як би вони проголосували, якби референдум 1991 року проводився зараз. 63% опитаних підтримали б акт проголошення Незалежності. При цьому 22% не брали б взагалі участь у такому референдумі. 15% опитаних відповіли, що голосували б проти незалежності.

Останнім часом дискусійним є питання: за і проти військових парадів під час відзначення Дня Незалежності. Суперечливою є ця тема і у нашім краї, тому ми вирішили поцікавитися думкою земляків з цього приводу. 30% опитаних проголосували «за», тоді як 70% респондентів, впевнені, що зараз не час для подібних урочистостей.

Як би не святкувала День Незалежності наша країна, в будь-якому випадку ми знаємо, що в ній живуть найкращі люди! На запитання «Яка якість найбільш притаманна українцям?» 31% опитаних зазначили оптимізм, а 21% - гостинність. Ще по 15% респондентів вважають українців найбільш дружелюбними та працьовитими, і 10% - життєрадісними. Щирість співвітчизників виокремили 5% опитаних.

Ось такими є громадяни незалежної України! Гостинні, оптимістичні та дружелюбні! І все навколо себе прагнуть зробити якомога привітнішим, адже в кожному куточку нашої держави можна знайти місця, до яких потім ще не раз захочеться повернутися. Тим не менш, перлиною України 48% опитаних жителів Михайлівщини вважають саме величний Львів. Мабуть, їхній вибір пав на це місто через його автентичність та національний дух. Ще 26% респондентів обрали столицю України – Київ, а 26% опитаних михайлівчан патріотично зупинили вибір на Запоріжжі, відомому островом Хортиця, де панує козацький запал. Нам дійсно є чим пишатися!

День Незалежності - це найбільше державне свято українського народу і кожного українця зокрема, свято, коли ти на мить зупиняєшся, намагаючись проаналізувати 26 років існування країни, свято духовного піднесення та усвідомлення того, що ти є українець. Україна незалежна! А ми, громадяни молодої і самостійної країни, маємо по цеглинкам збудувати надійну фортецю – державу, якою пишатимуться діти та онуки!
 
   
 ВОЇН СВІТЛА ІЗ СОНЯЧНОЮ ПОСМІШКОЮ…  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №39 від 23.08.2017
 Війна на Сході країни забирає життя кращих синів нашої держави. Вони не вмирають... Вони йдуть у вічність... Їх пам’ятають... Ними пишаються...

15 серпня на Михайлівщині провели в останню путь 20-річного Валерія Федана, який загинув на Донбасі. В рідному селі хлопця Любимівка зібралися сотні людей. Керівники району та села також взяли участь в траурній процесії. Під супровід оркестру побратими на руках несли домовину з героєм... І кожен крок, кожен звук пекучим болем озивався у серцях рідних, близьких, друзів...

Народився Валерій 21 травня 1997 року в с. Любимівка. Проживав з бабусею – Смолою Любов’ю Антонівною. А 27 лютого 2016 року хлопець пішов на службу у Збройних Силах України за контрактом, де був заступником командира бойової машини — навідником оператору механізованого батальйону військової частини А 2167. І ось Михайлівщину облетіла трагічна звістка про втрату ще зовсім молодого, життєрадісного парубка: 11 серпня Валерій Федан загинув від осколочних поранень, отриманих в районі «Промзона» на околиці м. Авдіївка, Донецької області. Попереду на нього чекало світле майбутнє, яке в одну мить було зруйноване.

Попрощатися прийшли учні та вчителі Любимівської загальноосвітньої школи І-III ступенів, яку хлопець закінчив не так давно, друзі з Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище», де Валерій в 2014 році здобув професію маляр-штукатур. Хлопець ще вступив до Запорізького національного університету, але закінчити не встиг...

Бойові побратими згадують його як безстрашного, мужнього, сміливого, відважного... Чи багатьох у 20-річному віці можна назвати мужчиною, справжнім чоловіком? А Валерій був саме таким. Був... Важко і боляче усвідомлювати, що таку щиру, доброзичливу, з сонячною посмішкою людину поглинула страшна, пекельна війна, поставивши відмітку «Воїн Світла».

«Веселий, товариський, скромний і охайний, - пише на сторінці Facebook теплі спогади про Валерія побратим Анатолій Хаєвський. – Коли сідали в «Урал», без автоматів і бронежилетів, у шортах і з рушниками в руках - навіть там, у промзоні Авдіївки, враз ставали цивільними. Всю дорогу сміх у кузові вантажівки не стихав. То була неділя, хлопці отримали можливість прямо з гарячої «промки» потрапити на пляж кар'єрного озера.

Місця всім на лавках не вистачило і худорлявий 20-річний Валерій сидів прямо на кузові. Виглядав, наче студент. Я подумав, що йому, стрункому і засмаглому в бейсболці «Nike», варто водити дівчат піщаними пляжами, а не керувати гарматою БМП-2.

На дворі + 40, у вантажівці - і того більше. Із запилюженого кузова хлопці стрімголов побігли у воду. Тільки припаркований прямо на пляжі «Урал» видавав нецивільну «тусовку». Багато сміху і радості. Порозуміння між 50-річними і хлопцями, яким ледь за 20, якого я ніколи і ніде не бачив.

Пляж не мав якоїсь ятки з продовольством, а всім, як одному, кортіло холодної води. Валерій із товаришем освіжився в озері і пішов до магазину. Вже час було їхати на базу, і хлопців вирішили підібрати дорогою. Вантажівка зупинилась, і в кузов застрибнув Валерій, поперед себе закинувши велику торбу. З неї дістав 2-х літрову пляшку «Спрайту» і передав.

За 3 хвилини була порожня. Народ було почав просити ще, але Валєра сказав: «Та ні, пацанам на позицію завезти треба», - на тому й вирішили. Валєра знов сидів на підлозі, сміявся і жартував. «Урал» в'їхав на позицію, сміх потроху стих, а за мить хлопці розчинилися в руїнах «промки».

За 5 днів, 11 серпня боєць 72 ОМБр Валерій Федан підірвався на розтяжці і від множинних осколкових поранень загинув. За своє коротке життя Валерій багато чого не встиг: закінчити ВНЗ, в якому навчався, створити родину.

Проте, зрозумів речі, часом неосяжні для багатьох зрілих його співвітчизників — обов'язок боронити себе, свою країну, свій народ.»
Десятки, сотні, тисячі українців спиняють подих від чергової звістки про загиблого героя...

«Спасибі Тобі, Валерію, за мирне небо над нашим рідним краєм, над Твоєю малою батьківщиною! Ми знаємо, що Ти й надалі оберігатимеш наш спокій, захищатимеш наш мир, тільки тепер робитимеш це згори. Саме Твоя зірка освітлюватиме нам шлях у темні часи, саме Твоя сонячна посмішка зігріватиме нас у хвилину стужі, саме Твої ясні очі слідкуватимуть за тим, щоб у нас панували злагода та затишок... Світла пам’ять!»
Галина Шаламова

«Як же важко дивитись у твої очі, дитино, і читати, що тебе немає... Господи, утіш батьків у їхній невимовній скорботі...»
Наталя Ткачук

«Серце болить, щодня діти гинуть. Співчуття батькам! Вибач, сину, Царство небесне... Вічна Память!!! Ти - Ангел»
Маряна Романович

«Не можу дивитися в очі цим дітям на фото, начебто, ми, дорослі, винні у їхніх смертях. Не можу спокійно дивитися, як народ гуляє, веселиться, тоді як їх однолітки захищають наш спокій. Слів для підтримки матері не знайду, бо серце розривається на частини, сина не повернеш. Хай той, хто винен в цій війні, пізнає біль утрати.»
Надія Підберезна

«Яке горе батькам! Україна знову хоронить кращих!!! Які очі!! Повні життя! Боже милостивий, прийми цього молодого легеня!!! Земля пухом...»
Валентина Авраменко

В самому розквіті життя невблаганна смерть вирвала з наших рядів одного з кращих воїнів. Це був чуйний, відважний і порядний боєць. Пам’ять про нього залишиться у наших серцях назавжди. Шановна родина, прийміть найщиріші співчуття у зв’язку з трагічною загибеллю сина, онука, брата, племінника — справжнього патріота рідної землі, який назавжди зостанеться в наших серцях взірцем для наслідування. Низький Вам уклін за Героя. Вічна і світла пам'ять!
 
   
 ДИВОВИЖНИЙ ЧАС ВІДКРИТИХ МОЖЛИВОСТЕЙ, НОВИХ ЗНАЙОМСТВ І НЕЙМОВІРНИХ ВЧИНКІВ  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №38 від 12.08.2017
Молодість - це дивовижний період, який викликає багато позитивних емоцій. Це – час, коли для тебе відкриваються нові можливості, кожного дня ти спілкуєшся і знайомишся з новими людьми, робиш неймовірні вчинки. Здається, що море по коліно, що немає нічого неможливого, а в душі вирує такий гарт, така сила духу, такі емоції, що за спиною виростають крила і несуть, несуть до здійснення мрій!

12 серпня світ відзначає Міжнародний день молоді. Це - свято возвеличення юності, свіжих задумів, натхнення молодих людей, які є невтомним двигуном прогресу. Ми вирішили поцікавитися у «винуватців» цих урочистостей - молодих хлопців та дівчат Михайлівщини, з чим у них асоціюється слово «молодість».

«Це – як вільний політ, в якому ти мало про що турбуєшся, але так багато всього хочеш побачити, стільки всього пізнати! Якщо коротко, то до слова «молодість» у мене виникає три асоціації: вибір, здоров’я, майбутнє,» - зазначає Володимир Фатєєв.

«В цей час перед тобою відкриті всі дороги і ти маєш безліч можливостей та перспектив,» - погоджується Людмила Тищук. «А ще молодість – це час, наповнений позитивними емоціями та почуттями, коли ти повен натхнення та сили,» - додає Олексій Дударєв.

«Це – найпрекрасніші роки життя, коли ти сповнений мрій та сподівань. Для кожної людини цей час незабутній,» - вважає Юлія Романенко. А Аня Бугайчук додала: «Молодість – це час, коли не замислюєшся про глобальні проблеми, робиш шалені вчинки, чекаєш від життя чогось прекрасного.»

«Молодість – це свобода: вибору, дії, можливостей,» - вважає Андрій Борщ. Коротко, але ємко відповів Андрій Мотуз: «Молодість – це безтурботність!»

З дівочим романтизмом дивиться на молодість Дар’я Малюченко: «Це – пора безмежного щастя, час кохання і період, коли ти хочеш змінити світ!». «А ще в цей час можна робити дурниці і не думати про наслідки,» - сміється Леся Чайченко. До цієї ж думки схиляється і Ярослав Гонгало, який називає молодість часом безумств: «Вона дана людині для того, щоб жити яскраво, робити помилки, набивати собі купу шишок і вчитися розуміти, що в житті добре, а що погано. Молодість дається людині один раз, і це - час безумства, романтики, безсонних ночей і яскравих емоцій!»

Прекрасною порою надій та гігантських планів на життя вважає цей період Настя Грищенко. На думку дівчини, це – час необдуманих вчинків та цікавих наслідків, які колись на пенсії ми всі згадуватимемо з посмішкою. «Так, в цей час обов’язково має статися щось таке, про що можна буде згадати. Треба не упустити момент і брати від життя якомога більше, бо цей період швидкоплинний,» - додає Тетяна Дзюба.

А взагалі це – цікаве питання, до якого віку люди можуть вважати себе молодими? Дивно, що дехто навіть не перейшовши межу 30 років, говорять про молодість у минулому часі.

«Напевно, молодість закінчується вже після університету, коли треба влаштовуватися на роботу, коли створюється сім’я, з’являється відповідальність. Тоді вже не відчуваєш себе настільки вільним і відкритим до світу,» - розмірковує Тетяна.

Ми ж вважаємо, що людині стільки років, на скільки вона себе почуває. Треба жити і радіти кожному дню! До речі, кілька років тому навіть Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно продовжила молодість. І тепер молодою людина вважається до 44 років.
Тож зараз вікова класифікація Всесвітньої організації охорони здоров’я виглядає так:
25-44 – молодий вік;
44-60 – середній вік;
60-75 – похилий вік;
75-90 – старечий вік;
після 90 – довгожителі.

Багато хто зазначає, що молодість – це прагнення до чогось невідомого, нового, а так, як ми вчимося протягом всього життя, весь час щось дізнаємось нове, то з повною впевненістю можна сказати, що молоді ми до того моменту, доки самі себе вважаємо такими. Тож все-таки молодість - це стан душі. Про шалені вчинки, здійснені у юні роки, напередодні Міжнародного дня молоді згадали і ті, хто за класифікацією ВООЗ належить до людей середнього, похилого та старечого віку, а за станом душі – і досі юнаки та дівчата.

«Коли я ще навчався в інституті, ми пішли на екскурсію з ночівлею на Ай-Петрі. У всієї групи були важезні рюкзаки з речами, з посудом. А там недалеко були випаси биків. Нас проінструктували, що повз них потрібно проходити тихо, щоб не злякати і не привернути увагу. Юнак з групи вирішив пожартувати і голосно як закричить: «Бееее!» Один бик як сполошився, як погнався за нами! Тікали з тими рюкзаками з такою швидкістю, що жоден спортсмен не наздогнав би!

А коли ще в школу ходив, дуже хотів бути артистом, тож відвідував драмгурток. Ось одного разу вийшов я на сцену, а весь текст ніби стерся з пам’яті. На цьому моя кар’єра актора і закінчилася,» - згадує, жартуючи, Віталій Йосипович Крупічко.

Ольга Василівна Крамаренко ж розповіла, що незважаючи на те, що була зразковою ученицею та студенткою, бо ж ніколи не пропускала занять і до всіх старанно готувалася, червоніти за поведінку все ж таки інколи доводилося. «Наш директор школи Олександр Олександрович Терещенко завжди вишиковував у ряд всіх дівчат і міряв спідниці, щоб не закороткі були. У мене, звичайно ж, спідниця була підвернута. З дому виходила з нормальною довжиною, а поки до школи дійду, осучаснювала її,» - сміється жінка.

«У нас життя було спокійнішим, - згадує Любов Василівна Борисова. – І ціни були копійчані. За 3 рублі можна було сходити на концерт Едіти П’єхи! Зараз мене тільки ровесники зрозуміють. Я після інституту працювала в Мелітополі, а там всі відомі співаки виступали. І вступити до вишу, якщо є знання та талант, було простіше. Сучасній молоді трохи важче живеться. Чи може той час здається таким хорошим, бо ми самі були тоді молоді?..»

Юність і молодість – це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань. Адже саме сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці і визначають шляхи розвитку країни.

Турбота про молоде покоління є важливою частиною соціальної роботи. Молодь складає одну четверту частину світової робочої сили, а на неї, на жаль, припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами.

У молодих людей ми поцікавилися, якої допомоги, на їхню думку, потребує сучасна молодь.

«Хотілося б, щоб безкоштовна освіта була реальністю, а проблем з працевлаштуванням стало менше,» - говорить Аня Бугайчук. Андрій Мотуз, який саме завдяки роботі в АТ «Михайлівський райагропостач» отримав змогу здобути другу вищу освіту та використовувати ці знання на практиці за новою спеціальністю, додає: «Я ще вважаю, що сучасній молоді не вистачає всебічного розвитку». Цю думку продовжує і Настя Грищенко: «Нашій країні дійсно потрібен простір для розвитку молодих людей, щоб вони менше шукали, куди б поїхати, щоб влаштувати свою долю». Погоджується і Олександр Макаров: «Головна проблема сучасної молоді полягає в тому, що їй важко самореалізуватися. Саме з цієї причини ми спостерігаємо, як талановиті хлопці та дівчата їдуть кудись на заробітки. Або ж влаштовуються працювати на ту роботу, до якої насправді не лежить душа, тільки тому, що треба на щось жити. Вирішити цю проблему, на мою думку, можна тільки на державному рівні. Особисто мені пощастило працювати за своєю спеціальністю на підприємстві, де всіляко заохочують молодь до навчання, розвитку та самореалізації».

В ряду проблем зазначають і залежність від новітніх технологій. «Я думаю, що сучасна молодь дуже ерудована, але надто мало рухається. А реального спілкування стало менше, все тільки в соціальних мережах. Треба, щоб було більше захоплюючих занять, більше спортивних секцій і багато-багато живого спілкування,» - говорить Людмила Тищук. «Дуже часто я спостерігаю, як на лавці сидить компанія і кожен клацає свій гаджет. Не гайте часу! Насолоджуйтеся молодістю, адже вона буває лише раз у житті,» - ділиться своєю думкою Юлія Романенко. Погоджується з нею і Денис Попов, який вважає, що не вистачає цікавих секцій та гуртків, які б змогли відірвати молодь від Інтернету. На думку хлопця, ще з дитинства потрібно приділяти більше уваги спортивному вихованню, бо на фізкультурі від найменших навантажень вже втрачають свідомість.

А Тетяна Дзюба ще зазначає, що сьогодні батьки дуже балують своїх дітей і в кінцевому результаті вони виростають абсолютно не підготовані до самостійного життя. «Тут потрібна більше інформаційна, просвітницька допомога. Дітям треба пояснювати, що майбутнє не таке безтурботне і безхмарне, яким вони його собі уявляють,» - вважає дівчина.

«Ще молодь зараз у багатох асоціюється з пройдисвітами, які не хочуть навчатися новому, зате мають букет шкідливих звичок. Насправді ж, на мою думку, молодь потребує не просто допомоги від старших, а й гарного прикладу,» - зазначає Ліза Ткач.

«Я не можу погодитися зі сформованим стереотипом, що молодь зараз деградує. Думаю, і 60, і 40 років тому були ледачі хлопці та дівчата, які не будували грандіозних планів на життя і не намагалися «вибитися в люди». Просто зараз це набагато простіше зробити: нам в поміч - мобільність, новітні технології, освіта... Сучасні юнаки та дівчата, як і раніше, готові прийти на допомогу, підставити плече, коли важко. Ось в селі Балки Василівського району хлопці витягли з каналу друга і врятували його від клінічної смерті, надавши першу допомогу. А в Запоріжжі юнак дістав 10-річного хлопчика з 8-метрового колодязя, вчасно доставив до лікарні і врятував йому життя. За такими – майбутнє! Однозначно!» - Впевнена у гідності сучасної молоді Настя Грищенко.

«Молодь на нашому підприємстві найрозумніша та найталановитіша, - з гордістю говорить голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галина Вікторівна Шаламова. – Для них не існує надскладних завдань. Проявляючи творчий підхід , здатність до самоосвіти та кмітливість, вони можуть вирішити проблемні питання самостійно. Я люблю, коли юнаки та дівчата прагнуть до знань, тому всіляко їх до цього заохочую, надаю можливість навчатися на курсах, семінарах, тренінгах. Підприємство забезпечує їм простір для розвитку. Молодь – це наше майбутнє. А ми повинні подбати про те, щоб у них було якомога більше можливостей для розвитку та самореалізації. Адже від розвитку молодого покоління напряму залежить розквіт нашої держави!»

І хочеться додати, що роки юності та молодості невпинно проходять, тому потрібно не витрачати їх дарма, а спрямовувати в правильне русло!
 
 
   
 З ЛЮБОВ’Ю ДО ЗЕМЛІ, З ЛЮБОВ’Ю ДО ХЛІБА, З ЛЮБОВ’Ю ДО ЛЮДЕЙ! Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №37 від 03.08.2017
Для когось літо — це чудова пора відпочинку, а для селян, які працюють на землі, - це ще й гаряча пора косовиці. Жнива для хліборобів, що ставляться до хліба як до найвищої цінності, це результат їхньої праці протягом всього року. Всі роботи повинні бути виконані оперативно і в найкоротші терміни. Від цього залежить не тільки кількість, але й якість зібраного врожаю.

Наша земля дуже багата, і такою вона була споконвіку. За нелегкий труд віддячує вона щедрими врожаями, якщо погода не внесе свої корективи в плани людей. Ось і в господарствах Михайлівського району вже закінчилася відповідальна пора збирання врожаю ранніх зернових культур.

АТ «Михайлівський райагропостач», як і інші підприємства району, підводить підсумки хліборобського марафону. Шість комбайнових агрегатів дружно вийшли на ниву під управлінням 12 механізаторів підприємства, яким необхідно було зібрати урожай з близько 3 тисяч гектарів землі. Враховуючи, що комбайни працювали, дотримуючись оптимальної швидкості збирання не більше 5-7 км/год, щоб максимально якісно зібрати вирощений урожай без втрат для підприємства. Всі працівники – справжні професіонали, які люблять та розуміють землю. І кожен працював на чітко визначеній ділянці.

Комбайнери О.П.Антюфєєв, П.П.Антюфєєв, О.М.Костіков, О.В.Пересипкін, М.І.Назаренко, Я.А.Ганель разом з помічниками М.Ю.Притика і К.К.Георгіаді щоліта сідають за штурвали своїх польових «кораблів» і борознять безкрайні простори рідних ланів. Важко уявити, скільки сил вкладено в кожне зернятко. Це – неймовірно вражаюче видовище, коли одночасно 6 комбайнів, немов справжні господарі землі, їдуть полем, і гаряче, пропахле літом і щедрим сонцем зерно лине у їхні обійми.

Техніка в період збирання врожаю працювала як один злагоджений механізм завдяки головному механіку В.І.Стадніченку та інженеру А.С.Касьяненко. А трактористи В.А.Скоробогатов, М.Г.Цуканов, В.О.Писанко та О.В.Карпенко відповідали і за пожежну безпеку, незважаючи на невимовну спеку, і за тюкування та транспортування соломи, і за обробку землі.

І всі працювали однією злагодженою командою, турбуючись про кінцевий результат. Це – важлива і відповідальна праця, адже саме завдяки їй «видобувається» найцінніше, що є в кожній країні, - хліб.

Неможливо пережити ці емоції, не побувавши в епіцентрі збирання врожаю. В момент, коли сидиш у кабіні комбайна, здається, що разом з твоїм серцем б’ється ще одне – живого механізму, який залишає за собою широкі смуги на жовтому тлі стерні. За день на очах змінюється вигляд десятків гектарів землі.
Вже традиційно комбайнери та водії сільгосппідприємства змагаються між собою за першість. І ось 31 липня були підведені підсумки по збиранню ранніх зернових культур.

За результатами змагання, переможцями визнано:

Комбайнери:
І місце – Антюфєєв Олександр Петрович
ІІ місце – Антюфєєв Пилип Петрович
ІІІ місце – Пересипкін Олег Володимирович

Водії:
І місце – Радченко Олександр Іванович
ІІ місце – Шелудько Костянтин Сергійович
ІІІ місце – Сотніченко Борис Миколайович

- Період збирання врожаю зернових на підприємстві тривав з 27 червня по 24 липня. Це – менше місяця, але за цей час ми встигли не лише зібрати свій урожай, а ще й надавати послуги іншим сільськогосподарським підприємствам. Я вдячна кожному працівнику за його труд, за душу, вкладену в роботу рідного підприємства. Тому мені приємно вручати подяки за виконання особливо важливого завдання, за чесний, сумлінний, невтомний труд, високий професіоналізм та майстерність тим, хто безпосередньо брав участь у збиранні врожаю, - говорить голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галина Вікторівна Шаламова.

Щирі слова вдячності прозвучали на адресу кожного тракториста і водія та працівників всіх підрозділів підприємства. Трударям комплексної бригади елеватора В.Д.Проскурні, А.В.Курнацькому, Д.Ю.Касьянову, Е.К.Хелая, А.І.Макарову, Б.Б.Чайченку, які працювали в пекельній спеці на розпеченому асфальті, в оточенні розжареного металу, дякували за

Приймання врожаю, його зберігання,
Очистка, сушіння без зволікання -
За все ви несете відповідальність,
Тож дякуєм всім за сумління і старанність!

Під гучні оплески вручили подяку спеціалістам лабораторії О.Д.Іваніченко, В.І.Синьоокій, Л.В.Стародуб, В.А.Грищенко:

За працю нелегку, ретельність, старанність,
За пильність, сумлінність й відповідальність
Невтомній команді подяку вручаємо,
Щасливої долі, здоров'я бажаємо!

І «золотим» рукам бригади, яка підготували елеватор до роботи, В.І.Лесніку, О.Ю.Савенкову, С.В.Бабичу, В.В.Фатєєву:

Завдань непосильних для вас не буває!
І все – на відмінно! Ваш труд поважаєм!

Щирі слова подяки сказала Галина Вікторівна і своїм першим помічникам, заступникам Олександру Борисовичу Макарову за розвиток та зміцнення ділової репутації підприємства, вміле керівництво групою компаній АТ «Михайлівський райагропостач» та Сергію Володимировичу Нужному за високий професіоналізм та ефективну організацію робіт.

Із вдячністю голова Наглядової ради підприємства звернулася і до керівників всіх підрозділів, які продемонстрували вміле керівництво в складний період косовиці. Це - Юрій Юрійович Касьянов, Олександр Миколайович Шутов, Юрій Іванович Скок, Отар Дмитрович Чарелідзе.

Звичайно, Галина Вікторівна звернула особливу увагу і на високопрофесійну роботу бухгалтерів підприємства. «Трьома китами», на яких тримався оперативний та бухгалтерський облік урожаю в період збирання та заготівлі, Галина Вікторівна назвала молодих, але відповідальних бухгалтерів Людмилу Сергіївну Тищук, Лесю Володимирівну Чайченко та Тетяну Вікторівну Дзюбу. Хоча на підприємстві відчувалися результати хакерської атаки, але ці професіонали робили все для того, щоб ні ділові партнери, ні товаровиробники, ні відомі зернортрейдери ТОВ «ЛУЇ ДРЕЙФУС КОМПАНІ Україна», ТОВ «Кофко АГРІ РЕСОРСІЗ Україна», ТОВ «АТ Каргілл» не відчули жодних незручностей, а відвантаження зерна на внутрішній ринок та експорт пройшло в оптимальні терміни.

Безпека підприємства була під уважним контролем служби охорони, тому і І.М.Баздирєву, В.М.Данилюку, Ю.О.Долгому, О.В.Дороганю, С.В.Козакову, В.П.Копальцю, О.С.Шаламову, А.Б.Шеховцову були адресовані слова подяки:

Наш спокій і порядок зберігаєте,
Чужих нам ні на крок не підпускаєте!
Ваш труд для підприємства надважливий,
Тому прийміть подяку нашу щиру!

- Завдяки спільним зусиллям кожного на своєму робочому місці, незважаючи на погодні умови, нам вдалося зібрати більше 7500 тон сільськогосподарських культур. Порівняно з минулим роком, цьогорічна урожайність менша, але сподіваємося, що цінова політика на зерно відповідатиме затратам. Я дякую всім за невтомну працю, самовідданість, високий професіоналізм та оперативність. Вірю у вашу мудрість, далекоглядність, патріотизм та впевненість у своєму підприємстві. Сподіваюся, що щедра рідна земля і в подальшому сприятиме розквіту та достатку кожній оселі, нашому підприємству і нашій державі, – зазначила Галина Вікторівна Шаламова.

Ось так дружно та злагоджено працює АТ «Михайлівський райагропостач»: з любов’ю до землі, з любов’ю до хліба, з любов’ю до людей!

                                       
 
 
 
 
 
   
 СПІВПРАЦЯ, ЩО БАЗУЄТЬСЯ НА ТЕПЛОТІ ТА ДОБРОЗИЧЛИВОСТІ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №36 від 22.07.2017
 Мабуть, у кожного села, як і у кожної людини, є своя доля. І залежить вона, в основному, від того, хто очолює громаду, хто обробляє навколишні землі, дбає про добробут населених пунктів і їх жителів.

Жителям села Мала Белозірка пощастило, бо землі їхні обробляють справжні господарі - працівники АТ «Михайлівський райагропостач», які турбуються про благополуччя селян.

Тільки протягом цього року скільки всього було зроблено для покращення життя мешканців села! Чого тільки варте медичне страхування усіх орендодавців підприємства!

Вдячні люди не скупляться на слова подяки голові Наглядової Ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галині Вікторівні Шаламовій за таку вагому допомогу, за чуйність, людяність та патріотизм.

Родина Мисачуків вже більше 10 років здає землі в оренду підприємству, а нещодавно їм довелося скористатися послугами страхування.
- Ми дуже задоволені ідеєю страхування. Так трапилося, що на лікування необхідна була велика сума грошей, - розповідає Світлана Іванівна Мисачук, - і завдяки медичному страхуванню, оформленому підприємством, ми змогли за чеками повернути 90% коштів.

Ще у лютому для всіх орендодавців АТ "Михайлівський райагропостач" почали діяти картки медичного страхування. Керівник підприємства Галина Вікторівна Шаламова прийняла таке рішення у зв'язку із недоступністю ліків деяким категоріям населення через їхню високу вартість.

Нагадаємо, така практика в Запорізькій області використана вперше, адже у нас ще ніхто не страхував своїх орендодавців. Крім того, як зазначає заступник директора з розвитку особистих видів страхування СК "Країна" В'ячеслав Юрійович Дорогобед, взагалі лише 10% керівників підприємств страхують за власний рахунок.
- Ми дуже задоволені ставленням підприємства АТ "Михайлівський райагропостач" до орендодавців, - розповідає Світлана Іванівна Мисачук. - Вже не раз, коли в родину приходило лихо, ми зверталися до Галини Вікторівни за допомогою, і завжди отримували її.

Окремі слова подяки орендодавці говорять за те, що підприємство завжди за оренду розраховується вчасно. Суттєвою підтримкою сімейного бюджету для пайовиків-пенсіонерів є продуктові набори, які вони отримують до свят.

Тож і родина Мисачуків щиро сподівається на подальшу співпрацю та підтримку і бажає підприємству щорічних щедрих врожаїв, а його працівникам - міцного здоров'я, енергії та наснаги.

Дійсно, дуже приємно, що в наш час є ще організації, в яких співробітники так грамотно, професійно, і що не менш важливо, з такою доброзичливістю і теплотою ставляться до орендодавців!

Спасибі Вам за Вашу допомогу, за Ваше розуміння і доброту до людей.
 
 ОБЛАСНИЙ ПРОКУРОР ВЗЯВ ПІД ОСОБИСТИЙ КОНТРОЛЬ ПРОБЛЕМИ МИХАЙЛІВЦІВ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №36 від 22.07.2017
 У вівторок, 18 липня, прокурор Запорізької області Валерій Петрович Романов відвідав смт Михайлівка, де провів особистий прийом громадян селища та району.

Нагадаємо, Валерій Петрович не так давно зайняв дану посаду. До цього старший радник юстиції Романов був заступником прокурора Харківської області. Також працював на керівних посадах у прокуратурі Миколаївської та Кіровоградської областей. З 2005 по 2014 роки Валерій Петрович Романов - глава відділення з розслідування кримінальних справ Генпрокуратури України. Після чого, в 2014 році, він стає першим заступником голови Головного керівництва спостереження за виконанням постанов спеціалізованими підрозділами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Генпрокуратури України.

З приходом нового прокурора Запорізької області змінився і стиль роботи прокуратури. Здавалося б, жодна людина, нехай і керівник, не може виправити цілу систему. Тим не менш, зміни з приходом нового керівництва обласної прокуратури відчутні. Зовсім інша атмосфера панує у співпраці між прокуратурою та громадськістю. Особисто поспілкуватися з обласним прокурором – нечаста можливість для мешканців віддалених сіл та селищ.

Жителі Михайлівського району, в основному, зверталися з питань розслідування резонансних проваджень і в окремих випадках скаржилися на затягування розслідувань. Низка звернень стосувалися питань земельних правовідносин.

Зустрівся обласний прокурор і з активістами-правозахисниками, з якими обговорив резонансні розслідування і більш детально дізнався про проблематику району. Валерій Петрович відповідно до вимог чинного законодавства прийняв усі звернення від жителів Михайлівщини, поспілкувався навіть з тими, хто не був попередньо записаний. Прокурор Запорізької області запевнив, що подані скарги прокуратура розгляне, факти порушень будуть перевірні та, за наявності обґрунтованих підстав, буде вжито заходів реагування у межах компетенції прокуратури.

З окремою заявою до прокурора Запорізької області звернулися і депутат Михайлівської райради Юрій Юрійович Касьянов та помічник депутата Галини Вікторівни Шаламової Ольга Павлівна Лисак. Вони обговорили з паном Романовим питання щодо проблеми взаємовідносин жителів Михайлівщини та ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, яка не вирішується вже більше року, після позбавлення представницьких органів місцевого самоврядування прав розпоряджатись землями сільськогосподарського призначення. З того часу землекористувачами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, простими громадянами висловлено масу нарікань на роботу ГУ Держгеокадастру, звинувачень у корупції, створенню штучних перепон в отриманні у користування земель державної власності сільськогосподарського призначення. Михайлівчани, яких позбавили землі для ведення ОСГ, вважають злочинними дії ГУ Держгеокадастру щодо передачі їхніх земельних ділянок, наданих у 1992-2000рр. у постійне користування для ведення ОСГ, а також щодо відмови громадянам у дозволах на виготовлення проектів землеустрою. Ця проблема не вирішена й досі, попри неодноразові звернення керівництва РДА та районної ради, депутатів районної та обласної ради до керівництва області та ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області.

Валерій Петрович Романов взяв під особистий контроль всі порушені питання і дав відповідні вказівки керівництву Енергодарської місцевої прокуратури. Запорізький обласний прокурор запевнив мешканців району у прийнятті законних та обґрунтованих рішень в найкоротші терміни. На прийомі був присутній і керівник Енергодарської місцевої прокуратури Дмитро Олександрович Троцик, який теж вислухав та взяв до уваги гострі питання, що турбують жителів Михайлівщини.

А ми відтепер сподіваємося на найскоріше вирішення вищезгаданих та інших не менш важливих питань нашого району.
 
   
 ПРОФЕСІЯ, ЯКА СТАЛА ПОШТОВХОМ ДО СТАНОВЛЕННЯ СУЧАСНОГО СВІТУ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №35 від 16.07.2017
Професія бухгалтера є чи не найважливішою професією сучасності. Без бухгалтерського обліку не може обійтися жодна економіка світу. А вже тим більше окремі підприємства, заводи і навіть маленькі магазини зобов'язані вести бухгалтерський облік.

Здавалося б, бухгалтерська справа – це досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте в році існують особливі дні, в які всі ми маємо прекрасну можливість оцінити і висловити свою вдячність тим, хто займається цією нелегкою справою.

Офіційне професійне свято наших бухгалтерів - День бухгалтера, має щорічний характер і відзначається в Україні 16-го липня, тому що саме в цей день в суверенній Україні, в 1999-му році прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Історія бухгалтерського обліку настільки ж стара, як і цивілізація. Давним-давно, коли не було навіть цифр, люди вже володіли основами бухгалтерського обліку. Вони робили записи про своє господарство, а рахунок замінювали викарбувані палички, які робили на деревах, на кістках тварин, на стінах печер і навіть на поверхнях скель. Але особливо цікавим носієм даних були мотузки, на яких зав'язували вузлики. Надалі носіями інформації стали папірус, глиняні обпалені таблиці – «цеглини», пергамент, віск, дерево, папір.

Бухгалтери брали участь у розвитку міст, торгівлі, становленні такого поняття, як багатство. Також бухгалтери внесли свій вклад в розвиток письма, грошей і банківської справи. Бухгалтерський облік і розвиток бізнес-відносин зіграли основну роль у розвитку цивілізації і в становленні сучасного світу.

Сучасний бухгалтер веде облік всіх витрат, збитків і прибутків підприємства, розраховує заробітну плату, вираховує і оплачує податки. Бухгалтер знає все, що відбувається з грошима фірми або заводу. Зараз спеціальність бухгалтера входить в число найбільш затребуваних спеціальностей.

Працівники провідних підприємств розповіли нам, що їх привело до царини бухгалтерського обліку.

Тетяна Анатоліївна Мелешкова, АТ «Михайлівський райагропостач», стаж роботи – 18 років:
- Я взагалі люблю рахувати. А щоб стати бухгалтером потрібно ще бути дуже уважним при роботі з цифрами і багато вчитися. В наш час законодавство постійно змінюється, тому вчитися доводиться майже завжди.

Наталія Григорівна Василюк, ДСГП «Агроцентр», стаж роботи – 35 років:
- Бухгалтером стала за сімейним покликанням: матуся була бухгалтером. До неї я ходила на роботу, перекладала папери, рахувала. Тоді почала вивчати цю професію, а з нашим законодавством вчуся до сих пір. У бухгалтерії важлива будь-яка дрібниця, будь-яка деталь. Мимоволі звикаєш робити все ретельно і на совість.

Тетяна Миколаївна Васильцова, ТОВ «Молодіжне», стаж роботи – 17 років:
- У мене теж мама працювала бухгалтером, тому і я після закінчення школи обрала собі цю справу. Для того, що оволодіти професією бухгалтера, на мою думку, п’яти років університету цілком достатньо. Головне – любити свою справу, адже бухгалтерія – це цікаво!

Людмила Сергіївна Тищук, АТ «Михайлівський райагропостач», стаж роботи – 9 років:
- Я взагалі вчилася на менеджера, і перше моє робоче місце після закінчення ВУЗу – це АТ «Михайлівський райагропостач», але життя так склалося, що працюю зараз бухгалтером, і ніскільки про це не шкодую, бо дуже люблю свою роботу. Так, тут справді потрібно бути уважним, ретельно все перевіряти, але ця професія зовсім не нудна, бо за кожною цифрою не просто якісь і факти та події, а й конкретні люди. А оскільки наше підприємство багатопрофільне, ми всі маємо можливість постійно навчатися чомусь цікавому, новому.

Валентина Володимирівна Трусова, ВСК «Нива», стаж роботи – 34 роки:
- Мені сестра допомогла обрати професію. Вона мені про неї розповідала, тож я і прийняла таке рішення, хоча з дитинства мріяла бути вчителем. А як виявилося, бути бухгалтером – дуже цікаво. Ти завжди бачиш результат своєї роботи. Проте вчитися тут потрібно весь час. Чи потрібно мати якісь особливі якості, що стати бухгалтером?.. На мою думку, головне – мати бажання!

Валентина Вікторівна Казаку, ДСГП «Агроцентр», стаж роботи – 30 років:
- Я вважаю роботу бухгалтера важливою і відповідальною. Тут головне мати такі якості як уважність, точність та ретельність. І тоді все вдаватиметься. Свою роботу я люблю, дуже рада стільки років працювати на підприємстві у дружному злагодженому колективі.

Леся Володимирівна Чайченко, АТ «Михайлівський райагропостач», стаж роботи – 4 роки:
- Я з дитинства якось не любила читати, тільки постійно все перераховувала. А вирішила стати бухгалтером, коли мені запропонувала цю роботу людина, яка для мене є справжнім авторитетом, – Галина Вікторівна Шаламова. Вона і допомагала мені освоювати цю професію. Робота в АТ «Михайлівський райагропостач» дає всі можливості для підвищення кваліфікації, бо займатися своєї освітою бухгалтеру необхідно весь час. Вважаю, що головне для справжнього бухгалтера – вірність своїй справі та чисті думки.

Наталія Леонідівна Муравйова, ТОВ «АФ Юлена», стаж роботи – 16 років:
- Професію я обрала собі випадково. Якось у газеті прочитала про курси бухгалтерів у Криму, от і поїхала на навчання. Одразу влаштувалася і на роботу. Любов до бухгалтерської справи з’явилася вже з роками. Це зараз я розумію, що моя професія – це не тільки цифри, але й люди. Я вважаю, що мене з бухгалтерією звела доля. Скажу чесно, навчилася я більше не в університеті, а на практиці, під час роботи. Так, як в школі потрібно розуміти математику, так і бухгалтерську справу потрібно розуміти. А ще дуже важливо – це вміти знаходити спільну мову з людьми. Цифри – це само соою, але в усьому допомагають люди. Я і зараз вдячна Миколі Архиповичу та Галині Вікторівні Шаламовим, які колись простягнули мені руку допомоги та без досвіду взяли на роботу. Це стало поштовхом до мого подальшого розвитку.

Олена Олександрівна Назаренко, АТ «Михайлівський райагропостач», стаж роботи – 25 років:
- Я з дитинства якось не любила гратися ні в які «бухгалтерські» ігри, і не планувала працювати за цією спеціальністю. Тут потрібно вчитися чомусь кожного дня, а ще важливо – любити цифри і вміти їх аналізувати.

Олександр Олександрович Макаров, ДСГП «Агроцентр», стаж роботи – 1 рік:
- Я обрав собі цю професію за порадою батьків та старших товаришів. З дитинства особливих нахилів до цієї справи не помічалося, але вважаю, що вчитися тут потрібно все життя. Для того, щоб бути справжнім професіоналом потрібно мати аналітичний склад мислення, високу концентрацію уваги, наполегливість та організованість.

Любов Василівна Скоробагатова, СТОВ «Прапор», стаж роботи – 23 роки:
Мені завжди хотілося працювати у цій сфері, облік подобався. Звичайно, і в дитинстві грала в ігри, де потрібно щось перераховувати, записувати. У цій професії я вчуся постійно, багато читаю, бо все оновлюється. Для того, що бути бухгалтером, потрібно мати такі риси як старанність і наполегливість.

Оксана Сергіївна Довженко, АТ «Михайлівський райагропостач», стаж роботи – 1 рік і:
- Мені подобається рахувати. Ще з дитинства любила заповнювати якісь папери. Думаю, що вчитися цій справі потрібно все життя, і рада, що підприємство, де я працюю, дає всі можливості постійно розвиватися, навчатися новому, підвищувати рівень своїх знань. Бухгалтер повинен вміти передбачати, важлива також точність в підрахунках.

Тетяна Олександрівна Мелешко, ДСГП «Агроцентр», стаж роботи – 6 років:
- Я завжди дуже любила математику, цифри. Вважаю, що для того, щоб повністю оволодіти цією професією, замало технікуму чи навіть інституту. Потрібен досвід роботи, потрібна практика. Бухгалтер – це професія для людей, думаючих логічно, для тих, хто вміє та не боїться приймати рішення, хто здатен слухати і чути.

Дар’я Вікторівна Малюченко, АТ «Михайлівський райагропостач», стаж роботи – 2,5 роки:
- Мені здається, що ця професія розвиває логіку та інтелект. Крім того, вона є престижною та багатопрофільною. Ми вчимося чомусь новому все життя, і ця професія не є винятком. Для того що стати бухгалтером, на мою думку, потрібно мати математичний склад ума і бажання розвиватися.

Валентина Олександрівна Чекіна, ТОВ СВП «АФ Дружба», стаж роботи – 34 роки:
- Я взяла приклад з сестри, яка до мене пішла вчитися цій справі. До 8-го класу якось взагалі не замислювалася про цю професію, але зараз зовсім не шкодую, що обрала саме її. Бухгалтерській справі, на мою думку, потрібно вчитися постійно. У цій професії важливі старанність та бажання дізнаватися щось нове.

Людмила Олексіївна Дорогань, АТ «Михайлівський райагропостач», стаж роботи – 20 років:
- Я обрала цю професію, бо з дитинства мала любов до точних наук. Тим більше, на той час так склалися життєві обставини. Щоб оволодіти професією, потрібно мати освіту, вона стає фундаментом у цій справі. А те, що будується на ньому далі, - це вже практика. Головна якість, яка має бути у справжнього бухгалтера – це ретельність.

Тетяна Вікторівна Дзюба, ДСГП «Агроцентр», стаж роботи – 4 роки:
- Це не я обрала професію, а професія обрала мене. Ще з дитинства я любила грати в магазин, заповнювати якісь папери, рахувати все… Вчитися ніколи не пізно. А в роботі бухгалтера завжди з’являються певні нюанси, які потребують вивчення. А ще справжній бухгалтер повинен бути уважним і наполегливим.

Сергій Вікторович Калужський, ФГ «Агро-Константа», стаж роботи – 5 років:
- Я взагалі люблю цифри, через те і обрав собі таку професію. Я думаю, що для того, щоб стати бухгалтером, перш за все, потрібно бути відповідальним та уважним. А вчитися, як то кажуть, потрібно все життя!
Ось так доля пов’язала наших спеціалістів зі світом бухгалтерського обліку. Ми вітаємо всіх, хто пов’язаний з цією справою, з професійним святом. Нехай і в професії, і в житті все складається так, як Ви плануєте, нехай завжди поруч буде дружнє плече та підтримка, нехай ніде не буде прорахунків, а в душі завжди панують затишок та любов!
 
 
   
 ВАШ ВРОЖАЙ – В ДБАЙЛИВИХ РУКАХ СПРАВЖНІХ ПРОФЕСІОНАЛІВ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №34 від 07.07.2017
Ось і розпочалася гаряча пора збирання врожаю ранніх зернових культур. Це - підсумковий етап у вирощуванні сільськогосподарських культур. Всі роботи повинні бути виконані оперативно в найкоротші терміни. Бо від того, як швидко впораються хлібороби з цією роботою, залежить не тільки кількість зібраного зерна, а й його якість.

Більшість зернових культур вимогливі до термінів збирання. Відомо, наприклад, що у разі запізнення збирання зернових колосових на 10–12 днів втрати зерна сягають 25%, втрачаючи при цьому якісні показники в разі підвищення вологості.

І дуже важливо, зібравши врожай, забезпечити його якісне зберігання. Ми завітали на елеватор АТ «Михайлівський райагропостач», який здалеку радує око сучасними спорудами, щоб своїми очима подивитися, які етапи далі проходить зерно після того, як його привозять з поля.

Елеватор збудований з сучасним лабораторним, зерноочисним та ваговим господарством. Збереження в механізованих зерноскладах відбувається по класичній технології. Механізовані склади дозволяють забезпечити як короткотермінове так і довготермінове якісне зберігання зернових та олійних культур. Наявна кількість складів дозволяє забезпечити відокремлене зберігання.

Приємно вражає обстановка та створені умови для зберігання урожаю. На території панують порядок і чистота. Потужні зерновози привозять зібраний урожай. А аромат запашного зерна п’янить розум і радує душу. Тверді, жовті зернята неначе увібрали в себе все тепло землі і силу сонця. І тепер вони наповнюють своїм теплом все навколо.

Привезене зерно зважується на електронних вагах. Контроль за якістю при прийманні зерна здійснюється сертифікованою лабораторією, яка оперативно відбирає проби та робить аналізи якості.

Для очищення зерна від насіння бур'янів та інших домішок використовують сучасні сепаратори. Вони дозволяють досягти необхідної якості зернових мас як для зберігання та переробки так і для подальшого відвантаження.

За необхідності, зерно перед зберіганням приводять в стійкий кондиційний стан вологості. Для цього на підприємстві діють зерносушарки. Сучасний, продуктивний зерносушарний комплекс може працювати з будь-якими зерновими та олійними культурами.

І тільки по закінченню збирання зернових культур, післязбиральної обробки, очистки та сушки зерно розміщують у елеваторі, де створені всі умови для якісного зберігання.

Працювати доводиться позмінно до пізньої ночі, так як збирання врожаю триває безперервно. Якщо упустити хоча б годину дорогоцінного часу, можна втратити тони врожаю.

Тільки побувавши там розумієш, якою працею дістається нам хліб. Щоб його буханець потрапив на стіл, необхідні зусилля великої кількості людей - агрономів і комбайнерів, трактористів, водіїв, інженерів, апаратників оброблення зерна, працівників лабораторії і всіх працівників підприємства.

Сьогодні ємність елеватора АТ «Михайлівський райагропостач» гарантує забезпечення його можливостей щодо безперебійного приймання та якісного зберігання, відвантаження зерна й олійних культур протягом всього року.

Елеватор АТ «Михайлівський райагропостач» настільки просторий та комфортний, що підприємство запрошує для розміщення урожай інших підприємців. Так що в таких умовах зерно почуватиметься як на курорті.

Зараз елеватор працює на повну потужність. Процес його роботи є автоматизованим. Серед переваг функціонування елеватора – його розташування у безпосередній близькості з залізничним вузлом, що полегшує процес відвантаження на залізничний транспорт.

Ось так хліборобські руки плекають хліб. Колосок до колоска, зерня до зерняти — така вже вдача нашого селянина: роботяща та весела. Недарма кажуть у народі: «Буде хліб, буде й пісня».

І, звичайно, приємно, коли твоя земля, твій врожай знаходиться у дбайливих руках справжніх професіоналів.
 
 
   
 КОНСТИТУЦІЯ – ОСНОВНИЙ ЗАКОН УКРАЇНИ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №33 від 26.06.2017
28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла першу Конституцію незалежної української держави.

Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік. 27 червня 1996 року парламент вирішив розглядати проект на одному засіданні без перерв. Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. У результаті бурхливих дискусій за підсумками безперервної 24-годинної роботи депутатам вдалося узгодити всі положення документа. Голосування проводилося по кожній статті окремо і цілими розділами. Голосування за Конституцію України в цілому відбулося о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

Після безсонної ночі нардепам влаштували скромний банкет з цукерками і шампанським. Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Дана конституція діє і сьогодні. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

До речі, День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.

Першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика. Тому ми можемо пишатися тим, що ця Конституція, прийнята 5 квітня 1710 року, була однією з перших в Європі та світі. Адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, конституцію Франції та Польщі – 1791 року, конституцію Російської імперії – 1905 року.

22 серпня 2011 рокі у Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України. Автори ідеї пояснили, що сенс всієї цієї затії — привернути більше уваги суспільства до законодавства. Мініатюрна рукописна книжечка «Конституція України», розміром 2х3 см, включає 160 рукописних сторінок, літери висотою не більше 1 мм можна читати без окулярів. На її створення пішло близько 2 місяців. За словами автора мініатюри Ігоря Степанова, цей екземпляр перший як в Україні, так і в країнах СНД. Міні-макет книжечки художник передав Музею книги та друкарства.

Соціологічна служба Центру Разумкова провела соцопитування, в результаті якого виявилося, що лише 21,4% громадян України змогли правильно відповісти, в якому році була прийнята її Конституція.

Напередодні Дня Конституції ми теж вирішили провести своє опитування та поцікавились у жителів Михайлівського району, наскільки добре вони ознайомлені з Конституцією України.

Виявилося, що навіть про те, що 28 червня є вихідним днем знають не всі – лише 92% опитаних, і тільки 66% зазначили, що День Конституції України дійсно є для них святом. Крім того, згідно з результатами опитування, проведеного газетою «НАШе Життя», лише 60% михайлівчан знають, що діюча Конституція України набула чинності 1996 року, бо ж ще 33% вважають, що Конституцію прийняли одразу після проголошення незалежності, тобто 1991 року. Важко пояснити, чому 6% вирішили, що Конституція була прийнята у 2003 році. Але погодьтеся, у порівнянні зі всеукраїнським показником, ми ще добре обізнані!

На думку 66% опитаних жителів Михайлівського району, наша Конституція має 12 розділів, тоді як їх насправді 15, і про це знають 20% респондентів. Ще 13% вважають, що у нашому Основному законі 7 розділів. Згідно з Конституцією, джерелом влади в Україні є народ, і 57% опитаних обрали цей варіант, але 35% респондентів зазначили вірним варіант «Верховна рада», і ще 7% - «Президент». Коли ми вирішили перевірити, чи знають наші земляки розділи Конституції, виявилося, що 28% опитаних додали до нашого основного закону розділ «Правовідносини з іншими державами» та вилучили «Вибори.Референдум» і «Права, свободи і обов’язки громадянина».

Ось так, хоч нашій Конституції вже 21 рік, та вчитися нам ще є чому. Конституція - це найголовніший закон. Саме він регулює всі відносини в суспільстві, не даючи розростатися конфліктам, а якщо вони і з’являються, то Конституція покликана все розставити по місцях. І звичайно, хоч ми це і не завжди помічаємо, Конституція займає вагоме місце в нашому житті, в житті кожної людини.
 
 
   
 ВЕЧІР ЯСКРАВИХ СПОГАДІВ, ЩИРИХ ПОСМІШОК ТА ШКІЛЬНИХ ВИТІВОК Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №32 від 14.06.2017
 Проходять роки, зовні ми міняємось, дорослішаємо, старіємо, але в душі ми залишаємось все такими ж юними. Приходимо до школи через десять, двадцять, тридцять років, а сприймаємо один одного так само, як і колись, коли сиділи за шкільною партою.

Перша субота червня в смт Пришиб щороку знаменується тим, що колишні учні збираються в рідній школі, де колись навчались, де пройшли їхні дитячі роки, зустрічаються з друзями-однокласниками. Ось і цього року 3 червня на подвір'ї Пришибської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова зібралися випускники різних поколінь.

З радістю зібралися наші випускники на зустріч однокласників. Ведучі ще не відкрили урочистий захід, а для гостей свято вже почалося з теплих обіймів, поцілунків: «Невже, це ти?! О, як ти змінився?!» І в душі у кожного обов'язково живе дитина. Пустотлива і непосидюча. Не вірите? А ви придивіться краще до сивочолих і не дуже випускників школи, які щорічно збираються в першу суботу червня на святковий вечір! А скільки курйозних шкільних історій вже забуто! Ще раз згадати минуле, відмотавши життєву кіноплівку на десятки років назад, можна тільки серед тих, хто тебе зрозуміє. Зустріч із шкільним минулим - це завжди свято, оскільки є можливість поспілкуватися зі шкільними друзями, згадати цікаві уроки, веселі перерви, екскурсії і туристичні походи із класом. Чим далі від нас шкільні роки, тим теплішими і ціннішими стають спогади про школу.

Ведучі свята відкрили вечір зустрічі випускників Гімном України та гімном школи. Директор школи Марина Михайлівна Вертелецька зазначила, що вона щаслива бачити сьогодні всіх у рідній школі:
- Сьогодні наша школа радо вітає своїх дітей. Уже 127 років випускає вона своїх учнів. У кожної школи є своя історія, і цю історію творимо ми з вами: вчителі, учні, батьки, випускники і наші друзі. Нашим учням дуже пощастило, що мають друзів, які піклуються про школу і роблять все для того, щоб навчання було для них затишним, комфортним і сучасним. Від імені всього педагогічного колективу хочу сказати щирі слова вдячності спонсорам і меценатам. Зичу Вам здоров’я, благополуччя та всього найкращого. А всім присутнім бажаю гарного настрою!

Пришибську школу та її випускників привітали зі святом і запрошені почесні гості: голова селищної ради Віталій Станіславович Величко, керівник Михайлівського зерноскладу ТОВ «Українська елеваторна компанія» Василь Миколайович Крамаренко, завідуюча Пришибським дитячим садочком «Сонечко» Галина Олександрівна Сорочинська, керівник КП «Пришиб» Олександр Анатолійович Подоляко, Галина Володимирівна Випирайленко, приватні підприємці Анатолій Іванович Шевченко, Ігор Анатолійович Драган, Іван Олексійович Сухоруков, Анатолій Сергійович Благоторенко, Володимир Серійович Благоторенко. Звичайно ж, не обійшлося і без подарунків, адже традиційно це свято поєднує в собі не лише зустріч випускників, але й благодійний марафон. Від імені голови Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галини Вікторівни Шаламової та трудового колективу підприємства привітав присутніх на святі і Юрій Юрійович Касьянов:
- АТ «Михайлівський райагропостач» дуже любить рідну Пришибську школу і завжди знаходить можливість допомогти і в ремонті приміщень, і в осучасненні навчального процесу. Школа стала центром культурного та духовного життя селища. Це - святе місце гуманності, людяності, храм високої культури людських почуттів. Вона дає не лише знання, а й облагороджує душу. Тож нам хочеться, щоб умови, в яких навчаються учні, краса нашої школи спонукала до розвитку кожної дитини. Бо наші школярі - це майбутнє не лише селища, а й нашої держави!

Від трудового колективу АТ «Михайлівський райагропостач» Юрій Юрійович вручив керівництву школи сертифікат на придбання будівельних матеріалів.

Сьогодні Пришибська ЗОШ носить ім’я почесного громадянина Михайлівського району, колишнього керівника АТ «Михайлівський райагропостач» Миколи Архиповича Шаламова, який зробив істотний внесок у розвиток своєї батьківщини та доклав багато зусиль для розквіту школи. Три роки тому раптово обірвалося життя Миколи Архиповича. Не було на святі також і деяких випускників та вчителів, чиї серця теж припинили битися. Тож хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять колишніх вчителів та своїх однокласників, які нині спочивають вічним сном.

А потім випускники знову поринули у атмосферу шкільного життя, від якого їх вже віддаляють десятки років. Коли всі промови та привітання були сказані, ведучі свята почали запрошувати по черзі випускників-ювілярів. Першими за шкільні парти сіли ті, хто у цьому році відзначив найбільший ювілей - півстоліття промайнуло з того часу, як вони закінчили Пришибську школу. Урок вдався на славу: «учням» провели бліц-опитування та зарядку. Глядачі з посмішками спостерігали як потягуються в імпровізованому класі випускники. Та й самі «школярі» насміялися, бо ж неможливо забути шкільні пустощі навіть через 50 років.

І так для кожного ювілейного випуску вчителі провели свої уроки. Випускники згадали, хто розбив вікно, у кого найчастіше списували контрольні, кого смикали за коси, які сліди залишили на своїх партах... І кожному здавалося, що лише вчора вони несміливо переступили шкільний поріг, а зараз вже дорослі чоловіки і жінки стояли в колі однокласників все з тими ж бісиками в очах та запалом в серцях.

Останніми ведучі викликали тих, хто і справді переступив поріг школи зовсім недавно, - випускників 2017 року. І враз у них у пам'яті яскравими спалахами пробігли усі їхні шкільні витівки, всі пустощі та розваги, усі екзамени, контрольні роботи, всі підручники та оцінки в щоденниках. Зі словами подяки звернулися вони до своїх вчителів.

Лунали пісні про школу у виконанні колишніх випускників, танцювали для присутніх майбутні першокласники, ведучі читали вірші про шкільне життя. У теплій атмосфері щирості, школярської безпосередності, посмішок та жартів пройшла зустріч випускників Пришибської школи. Приємно було поринути у спогади, згадати минуле. Кожен із присутніх мимоволі повернувся у безтурботні учнівські будні. Випускники усіх поколінь знають історію школи, бережуть і примножують її славу, приводять своїх дітей саме до свого навчального закладу.

Хороший видався вечір. Згадували шкільні роки, жартували, сумували і веселились. На цьому урочиста частина свята була закінчена. Випускники піднялися в свої кабінети, посиділи за своїми партами, пройшлися коридорами...

З гордістю спостерігала на святі за своїми вихованцями і школа. Для неї нічого не міняється. Перед нею проноситься калейдоскоп дитячих обличь, чиїхось мрій і сподівань, слова прощання, які говорять учні перед тим, як ступити в доросле життя. І прийдуть нові школярі, нові обличчя і мрії, що так само колись підуть звідси, щоб теж прославляти свою альма-матер.
 
 
 
 
 
   
 ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ – СВЯТО МАЛЮКІВ І ДОРОСЛИX Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №31 від 02.06.2017


Коли ми були маленькими, то завжди мріяли якнайшвидше вирости, бо ж ми були впевнені, що у дорослих життя набагато цікавіше – вони можуть піти, куди схочуть, вміють користуватися складними пристроями та керувати автомобілем, а найголовніше – можуть не спати після обіду. Цілковита свобода! Дорослі ж, почувши про наші мрії, лиш посміхалися та казали, що вони багато віддали б, щоб знову стати дітьми, бо свобода – це і є час дитинства, коли немає ніяких складних проблем і турбот!

1 червня увесь світ відзначає День захисту дітей, тож і в кожному садочку нашого району вітали малюків зі святом. Це – день, коли необхідно приділити увагу найріднішим, найдорожчим хлопчикам та дівчаткам, які, без сумніву, її потребують.

- Часто за насиченими виснажливими буднями ми, втомлені, забуваємо зайвий раз поцілувати своїх шибеників і щиро з ними поговорити, сказати, скільки щастя вони принесли в наше життя. Дитинство - воно таке швидкоплинне, що не встигнеш оглянутися, як вже потрібно робити серйозні кроки та приймати важливі рішення. Тож принаймні цього дня ми маємо викроїти свій час для того, щоб подарувати посмішки маленьким дітлахам, - говорить голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галина Вікторівна Шаламова.

Тож, представники підприємства «Михайлівський райагропостач» та «Благодійного фонду імені М.А.Шаламова» здійснили круїз по десяти дитсадочкам, завітавши до Михайлівки, Високого, Роздолу, Любимівки, Бурчака, Малої Білозірки, Тимошівки, Плодородного, Старобогданівки та Пришиба, щоб привітати малечу зі святом та подарувати смаколики і яскраві емоції у вигляді мильних бульбашок.

- Дорогі дітки, ми хочемо, щоб ви знали, що хоч інколи невгамовний біг часу і стає перешкодою для зустрічі з вами, але кожен з вас є у нашому серці. Насолоджуйтесь зараз кожною хвилинкою, пустуйте разом зі своїми батьками, бешкетуйте з дідусями та бабусями, щоб вони також згадали солодкі миті дитинства! І, звичайно ж, бажаємо всім вам міцного здоров'я, ясної долі і мирного неба, - привітали вони дітлахів.

У кожному дитсадочку гостей радо зустрічали і вихователі, і самі малюки! В подяку за подарунки дітлахи співали пісні, обіймалися та із задоволенням фотографувалися разом з працівниками підприємства, для яких цей день став теж справжнім святом, як і для дітлахів. Адже так приємно бачити стільки дитячих посмішок, чути стільки щирих слів подяки!

Закінчився круїз із подарунками в найріднішому «Сонечку» - Пришибському дитячому садочку. Дитинство - це основа всього життя людини, бо саме в цей період формуються основні риси характеру та світобачення, здібності та таланти. А у вихованців «Сонечка» талантів вистачає!

В актовому залі садочка діти гралися, танцювали, співали, читали вірші! Гості потрапили у країну малюків і з захопленням дивилися на дівчаток, які з парасольками танцювали під літнім дощиком, на вродливих моряків та морячок, на яскравих квіточок, яких турботливо виростили маленькі господарі, на тендітних ляльок, які на мить ожили, щоб станцювати. Навіть наймолодша ясельна група підготувала для гостей танок промінчиків.

Свято було настільки зворушливим, що посмішка не сходила з облич глядачів. Серед запрошених гостей був і селищний голова Віталій Станіславович Величко, який також привітав малечу зі святом:
- Діти – це наше майбутнє. Ми завжди хочемо бачити в них втілення своїх мрій, сподівань. Я вважаю, що не тільки в цей день, але й щоденно, щогодинно, щосекундно ми маємо робити все для того, щоб у них було радісне і щасливе дитинство, щоб ці діти завжди відчували мамине тепло, любов, ласку і міцне батькове плече!

Після виступів усіх дітлахів та привітань глядачів, до присутніх звернулася ведуча свята Людмила Володимирівна Добичина:
- Дорогі гості, ми дуже вдячні, що кожного року ви приходите до нас на свято з подарунками, простягніть і ви свої долоні назустріч діткам, щоб і вони подарували вам частинку свого тепла.
Тож і всі гості отримали подаруночки-фоторамки від дітлахів. Ось так День захисту дітей став яскравим святом не лише для малюків, але й для дорослих!

Екзюпері у повісті «Маленький принц» писав: «Всі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам'ятає»... У малечі потрібно вчитися цінувати кожну мить життя, адже діти такі безпосередні і природні, такі винахідливі і непередбачувані, такі відкриті і доброзичливі! А найголовніше - вони щирі!

Та не лише для вихованців дитсадочків пройшли урочисті заходи. Усі ми з дитинства любимо свята, адже це – яскрава, колоритна подія, наповнена веселощами і радісним сміхом, жартами і забавами, це – урочистість, яка дозволяє вирватися з сірих, монотонних буднів, розфарбувати своє життя у строкаті фарби, надати йому значущості. Особливо важливим є День захисту дітей. Діти складають приблизно 20-25% населення в кожній країні, тому цей день необхідний, аби звернути увагу суспільства на проблеми підростаючого покоління та нагадати про те, що дитинство – це неймовірно важливий період у житті кожного.

Сценарій цього дня зазвичай включає різноманітні масові розважальні та культурні заходи, спортивні змагання, концерти, конкурси, виступи для дітей і батьків. Відтак на майданчику біля Пришибського будинку культури з нагоди свята влаштували справжній фестиваль.
Для малечі підготували змагання, подарунки та цікаву святкову програму. Також дітвору пригощали солодощами за перемоги у конкурсах. Виступи дитячих колективів та флешмоби розважали юних гостей. Піднімали настрій малюкам чарівні феї, принцеси, клоуни. Поруч з майданчиком можна було пострибати на батуті та поїсти солодкої вати.

А що найбільше зацікавило малечу, так це боді-арт – мистецтво розпису тіла. Майстер візажу Євгенія Леутенко не встигала поратися з пензлем: на обличчях дітлахів з допомогою її талановитих рук розквітали квіти, сяяли зірочки, випорхували метелики, а на майданчику можна було зустріти і котиків, і зайчиків, і скорпіонів. Черга до столику з фарбами не зникала ні на мить, упродовж всього свята натовп малюків збирався біля Євгенії і кожен просив намалювати їм різних тваринок.

Ось так і пройшов у нас День захисту дітей, наповнений нестримними веселощами, бурхливими емоціями, яскравими враженнями та щирою радістю кожної дитини, гостей і, звичайно ж, батьків.

Дитинство було, є і буде для нас величезним світом, де є все, що потрібно людині - люблячі батьки, свобода дії, безліч друзів і радість відкриттів. Пам'ятайте своє дитинство, і ваше життя буде щасливим і довгим.


   
 
 
 
 
 
 
   
 ВИДОВИЩНІ ЗМАГАННЯ З КАРАТЕ – ЗАРЯД ЕНЕРГІЇ ТА ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №30 від 27.05.2017
20 травня в смт Пришиб пройшли змагання клубу «Борисфен» з Кіокушинкай карате. Кубок пам’яті М.А.Шаламова серед дітей, юнаків та дівчат зібрав на території Пришибської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М.А.Шаламова більше 150 учасників з трьох областей України: Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської!

Відкриття змагань було справді урочистим. Коли команди вишикувалися перед глядачами, ніхто не міг відвести від них поглядів: нікому не вірилося, що такі зовсім юні хлопчики та дівчатка зараз влаштують справжнє «екстрим-шоу» для жителів Михайлівського району. Хоч вони і хвилювалися перед майбутніми боями, та все ж біле кімоно і стриманий погляд додавали їхнім дитячим обличчям серйозності.

Учасників та вболівальників привітала Галина Вікторівна Шаламова, голова «Благодійного фонду ім. М.А.Шаламова», за підтримки якого і проводилися змагання:
- Вітаю всіх маленьких спортсменів, усіх гостей заходу на «Відкритій першості клубу «Борисфен» на Кубок імені М.А.Шаламова»! Змагання такого рівня вперше проводяться у Михайлівському районі, тому приємно відзначити розвиток нашого спортивного життя. Шановні каратисти, спорт, яким ви захоплюєтеся, символізує велич, силу духу, красу! Погодьтеся, спорт взагалі відіграє найбільшу роль у підтримці та зміцненні здоров’я людини, але найголовніше, що він дає, - це, безперечно, заряд енергії та позитивні емоції. Тож, бажаю всім приємного відпочинку і яскравих вражень! Усім спортсменам зичу перемоги, а вболівальникам – отримати задоволення від побаченого!

Побажали маленьким каратистам успіхів і директор Пришибської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова Марина Михайлівна Вертелецька, і голова клубу кіокушин карате «Борисфен» Андрій Петрович Свиридов, і заступник директора з виховної та профорієнтаційної роботи Класичного приватного університету Олеся Олександрівна Кунинець. В очах кожного з виступаючих читалося хвилювання за юних спортсменів, адже карате – вид спорту нелегкий.

Не менше переживали і учасники змагань, але, погодьтеся, їхня любов до спорту заслуговує поваги і захоплення. Саме регулярні заняття спортом підтримують гармонію у розвитку людини, і найбільш важливу роль вони відіграють у юному віці. Тому і дівчаткам, і хлопчикам необхідні фізичні заняття з ранніх літ. Якраз в цьому молодому віці спорт здатний надати найбільш сприятливий вплив на організм і закласти прекрасну основу для здоров’я на всі наступні роки.

Змагання проходили в розділах ката і куміте. Мабуть, пересічному читачу незрозуміло, чим відрізняються ці два розділи, тож спробуємо вам пояснити. Ката і куміте подібні двом сторонам однієї медалі. Ката займаються для того, щоб вивчити техніку атаки і оборони, а також рух тіла. В цьому виді тренування противник існує тільки в уяві. У куміте, іншому виді тренування, двоє людей зустрічаються віч-на-віч і демонструють прийоми. Таким чином, куміте можна розглядати як практичне використання основних прийомів, вивчених в ката, в деякому роді - спаринг.

Ох, які емоції вирували як на татамі, так і серед глядачів! Вболівальники не знаходили собі місця: то зойкували при влучному ударові, то вибухали оваціями, підтримуючи каратистів! Жителі Михайлівського району змогли переконатися в тому, що карате Кіокушинкай - надзвичайно видовищний вид спорту. Спортивні поєдинки (куміте) проводилися в повний контакт. Єдине обмеження - заборона ударів в голову руками. Хоч на татамі виступали ще зовсім юні спортсмени, тим не менш, бої були насичені високими ударами ніг та потужними ударами рук. Певно саме така екстримальність змагань і зібрала велику кількість глядачів. Змагання проходили на відкритому повітрі, а погода посміхалася до спортсменів та гостей заходу ласкавим сонечком. Втрачені сили дітлахи мали змогу відновити у палатці від БО «Благодійний фонд ім.М.А.Шаламова», де їх пригощали гарячими напоями, соками та запашною випічкою.

Врешті-решт, після того, як спортсмени продемонстрували свої вміння, суддям вдалося визначити переможців у змаганнях. Серед каратистів були і наші земляки – вихованці гуртка від КЗ «Дитячий центр» в Пришибській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М.А.Шаламова. Юні спортсмени продемонстрували високий рівень підготовки.
- Я пишаюся своїми підопічними, кожен з них доклав максимальних зусиль, щоб показати свої вміння, - зазначив тренер наших каратистів та головний суддя змагань В’ячеслав Володимирович Рубан. - Я взагалі дуже радий, що до Михайлівського району з’їхалися спортсмени з різних регіонів України. Це значить, що ми на правильному шляху, що ми все робимо вірно.

Те, що все організовано на високому рівні, підтверджують і батьки маленьких учасників змагань:
- Рівень підготовки вражає! Ми у захваті: все культурно, акуратно, чистенько!

Такої ж думки дотримується і голова Пришибської селищної ради Віталій Станіславович Величко:
- Ми сьогодні стали свідками незабутнього дійства! Я особисто глибоко вражений побаченим. Мені дуже сподобалися виступи наших юних спортсменів, їх майстерність, мужність. Хочеться подякувати тренерам, «Благодійному фонду імені М.А.Шаламова» та особисто його голові Галині Вікторівні Шаламовій, навчальному закладу за надану територію та особисто директору Марині Михайлівні Вертелецькій і всім, хто сьогодні був присутнім на змаганнях!

Кубками, медалями та грамотами нагороджували спортсменів Галина Вікторівна Шаламова, Марина Михайлівна Вертелецька та Віталій
Станіславович Величко. Каратисти, які не здобули призових місць, отримали заохочення у вигляді грамот за волю до перемоги та за техніку.

Наприкінці нагородження погода зовсім неочікувано після сонячного дня зненацька влаштувала переможцям конфеті з граду. Та це не зіпсувало нікому настрою, адже весь день був насичений яскравими враженнями, приємними емоціями, посмішками та жартами.
   
 ФЛЕШМОБ ВИШИВАНОК НА ШКІЛЬНОМУ ПОДВІР’Ї   Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №29 від 19.05.2017
 18 травня Україна відзначила День вишиванки! У це свято українці одягаються у вишиванки та прогулюються своїми населеними пунктами. Не стала винятком і Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова, учні та вчителі якої долучилися до акції «Одягни вишиванку» та взяли участь у флешмобі, організованому після закінчення занять.

Вишиванка здавна вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка символізує і родинну пам’ять, і вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору.

Зараз елементи української вишиванки використовують у своїх колекціях визнані у світі модельєри та модні доми – Жан-Поль Готьє, Джон Ґальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana. А в 2015-му американський Vogue опублікував статтю, в якій назвав українську вишиванку одним із головних трендів сезону.

Не лише зірки шоу-бізнесу у захваті від українських вишиванок, а й наші школярі!
- Народне мистецтво, яке передавалося із покоління в покоління століттями, завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури далекого минулого. Звідти й прийшло до нас рукоділля - в’язання, вишивання, різьблення, ткацтво. Виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі. Тож щиро запрошуємо Вас полинути в прекрасний світ народної вишивки, щоб дізнатися більше про наші традиції, обряди, культуру та історію, - розпочали свято ведучі, які й самі були вбрані у вишиванки.

Та й на глядачів любо було глянути - білі вишиті сорочки з українськими народними мотивами радували око. Дівчатка та хлопчики світилися посмішками, а грайливий вітерець куйовдив їм волосся. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів, і весь український народ.

Вокальний колектив «Зоряна» привітав усіх милозвучною, дзвінкою піснею, адже так вже у нас, українців, заведено: якщо творити щось - неповторно, захоплююче, якщо працювати - то до сьомого поту, якщо спiвати - то від щирого серця: дзвiнко, розложисто!

Привітала школярів із Днем вишиванки і гість свята Голова Благодійного фонду імені М.А.Шаламова Галина Вікторівна Шаламова:
- Які ви всі юні, які гарні! Як приємно бачити на вас вишиті сорочки! Ця акція показує, що сучасна молодь пам'ятає й шанує українські традиції. Треба донести всім, що ми повинні шанувати історію нашого рідного українського народу, – одягати вишиванку й бути гордими від того, що ми — українці — нація з багатою історією та глибоким корінням! І, звичайно, хочеться сказати спасибі бійцям АТО, завдяки яким ми у білих вишиванках стоїмо зараз тут, під світлим небом, і посміхаємося мирному життю!

На завершення свята учні провели імпровізований флешмоб: стали у коло на шкільному подвір'ї, взялися за руки і створили справжню «вишиванкову» хвилю. Флешмоб подарував таку хвилю емоцій, стільки посмішок і веселого дитячого сміху, що наступного року, мабуть, нас чекає цілий океан вишиванок за участю всіх учнів школи!
 
 
 
   
 ОСЬ І ЗАСЯЯЛО СУЗІР’Я ТАЛАНТІВ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №28 від 13.05.2017
Талант - це дар, який може проявлятися в різних сферах діяльності людини. Талановиті люди завжди цілеспрямовані, тому досягають висот. І завжди приємно відзначати та радіти досягненням тих, кого любиш, поважаєш, про кого дбаєш.

5 травня Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова вперше провела урочисту церемонію нагородження учнів – «Сузір'я талантів». Навчальний рік добігає кінця. Зроблено багато всього: учні Пришибської школи брали участь у олімпіадах, конкурсах, і змаганнях, ставали призерами і переможцями. Тож, підводячи підсумки навчального року, що минає, було прийнято рішення відзначити найкращих школярів, урочисто нагородити їх та подякувати за їхні старання.

Відкрила свято директор школи – Марина Михайлівна Вертелецька:
- Сьогоднішній захід – це показник того, як завзято, як активно працює наша школа. Я хочу подякувати усім учням, які сьогодні будуть нагороджені, всім вчителям та керівникам гуртків, які доклали до цього максимальних зусиль, які подарували школярам частинку своєї душі. І хочу подякувати вірному другу школи, нашому благодійнику, завдяки якому матеріально-технічна база нашого освітнього закладу постійно оновлюється, - «Благодійному фонду імені М.А.Шаламова» та особисто його засновнику Галині Вікторівні Шаламовій.

Звичайно ж, Галина Вікторівна, за ініціативи якої і проводилося свято вручення нагород, теж завітала на церемонію нагородження переможців і призерів конкурсів, змагань, акцій, виставок. Вона привітала школярів і подякувала їм за їхню активну участь у шкільному житті, за старанність і талановитість:
- Мені надзвичайно приємно чути, коли хтось хвалить нашу школу, захоплюється нею. Я дуже пишаюся тим, що у нас такі учні і такі вчителі! Ви – справді найкращі! Мені хочеться, щоб ви, дорогі школярі, мали змогу отримувати знання в комфортних умовах, тому «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова» докладав і докладатиме надалі до цього всі зусилля. Ну і, звичайно, я вважаю, що для того, щоб учні ще більше прагнули до розвитку, потрібне заохочення і нагородження тих, хто завдяки своїм зусиллям та старанням піднявся на вищий рівень. Тому ми й вирішили, що віднині щороку на подвір’ї Пришибської школи імені М.А.Шаламова вітатимемо «Сузір'я талантів»!

Як зазначили ведучі заходу, церемонія не випадково носить назву «Сузір'я талантів». Піднялися на свій небосхил, на вершину, підкорили свій Олімп саме ті, хто приніс славу своїй альма-матер, хто захищав її честь на конкурсах і змаганнях. На подвір’ї школи дійсно зібралися честь і гордість, «золотий фонд» навчального закладу. Героями свята стали 47 талановитих, розумних, кмітливих, працьовитих і завзятих учнів Пришибської школи.

- Одного разу, спостерігаючи за сонячним світилом Михайло Васильович Ломоносов вигукнув: «Відкрилася безодня, зірок повна, зірок числа немає». Так і сьогодні ми можемо повторити цю вселенську істину, але тільки на адресу наших учнів. Адже саме вони стали переможцями та учасниками конкурсів, а це значить, що саме їм належить велика місія - стати тією елітою суспільства, якій належить висвітлити цю безодню своїми знаннями, вміннями і стараннями, - урочисто привітали школярів ведучі.

На імпровізовану сцену вони по черзі запрошували учнів-переможців предметних олімпіад, активістів, спортсменів. Урочисто вбрані, з синьо-жовтими патріотичними кульками, талановиті хлопці та дівчата вишикувалися перед своїми однолітками та вчителями. Їхні очі дійсно сяяли, наче зорі, від радості, від гордості за самих себе, від вдячності за те, що їхні старання не залишилися непоміченими.

Звичайно, ці зірки запалилися не просто так, а від гарячих сердець талановитих вчителів. Тож школярі всі разом подякували їм гучними оплесками! Ось так на подвір’ї Пришибської школи був представлений золотий фонд дитинства і юнацтва освітнього закладу.

Але на цьому свято не закінчилося, адже Благодійний фонд імені М.А.Шаламова підготував для обдарованих учнів сюрприз:
- Ми довго думали, чим вас здивувати, - заінтригувала школярів Галина Вікторівна Шаламова. – Ви у нас такі розумнички: все знаєте, все вмієте. Ми вирішили, щоб вам буде цікаво дізнатися більше про історію рідного краю, тож 13 травня ви на комфортабельному автобусі вирушаєте на екскурсію по о.Хортиця!

Посмішки та вираз захоплення на обличчях школярів одразу дав зрозуміти, що наступного року ще більше учнів будуть старатися потрапити у «Сузір'я талантів» . На завершення урочистого заходу вперше прозвучала пісня «Сузір'я талантів» у виконанні Олександри Калініченко, яка має стати гімном цього свята.

Ми долучаємося до привітань та бажаємо учням здобувати ще більше перемог, щоб наступного року кожен із школярів міг стояти в ряду талантів!
   
 НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ, НІЩО НЕ ЗАБУТО! Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №27 від 07.05.2017
Війна - це важке випробування для будь-якої людини. Вона забирає життя рідних і близьких, змушує дивитися на смерті і страждання. Вона вчить виживати, вчить цінувати кожну хвилину життя. Цінності переглядаються, родинні зв'язки набувають нового змісту.

Друга Світова війна стала одним з найжорстокіших випробувань для українського народу. Вона увірвалася в життя мирних жителів в один фатальний день, відокремивши все вчорашнє від суворої дійсності нового.

У перший же день війни в Михайлівці, на центральній площі, відбувся мітинг, на якому близько 50 осіб добровільно записалися до армії. Лінія фронту двічі проходила територією Михайлівського району, залишаючи за собою кривавий слід. Сотні його жителів були замучені і розстріляні за роки окупації, відправлені в Німеччину. Понад 3 тисячі михайлівчан не повернулися додому з фронту. Для 7 тисяч солдатів і офіцерів Михайлівська земля стала останнім притулком, бо ж саме тут вони завершили свій земний шлях.

На фронтах Другої Світової війни жителі району відзначились своєю мужністю та героїзмом. Близько 5 тисяч воїнів були нагороджені орденами і медалями. Звання Героя Радянського Союзу були удостоєні: Євдокія Носаль, Іван Найдьонов, Євген Биковський, Василь Поляков, Марія Долина, Федір Павловський. Кавалерами трьох орденів Слави стали Василь Папуча і Михайло Ігнатенко.

Ми не забуваємо героїзму наших бійців! В Запорізькій області вже 18-й рік поспіль проходить благодійний телемарафон «Пам’ять», який збирає кошти на допомогу ветеранам та воїнам АТО. Безпосередню участь бере в ньому і АТ «Михайлівський райагропостач».

- Завдяки мужності, взаємодопомозі, бажанню захищати свій будинок і свою сім'ю, наші солдати завжди були на крок попереду свого ворога. На жаль, багатьох з воїнів-переможців серед нас уже немає, але роки не стирають гіркоту втрат. І попіл війни тривожить кожне небайдуже серце. Ніхто не забутий, ніщо не забуто! Але ми повинні піклуватися про тих, у кого і досі бринить на очах сльоза при слові «війна», - з вдячністю говорить голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галина Вікторівна Шаламова.

АТ «Михайлівський райагропостач» та ДСГП «Агроцентр» щороку вітають з Днем Перемоги ветеранів Другої світової війни, своїх орендодавців, земляків, солдатських вдів, трудівників тилу, адже завдяки їхній самовідданості, прагненню до незалежності і любові до Батьківщини наша країна була визволена від німецько-фашистських загарбників.

Сьогодні кількість безпосередніх учасників бойових дій Другої Світової війни в Запорізькій області становить 2093 особи. І кожен з них пам’ятає страшні воєнні будні і радість перемоги.

Учасник бойових дій з Михайлівки Іван Авксентійович Міюц говорить: «На війні рамки часу зміщуються, життя зазнає іншого виміру. Ми жили не днями, а годинами, хвилинами, миттєвостями. Бо щомиті в тебе може влучити ворожа куля, осколок гарматного снаряду чи авіабомби. Там вчишся цінувати кожну відведену тобі секунду».

Своїми спогадами про бойові дії поділився і учасник Другої Світової війни Петро Кузьмич Дученко:
«Жахлива звістка про початок війни блискавкою облетіла всі села і міста. Мріям багатьох випускників не судилося збутися. І я, як і всі мої однолітки, пішов на фронт. Брав участь у Курській битві біля села Прохорівка. Горіли танки і люди, горіла земля. 70000 чоловік загинуло в цій битві. А скільки було учасників цієї битви, то і уявити важко. Ми завжди згадуємо ці події в День Перемоги. Це дійсно свято зі сльозами на очах. Воно далося нашому народові надзвичайно дорогою ціною. Наші родючі землі в усі віки приваблювали чужинців. Україна знала безліч навал, але ще ніколи не зазнавала такої кількості смертей, як за часів останньої війни.»

Учасник війни, із с.Мала Білозерка Василівського району Зинаїда Федорівна Євдокімова і досі не дивиться по телевізору фільми та передачі про війну:
«Коли війна прийшла в наш край, я була ще зовсім юною. Тим не менш, доглядала за пораненими, робила перев’язки. У наше місто привозили ранених та невпізнаних солдатів. Були у нас і українці, і росіяни, і білоруси, і узбеки… Для війни не важлива національність… Мені зараз важко дивитися телевізор, не дивлюся фільми про війну, бо просто не можу… Через жахи війни я сама пройшла…»

Про неймовірне фізичне виснаження розповів ще один учасник війни, Борис Петрович Бурденко:
«На війні доводилося витримувати величезні фізичні навантаження. Наприклад, 32-кілограмовий верстак треба було на плечах тягнути! 26 кілограмів важив ствол разом з охолоджуючою рідиною! Уявляєте, яка тяжкість була? Дуже важко було фізично, а морально – ще важче...»

Учасник Другої світової Володимир Олексійович Медвещак дякує молодому поколінню за те, що вони не забувають про страшні воєнні будні:
«Важкі були бої. Гинули мої товариші. Не раз і я був ранений. Після поранення повернувся знову до товаришів. Пізніше став артилеристом. Батьківщина відзначила мої заслуги. Я нагороджений медалями «За перемогу над Німеччиною», «Ветеран праці», багатьма грамотами,орденом Вітчизняної війни 2 ступеня. Я дуже вдячний, що молоде покоління не забуває про події тих страшних років.»

Будучи 11-річним хлопчиком, житель с.Мала Білозерка Володимир Дмитрович Доценко теж пережив страшні роки війни:
«Під час війни я допомагав госпіталю при школі: носив воду, разом з іншими займався похованням загиблих. Величезна була братська могила. Ми туди клали померлих штабелями, вкривали шинелями і присипали землею. Потім я доглядав за тією могилою. Про перемогу я дізнався, коли ходив у 5 клас. Батько мій був на фронті, тож я щодуху мчався додому, бо був впевнений, що, якщо війна скінчилася, то тато вже чекає на мене вдома. Дуже сильно плакав, коли прибіг, а тата вдома не було.»

Про емоції, які переповнювали душу та серце при звістці про довгоочікувану перемогу, розповів ще один наш земляк-учасник війни Микола Самійлович Бутенко:
«У мене на війні були ще два брати і батько. Ми постійно дізнавалися новини з радіоприймача. Особливо, коли вже наші наближалися до Берліну, - щодня слухали. Коли почули, що перемога наша, щастю не було меж! Це – такі емоції, такі відчуття, які ні з чим не порівняєш!»

Доки ми живі і в серцях у нас звучать слова «Ніхто не забутий, ніщо не забуто», наша історія не закінчиться. Про перемогу в цій війні будуть пам'ятати і наші діти, і наші онуки. Схиляємо голови перед ветеранами… Зі святом Вас! З Днем Перемоги!!!
 
 
   
 БАГАТЕ СЕЛО, ЗДОРОВА НАЦІЯ, ЩАСЛИВЕ МАЙБУТНЄ – ЗВІТ ДЕПУТАТІВ
                                                                                                                                                                                                                    Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №26 від 28.04.2017
 Чого ми зазвичай чекаємо від депутатів, на користь яких ставимо галочку в бюлетені на чергових виборах? Хтось чекає послідовного виконання передвиборних обіцянок, хтось просто хоче побачити, що хоч щось стане інакше. Та найчастіше ми слідуємо за мрією змінити наше життя на краще.

7 грудня 2015 року Михайлівська районна рада VII скликання поповнилася новими депутатами від Партії БПП «Солідарність». З цього часу до вирішення нагальних питань у житті району долучилися:
Галина Вікторівна Шаламова - голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та екології.
Юрій Юрійович Касьянов - заступник голови комісії з питань економічного розвитку, бюджету та планування.
Людмила Володимирівна Добичина - член постійної комісії по депутатській діяльності, етиці та з питань законності, соціального захисту населення.
Наталія Вікторівна Грищенко - член постійної комісії з питань підприємництва та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району.

Всі вони – члени групи «За добробут Михайлівщини»

20 квітня в приміщенні Пришибської селищної ради депутати провели зустріч з виборцями, щоб відзвітувати про свою депутатську роботу в 2016 році, та обговорити питання сьогодення. На зустрічі були присутні виборці не тільки із селищ Пришиб та Михайлівка, а й мешканці із сіл Тимошівка, Любимівка, Мар’янівка, Плодородне, Братське.

Депутати, діючи у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в України», ведуть прийом у визначені дні у громадській приймальні фракції Партії БПП «Солідарність», що працює за адресою с.м.т Михайлівка, вул. Центральна, буд.31. Лише завдяки роботі громадської приймальні було опрацьовано 53 звернення громадян, в тому числі: 23 заяви з питання надання матеріальної допомоги на лікування, 11 звернень з надання допомоги в оформленні субсидій, надано 13 консультацій з юридичних питань (написання заяв, скарг, звернень) , опрацьовано 3 колективні звернення (в тому числі й від громадських та релігійних організацій) та 3 звернення консультативного та інформативного характеру.

Всі депутати фракції брали активну участь у засіданнях сесії Михайлівської районної ради, у засіданнях комісій, вели пояснювальну роботу серед виборців, займалися соціальною, благодійною діяльністю, спрямованою на благоустрій селища Пришиб та сіл району, наданням допомоги воїнам АТО, ветеранам.

Виборців було проінформовано про Програми Михайлівської районної ради, що працюють в районі. За Програмою «Сільське подвір’я» на придбання житла, його реконструкцію та ремонт було укладено 15 кредитних договорів на загальну суму 870 тисяч гривень під 3% річних з оплатою 1 раз на рік. 6 договорів укладено з жителями Михайлівського району на придбання житлових будинків, 8 договорів – на добудову з реконструкцією, 1 договір – на придбання техніки. Подальша реалізація програми на території району триває.

Діє районна комплексна програма охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. Виділяються кошти з обласного, районного, місцевих бюджетів для поліпшення екологічної ситуації в районі, на капітальні ремонти водопроводів, артезіанських свердловин, озеленення населених пунктів на каналізаційні очисні споруди (в т. ч. для смт Пришиб).

Продовжує працювати програма підвищення енергоефективності основних фондів Михайлівського району (заміна вікон, капітальний ремонт покрівлі, утеплення фасадів шкіл, дитсадків, котелень). До цієї програми включений і КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова».

Державних коштів для реалізації цих програм виділяється недостатньо, проте депутати районної ради від Партії БПП «Солідарність» роблять все для виконання передвиборчої програми своєї фракції, основними засадами якої є:
«Багате село – сильна держава».
«Наша молодь-наше майбутнє!»
«Оздоровлення нації»
«Боротьба за Україну»
«Контроль за владою»

Звичайно найбільш дієву участь у вирішенні складних питань програми, які потребують значних коштів, довелось взяти на себе депутату Галині Вікторівні Шаламовій.

Маючи власний бізнес, вона знаходить можливість для того, щоб виділяти кошти Приватного акціонерного товариства «Михайлівський райагропостач» на благодійну діяльність, звичайно ж, за підтримки колективу підприємства. Підприємство щоквартально направляє значні кошти на благоустрій рідного району, на ремонт шкіл, медичних закладів, на підтримку дітей, на розвиток спорту, на допомогу воїнам Збройних Сил України.

АТ «Михайлівський райагропостач» розпочав будівництво парку відпочинку з дитячим майданчиком в с.м.т. Пришиб по вулиці Заводській. Територія підготовлена до будівництва, приведена в належний стан, вивезено сміттєзвалище, висаджені берізки, які тепер доводиться охороняти.

Близько півмільйона гривень в 2016 було виділено на реалізацію одного з принципів передвиборчої програми - «Багате село – сильна держава», в яку включені: ремонт палати в пологовому відділенні Михайлівського ТМО, допомога Михайлівському РО ТЧХУ «Червоний хрест», придбання металопластикових вікон для Михайлівського ТМО, придбання обладнання для ТР «Центр соціального захисту населення», придбання дверей для сільського клубу в с.Тракторне Високівської сільської ради, ремонт та відновлення системи водопостачання в с.Любимівка, реконструкція автобусної зупинки в с. Українка, будівництво огорожі та врат для Храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці в смт Пришиб, придбання ікони, реконструкція Храму Святої Великомучениці Зинаїди в с.Плодородне.

Також було видано книгу Віктора Володимировича Лукашенка із с. Любимівка і збірку «Молоді таланти Михайлівщини», надано фінансову допомогу у видавництві книги «Кращі аграрії Запорізького краю», допомогу Свято-Миколаївському Храму в смт Михайлівка в організації свята, придбано подарунки ветеранам праці до свята Великодня та подарунки орендодавцям і працівникам підприємства до Нового року, подарунки учасникам ліквідації на ЧАЕС тощо.

Особливу увагу Галина Вікторівна завжди приділяє дітям, молоді. Бо «Наша молодь-наше майбутнє!». Тому в 2016 році було виділено більше 300 тис. грн. на благодійну допомогу та підтримку найрозумніших, найпрацьовитіших представників молоді, тим, хто найбільше потребує допомоги.

Кошти виділені на відкриття філії центру інтелектуального розвитку «Льовік», придбання побутової техніки та зошитів для підготовки дітей до школи і розвитку творчих здібностей для Пришиського дитячого садочку «Сонечко», проведення художнього форуму в КУ «Малобілозерська школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Дивосвіт», відбудову ганку у КЗ «Високівська ЗОШ І-ІІІ ступенів», першоквітневий захід «Дитяча посмішка», квитки для дітей на новорічну ялинку до м.Запоріжжя, придбання інтерактивної навчальної дошки для Тимошівської школи, придбання оргтехніки, меблів, лінгафонної системи, ремонт спортзалу і кабінету фізики для КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова», придбання подарунків до свята Першого дзвоника учням 9 шкіл району, щорічні подарунки до Дня захисту дітей для 9 дитячих садочків району. І це далеко не закінчений перелік всього, у чому змогла допомогти Галина Вікторівна. Вона також відстоювала інтереси школярів, батьків та вчителів Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (в народі відома як 8-річка) та контролювала, щоб школа залишилася як окремий освітній заклад району.

- Також сьогодні варто приділити особливу увагу оздоровленню нації. Наша команда не тільки пропагує здоровий спосіб життя, але й на практиці займається вихованням здорової молоді, - зазначає Галина Вікторівна Шаламова.

І про це свідчать розвиток футболу та волейболу в районі, проведення спортивних заходів: міжобласний чемпіонат України з мас-рестлінгу, відкритий футбольний турнір пам’яті М.А.Шаламова на стадіоні АТ «Михайлівський райагропостач», «Дитяча волейбольна ліга 2016», обласні змагання з кіокушинкай-карате серед дітей віком від 4 до 13 років на базі КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова», шаховий турнір в м.Запоріжжя, третій етап командного кубку України з силового екстриму. А також – підтримка футбольної команди «Райагропостач», допомога Запорізькій обласній асоціації на розвиток міні-футболу, ГО «Спортивний клуб «Хорта», Федерації футболу України в Запорізькій області, Запорізькій федерації футболу, ГО «Василівська районна федерація футболу», ГО «Федерація мас-рестлінгу України», допомога юним боксерам 2002-2003 року народження Пришибської секції боксу для поїздки на змагання до м.Вільнянськ, допомога спортсменам Пришибської секції «Кіокушин-карате» під час проведення відкритого кубку Запорізької області, придбання футбольної форми для Новобогданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Для покращення умов заняття спортом спортивний зал КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова» обладнано шведською стінкою та придбано татамі для Пришибської секції «Кіокушин-карате»

Не залишається осторонь Галина Вікторівна і в вирішенні питання «Боротьба за Україну». Це – кошти, перераховані Обласному Благодійному Фонду «Фонд сприяння обороні Запорізької області», допомога бійцям АТО продуктами харчування та предметами гігієни, які підприємство регулярно передає в зону проведення антитерористичної операції, придбання генератора, спеціальних костюмів, інструментів, палива, медикаментів, тротуарної плитки для військової частини та ін..

Депутати від Партії БПП «Солідарність», діючи за принципом «Влада шанує народ – народ шанує владу», для контролю за владою, брали активну участь у обговореннях питань порядку денного на чергових та позачергових сесіях районної ради 2016 року, у засіданнях постійних комісій, у обговоренні та вирішенні питань за цільовим використанням, перерозподілом коштів місцевого бюджету, коштів що виділяються на потреби району з обласного бюджету, децентралізації влади, створення територіальних громад. Вели пояснювальну роботу, надавали консультації через громадську приймальню, та інформаційну газету «НАШе ЖИТТЯ».

Ось така величезна робота була проведена за рік.
- Попереду у нас з вами складні завдання, і лише спільними зусиллями, єдністю, згуртованістю ми зможемо підняти наш рівень життя. Тільки разом з вами ми здолаємо усі перешкоди і будемо пишатися своїми досягненнями, - закінчила промову Галина Вікторівна.

Під час звіту депутата Шаламової в залі панувала тиша, бо ж кожен з присутніх розумів, що такі величезні витрати на потреби громади та громадян, на потреби Михайлівського району могла взяти на себе лише людина, яка любить свій рідний край, свою Батьківщину.

Далі слово взяв селищний голова смт Пришиб Віталій Станіславович Величко. Він доповів слухачам про результат своєї роботи і зазначив:
- Спасибі Галині Вікторівні за проведену роботу на покращення нашого життя. Вона допомагає жити і нашій громаді, і району, і області. Так тримати! Дай Бог, щоб так було і надалі. Зважаючи на сьогоднішню ситуацію, без підтримки таких спонсорів нам не обійтися!
Питань до роботи депутатів, що звітували, не виникало, бо масштаби справ, що були зроблені за перший рік Галиною Вікторівною Шаламовою - це яскравий доказ того, що вона справжній Депутат, людина слова і патріот своєї країни.
 
 ТРИ РОКИ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ… НАЙКРАЩИЙ, НАЙРІДНІШИЙ, НАЙМУДРІШИЙ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №26 від 28.04.2017
Три роки тому дружну і злагоджену родину АТ «Михайлівський райагропостач» покинула найрідніша людина, найкращий керівник, дбайливий господар Микола Архипович Шаламов.

Микола Архипович пішов від нас раптово і не попередивши. Він ніколи ні на що не скаржився, тому звістка про його смерть усіх просто ошелешила. До сих пір не приходить розуміння, що не стало Людини великого серця і доброти. Його в колективі звали коротко - Шеф. Аграрій, господар, мудрий керівник, громадський діяч, депутат обласної ради... З відходом Миколи Архиповича перервався зв'язок часів. Тихо пішла не просто Особистість - пішла надзвичайно мудра людина. Уже не запитати про минуле та сьогодення, не поділитися про наболіле, не вислухати поради. Його з нами більше немає... Це величезна втрата для всієї Михайлівщини і Запорізької області.

Микола Архипович Шаламов був засновником і лідером підприємства АТ «Михайлівський райагропостач», він вклав у нього всю свою душу. Микола Архипович все своє життя присвятив самовідданій праці на рідній землі, для нього відданість своїй роботі та підприємству, турбота про колектив, рідний край, свою Батьківщину і були сенсом усього життя. Це підтверджують високі нагороди підприємства і його керівника: «Підприємство року 2010», «Підприємство року 2012», «Керівник року 2012», «Лідер галузі 2012», «Лідер галузі 2014».

Та найголовніше – Микола Архипович був чудовою людиною, любив людей, цінував друзів, із задоволенням допомагав всім, хто звертався до нього за допомогою. Він був світлою, щирою і мудрою людиною.

Сумна звістка про те, що 29 квітня 2014 року Господь забрав від нас енергійну і непересічну особистість Миколу Архиповича Шаламова, болем і глибокою скорботою пронизала наші серця. Згасла життєва свічка активного депутата Запорізької обласної ради, хорошого сім’янина. Раптово осиротіли всі: сім’я, друзі, співробітники, громада… Протягом багатьох років Микола Архипович сам трудився на землі і допомагав іншим. Він знав про свою справу все!

Найчастіше земля віддячує любов'ю людям, які працюють на ній, але при цьому вимагає щоденної важкої праці. Здавна люди ходили біля неї, як рідної, доглядали її. Але не кожен мав змогу бути господарем на ній. А Микола Архипович був справжнім господарем! Він зумів зростися з землею всією душею, всією долею, бо вона й нагодує, й напоїть, й утішить.

Та мудру, працьовиту, глибокої духовності, щирої душі Людину, першокласного професіонала та знавця своєї справи, справжнього оптиміста, що не зупинявся на досягнутому, навічно вирвала із наших лав невблаганна, безжалісна рука смерті. Короткими, але яскравими, сповненими сумлінною працею, енергійною діяльністю були його літа.

Микола Архипович докладав багато зусиль, щоб забезпечити майбутнє своїх земляків… Саме він надав допомогу у підведенні газопроводу та організував підключення газу до житлового масиву РМЗ, виділив кошти на придбання трансформатору, у скрутний для Пришиба час підтоплення допомагав відкачувати воду з дворів; фінансував встановлення склопакетів в АСЛ, виділив кошти для прокладення водогону по вул.70-років Радянської влади (нині – вул.Кооперативна), допоміг у придбанні «швидкої допомоги» та дефібрилятора для Михайлівської ЦРЛ; автомобіля для управління соціального захисту населення, 5-ти велосипедів для терцентру з обслуговування самотніх громадян, допомагав Тимошівській школі, д/с «Теремок», районній організації ветеранів України, придбав меблі для д/с с. Любимівка, звукопідсилюючу апаратуру для клубу в с.Зразкове, виділяв кошти для ремонту Свято-Казанського Храму та церкви Святого Успіння; завжди допомагав коштами людям, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Кожна визначна подія в селищі, свято в школі, в дитячому садочку ніколи не залишалися без його уваги і суттєвої підтримки, всюди він вкладав частку свого серця, своєї душі. Але особливо він любив Пришибську школу, якій після смерті Миколи Архиповича Шаламова було присвоєно його ім’я.

Він любив життя, проте воно обірвалось на злеті, назавжди залишивши незабутній слід у наших серцях. Це - велика втрата для нас усіх. Хай в серцях і душах людей буде добра і вічна йому пам’ять.

Дорогий Шеф, ми Вас любимо і пам'ятаємо! Хочеться побачити Вас на хвилиночку, спитатися поради! Вічна пам'ять!

З глибокобю скорботою
Галина Вікторівна Шаламова:

Минуло три важких і довгих роки
З тих пір, як Ти пішов від нас.
Тяжкий і невимовний біль глибокий
Мене, коханий, ще не відпуска...

Я тут залишилась у самоті й скорботі,
Але тримаю все ж себе в руках,
Бо знаю: там, на Небесах високих,
Архипович за мною нагляда.

В хвилину скрути я підтримку відчуваю,
І кожна перемога - наша спільна.
У сни мої приходиш прямо з Раю,
Мене вітаєш Ти букетом ясних квітів.

Це так приємно - знати, що Ти віриш
У мій характер, в мою силу духу!
Я знаю, що Ти шлях мені освітиш.
Ті квіти серце гріють навіть в стужу.

З Тобою я щоночі зустрічаюсь,
І бачу Тебе, ніби наяву!
Тебе я обіймаю й... прокидаюсь...
Й запалюю на цвинтарі свічу...

Мені Тебе не вистачає дуже,
Твоєї мудрості, Твоїх порад і слів,
Ти, любий, був мені не просто мужем,
Захисником і муром був моїм!

Тепер Ти - Янгол мій, і я це відчуваю.
Я знаю, Ти завжди поруч зі мною,
Бо хто ж мене іще так захищає?
Та це, на жаль, не полишає болю...
 
 
   
 Христос воскрес! Воістину воскрес! Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №25 від 14.04.2017
У житті кожної людини рано чи пізно знаходиться місце для духовності. З дитинства свято Великодня у нас асоціюється з крашанками і запашними пасками. Великдень - це найважливіший день для християн, адже саме в цей день Ісус воскрес з мертвих. У всіх церквах починають святкування опівночі напередодні свята.

Особливу ритуальність і таємничість несуть запалені свічки, які нагадують християнам, що Ісус є світлом світу і рятівником від темряви і зла. При їх запалюванні священик зазвичай вимовляє: «Христос Воскрес!», а парафіяни відповідають: «Воістину воскрес!». Священнослужителі вдягають святковий одяг, а церковна служба супроводжується проповідями та співами, заснованими на великодніх історіях.

Ми поцікавилися, як відзначають це свято в різних країнах. Виявилося, що в Італії на громадських площах демонструють великодні вистави. Папа проводить масове причастя на площі Святого Петра у Ватикані. Тисячі людей з усього світу йдуть до нього, щоб отримати благословення у цей день. На Кіпрі у дворах шкіл і церков палять багаття. Німці яйцями прикрашають дерева, схожі на нашу ялинку. Чехія і Словаччина мають також кілька унікальних великодніх традицій: чоловіки ходять з саморобним вербовим батогом, прикрашеним стрічками, і шмагають ним жінок. Такий ритуал повинен принести жінці здоров'я протягом наступного року.

Соціологи поцікавилися думкою пересічних українців щодо того, які свята вони найбільше полюбляють та шанують. Як показало опитування, найулюбленішими є церковні свята. За даними статистики, їх більше шанує жіноча половина населення. Найпопулярнішими святами в Україні є Великдень та Різдво – їх відзначають 80% населення держави. Такий результат виявило опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Ми теж провели своє опитування, щоб дізнатися, як жителі Михайлівщини планують відсвяткувати Великдень. 41 відсоток респондентів зазначили, що залишаться святкувати вдома, по-родинному. Ще 26 відсотків опитаних планують з друзями відзначити Великдень шашликами. Не пощастило 15 відсоткам респондентів, яким навіть цей день доведеться провести на робочому місці. Інші – не обрали жоден із запропонованих варіантів.

Хоч відзначають Великдень по-різному, проте святковий стіл у всіх схожий. Головні великодні частування - крашанки і, звичайно, паска – особливий, «святковий» вид хліба. Споконвіку господині не шкодували для них найкращих продуктів: кожна хотіла, щоб її паска була найсмачнішою і найгарнішою. Сьогодні це частування можна придбати і в магазинах. Напередодні Великодня на прилавках рядочками вишикувалися урочисто вбрані рум’яні пасочки.

Ми дізналися, яка паска прикрашатиме святковий стіл жителів Михайлівського району. Результати опитування показали, що 65 відсотків господинь збираються своїми руками готувати її до Великоднього столу і лише 35 відсотків респондентів зазначили, що купуватимуть паску в магазині.

У протоієрея Георгія Божко, настоятеля Храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці, на святковому столі - теж домашня паска, тільки йому її приносить хтось із прихожан, адже на Великдень і він, і дружина практично весь час знаходяться в церкві.

- Це у людей Великдень в храмі закінчується о 4-ій ранку, коли посвятили кошики, а для мене свято Воскресіння Господнього - це, перш за все, служба. І продовжується вона протягом всього Великоднього тижня. А в понеділок у нас проходитиме ще й свято для дітей.

За словами протоієрея, прикрашати святковий стіл до Великодня мають тільки паска і крашанки. Настоятель пояснив, чому саме вони стали головними стравами:
- Яйця символізують нове життя, а саме кольорові є символом воскресіння Господа, ну а пекти паски - це вже більш народний звичай.

Великдень і Великодній тиждень багаті на прикмети і повір’я. Вважалося, що передзвін дзвонів в день Христового воскресіння наділений по-справжньому чарівними силами – вдаривши у дзвін, віруючі люди просили гарного врожаю, миру і ладу в сім’ї, а дівчата – красивого і багатого нареченого. Якщо людина вимовляла своє прохання від чистого серця, то воно обов’язково збувалася.

Ще в народі вірять, що потрібно добре на Великдень покататися на гойдалках. Кажуть, всі гріхи здуває. Дівчата, щоб вийти заміж, повинні були під час церковної служби на Великдень проказати про себе: «Воскресіння Христове! Пошли мені жениха холостого!».

Якщо дитина народилася на Великдень, то вона стане відомою, знаменитою людиною. Великі люди, які можуть навіть змінити хід історії, народжуються не просто у Великдень, а ще опівдні і «в сорочці». Той же, хто народився на пасхальному тижні, буде мати міцне здоров’я.

Після ранкової служби потрібно якнайшвидше дістатися до будинку і взятися за святкову трапезу: чим швидше це зробити, тим успішніше підуть справи. А щоб малюк ріс міцним і сильним, вранці у Великдень його треба поставити ніжками на сокиру і сказати: «Як криця міцна, так і ти будь міцний і здоровий. Амінь». Вербою, принесеною на вербному тижні, обмахували дитячу кімнату, виганяючи тим самим напасті і хвороби. Хороша прикмета на Великдень почути зозулю – це віщує поповнення сімейства, а молодим дівчатам – швидке заміжжя. Якщо ви відчуваєте постійні труднощі з грошима, на Великдень обов’язково подайте жебракові монетку – весь рік ви не будете знати потреби. Дівчата в цей день наводили красу – освячене червоне пасхальне яйце клали у воду, а потім цією водою вмивалися.

А щоб у родині був мир, лад і ніхто не сварився між собою, пасхальну трапезу обов’язково потрібно починати всією родиною і кожен повинен в першу чергу з’їсти по шматочку паски і яйця, які були освячені в церкві. Жінка, у якої ніяк не виходить завагітніти, на Великдень повинна поставити поруч із собою зайву тарілку покласти туди шматочок паски зі словами: «Паска для діточок!». Після трапези цей шматочок кришили птахам. Чоловік і дружина повинні за сніданком в пасхальну неділю вдарити фарбовані яйця один об одного, у кого яєчко не розбилося, той і буде «главою» сім’ї весь рік.

Вітаємо Вас з Великоднем! Зичимо добра, миру, достатку, затишку та злагоди у родині! Христос воскрес! Воістину воскрес!
 
 
   
 НАШІ СПЕЦІАЛІСТИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ЕЛІТИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ! Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №24 від 06.04.2017
У житті кожної людини професійне становлення посідає важливе місце. Якщо цей процес розглядати в часі, то він займає більшу частину життя: від вибору професії на вищому ступені загальноосвітньої школи до закінчення професійної діяльності.

Нещодавно спеціалісти бухгалтерської та фінансової служби АТ «Михайлівський райагропостач» побували у курортному місті Трускавець і стали учасниками П’ятого форуму бухгалтерів сільськогосподарської галузі України! На тих, хто їздив очікували приємне і надзвичайно корисне спілкування, величезна кількість інформації, краса карпатської природи, гарний настрій і відпочинок!

Погодьтеся, професійний розвиток - це процес, в результаті якого людина підвищує якість і рівень своїх професійних навичок і умінь протягом всього свого життя. Іншими словами, недостатньо стати професіоналом один раз. Щоб залишатися ним, необхідний постійний професійний розвиток особистості. Саме тому голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галина Вікторівна Шаламова вирішила продовжити навчання працівників бухгалтерської сфери. А даний форум – єдине в Україні місце зустрічі бухгалтерів і досвідчених експертів – спеціалістів-практиків у сфері бухгалтерського обліку, оподаткування і права, а також місце для відвертої розмови з реформаторами розвитку аграрного сектора економіки в Україні.

Більше 130 бухгалтерів та працівників фінансових служб агропідприємств зустрілися з провідними фахівцями Державної фіскальної служби, Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також аудиторами, досвідченими юристами та експертами з питань земельного законодавства, господарського та кримінального права.

Спеціалісти бухгалтерської справи мали змогу у повному обсязі розглянути такі теми:
• Перехід зі спецрежиму на загальний режим сплати ПДВ: проблемні питання та шлях їх вирішення
• Детальний аналіз новацій в обкладенні ПДВ у 2017 році
• Перспективи бюджетної дотації для сільгосппідприємств: особливості розподілу та механізм нарахування
• Вибір систем оподаткування для сільгосппідприємств
• Нововведення у трудовому законодавстві - 2017
• Земельні відносини – 2017: практика застосування законодавчих змін
• Оптимізація податків і мінімізація ризиків в агробізнесі

Загалом, до участі у Форумі були запрошенні одні з кращих експертів у своїй галузі: Сергій Тимошенко (начальник управління методології непрямих податків Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФС), Ольга Богданова (голова Податкового комітету Громадської Ради при МЕРТ, член Громадських Рад при ДФСУ, Мінфіні, Податковому Комітеті ВР, заступник голови Податкового комітету при ТПП, голова наглядової Ради Палати податкових консультантів), Віктор Кобилянський (провідний спеціаліст в області земельного права, адвокат, співавтор декількох книг із земельного права, учасник розробки нормативно-правових актів), Володимир Метелиця (Директор Інституту обліку і фінансів, доктор економічних наук, старший науковий співробітник), Анатолій Кужель (керівник «De Facto Consulting Group», експерт в області розробки і впровадження легальних схем оптимізації роботи підприємств, член громадської ради при ДФС України), Сергій Наумов (член Громадської ради при ДФСУ, радник податкової та митної справи ІІІ рангу, учасник робочих груп з розробки нормативно - правових актів, експерт ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб», провідний експерт з питань оподаткування доходів громадян) та інші провідні спеціалісти.

Справжніми секретами бухгалтерської справи з учасниками 5-го Форуму бухгалтерів сільськогосподарської галузі України поділилася Світлана Позова, віце-президент ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб», засновник «UtekaBusinessEvents», автор книги «Бухгалтер, якому довіряють», людина з величезним досвідом роботи у сфері фінансів, яка пройшла шлях від бухгалтера до засновника компанії.

Саме такий форум, за відгуками учасників, дає можливість не тільки почути про останні зміни, поспілкуватися з колегами, а в той же час самим взяти участь у обговореннях можливих змін в законодавстві, на які теж можуть впливати. Головна цінність для бухгалтерів від участі у Форумі – це можливість бути почутими з боку органів методології Міністерства фінансів та профільних комітетів Верховної Ради.

Бухгалтери завдяки цій платформі реалізували свої побажання органам і відчули свою здатність впливати на методологію. Таким чином піднімається статус професії бухгалтера в Україні. Як зазначають самі організатори форуму, ті, хто став його учасником, фактично приєдналися до еліти бухгалтерів сільськогосподарської галузі!

Після завершення Форуму була прийнята резолюція, яка буде направлена на розгляд до Міністерства фінансів та профільних комітетів Верховної Ради. Її урочисто зачитав кандидат економічних наук, президент громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» Аполлон Позов.

Професійний розвиток є важливою умовою успішної діяльності будь-якої організації. Це особливо необхідно на сучасному етапі, коли прискорення науково-технічного прогресу веде до швидких змін і вимог до професійних знань, умінь і навиків. У зв'язку з цим, Галина Вікторівна прагне постійно підвищувати професійний рівень працівників підприємства, освоювати інновації в галузі фінансового обліку, методи і прийоми роботи. Завдяки своїй цілеспрямованості, небажанню зупинятися на досягнутому, активній життєвій позиції, комунікабельності вона впевнено веде АТ «Михайлівський райагропостач» до розквіту.

- Нам дали можливість обговорити найгостріші питання з одними із найкращих спікерів, обмінятися з колегами і практикуючими юристами думками і досвідом у вирішенні проблемних питань, ознайомитися з новітніми продуктами і послугами у сфері бухгалтерського обліку, - зазначає Галина Вікторівна. - Тож тепер спеціалісти АТ «Михайлівський райагропостач» повернулися до роботи з новими знаннями, зі свіжими ідеями, щоб реалізовувати їх на практиці! Завдяки участі у Форумі, ми впроваджуватимемо у нас найважливіші тенденції в оподаткуванні, обліку та земельних правовідносинах, а це дозволить позитивно вплинути на роботу підприємства уже в цьому році!

Україна має дуже сприятливі умови для розвитку сільськогосподарського виробництва, тому його різносторонній розвиток – необхідна умова для розквіту нашої країни. А для підприємства, щоб бути лідером і утримувати свої досягнення на такому високому рівні протягом довгого часу, потрібен міцний фундамент відповідності, стійке зростання і самовдосконалення.  
 
   
 ЩАСТЯ – ЦЕ УЛЮБЛЕНА СПРАВА У КОЛЕКТИВІ ОДНОДУМЦІВ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №23 від 22.03.2017
Починаючи з 2013 року Організація Об’єднаних Націй відзначає Міжнародний день щастя для того, щоб визнати важливість щастя в житті людей в усьому світі. Щасливі люди живуть довше. Дослідники старіння з Інституту Альберта Ейнштейна виявили, що 243 учасники-довгожителі мали позитивне ставлення до життя.

Для того, щоб бути щасливим, дуже важливо обрати таку професію, такий рід занять, який дарував би задоволення. Робота - це те, на що йде наш основний час, тому просто необхідно займатися тим, що дарує нам радість. Ми живемо в сільській місцевості, тому майже кожен з нас працює на землі. Земля – це не просто те, на чому можна вирощувати. Її треба любити, берегти, поважати. Ось так, шанобливо обробляючи землю, трудяться і працівники АТ «Михайлівський райгропостач», ДСГП «Агроцентр» та ФГ «Агро-Константа».

- Я щаслива від того, що в мене такий дружний, такий злагоджений колектив, - зазначає голова наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галина Вікторівна Шаламова. - Я вдячна кожному працівнику, за те, що доклали максимум зусиль для того, щоб по запланованому графіку, вчасно завершити посівну кампанію, за те, що готові прийти на допомогу в хвилину скрути, за те, що щодня самовіддано працюють, бо знають, що від їхніх старань, від їхніх зусиль залежить результат спільної праці. Ми всі - одна команда і від усвідомлення цього я справді відчуваю впевненість в завтрашньому дні.

Не раз ми чули, що праця аграрія – одна з найважливіших на Землі. І в дощ, і в сонце аграрії працюють, щоб отримати найкращий та найбільший урожай, а ми щоб могли спокійно споживати нашу улюблену їжу. Аграрії дбають про землю, яку вони обробляють. А до тих, хто працює на землі з любов'ю, і природа схильна.

Як зазначає заступник директора ДСГП «Агроцентр» Сергій Володимирович Нужний, погода цього року була сприятливою для підприємства. Багато господарств не встигли завершити посівну, тоді як працівники «Агроцентру» злагоджено та організовано використали це віконце, яке природа дала трударям. Тепер же, через дощі, невідомо, коли знову можна буде вийти в поле.

- Посівна кампанія пройшла успішно, адже працівники підприємство сумлінно виконували свою роботу. На посівному комплексі John Deere В’ячеслав Писанко один самотужки засіяв горохом майже 400 га. Паралельно зернові сівалки сіяли яровий ячмінь. На них працювали три механізатори: Ярослав Ганель, Микола Притика та Олександр Карпенко. Загалом ще були задіяні декілька агрегатів для підготовки ґрунту, - з повагою та гордістю розповідає про підлеглих Сергій Володимирович.

За його словами, на підприємстві очікується хороший урожай озимих культур. Вже розпочався період вегетації пшениці, ріпаку та ячменю. У пшениці зараз – активна фаза кущіння. Добре перезимував і озимий ріпак, а ячмінь вже чекає весняного тепла. Як зазначає Сергій Володимирович, всі рослини живі і дають нові пагони, адже їх дбайливо підігрівали, поливали і підживлювали.

Кажуть, що людина щаслива, якщо їй не треба змушувати себе щодня йти на роботу, коли вона отримує задоволення від того, чим займається.

- Звичайно, я щасливий працювати на ДСГП «Агроцентр». Можна навіть сказати, що я на роботі відпочиваю, адже займаюся улюбленою справою, знаходжуся у колективі однодумців, які мене розуміють і підтримують, - говорить Сергій Володимирович.

Щасливий працювати на землі і головний агроном підприємства Арсен Сидикович Сулейманов:
- Ми вчасно, до дощів, відсіялись, підживили всі культури. І це для нас, як для трударів землі, привід для щастя. Працівники підприємства за 5 днів засіяли близько 900 га!

За словами Арсена Сидиковича, не зупиняється робота і в теплицях: зібрали салат, а тепер активно йде процес пікірування саджанців ранньої капусти. Забезпечуючи за допомогою пікірування достатню площу живлення, розсаді дається стимул для розвитку потужної кореневої системи, яка є запорукою сильної і здорової рослини.
- У нас взагалі все чудово, - стверджує Арсен Сидикович.

Погоджується з ним і головний механік Віктор Іванович Стадніченко. Саме завдяки його зусиллям вся техніка на підприємстві бездоганно відремонтована та завжди готова до роботи. За його словами, з посівною машини впоралися добре, тож тепер підприємство надає послуги з комплексу сільськогосподарських робіт (культивація, боронування, дискування, посів) товаровиробникам будь-якої форми власності.

Роботу свою Віктор Іванович теж любить:
- Я на це вчився, цим і займаюсь. Робота складна, але, коли все вдається, дійсно отримуєш від неї задоволення!

Працівники щасливі, бо бачать результати своєї роботи, бо всі навколо називають їх добрими господарями. Тому трударі АТ «Михайлівський райагропостач» навіть думки не мають про якийсь спочинок, вони працюють з ранку до ночі, лиш би віддячити землі-годувальниці за хліб і щастя, які вона дає. Праця на землі — це сенс їхнього життя.

Тож обирайте те, що приносить радість і задоволення саме вам, звільніться від негативу та хвилювань – і будьте щасливими!
 
 
 
   
 ВЕСНЯНИЙ ДЕНЬ РІК ГОДУЄ Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №22 від 14.03.2017
Починає прокидатися природа. На деревах набубнявіли бруньки, щоб невдовзі розпуститися соковитими листочками. Прокидаються і перші весняні квіти, які вже різнобарвними цятками вистилають землю. Дні стають довшими, і від цього навіть прокидатися зранку вже веселіше. Щедра та тепла весна крокує вулицями наших сіл, заглядає у віконця, лоскоче теплими промінцями, сповіщаючи про лагідне сонечко на вулиці, даруючи надію на багатий урожай.

Настання сприятливих погодних умов для аграріїв означає проведення комплексу весняно-польових робіт в найкоротший термін. Ось і АТ «Михайлівський райагропостач» почав посівну кампанію.

Як повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, користуючись сприятливими погодними умовами, вже по всій області розгорнуто активні роботи: проведено підготовку ґрунту до сівби на площі 31,3 тис. га, підживлення озимих культур на зерно здійснено на площі 196 тис. га або 28% до прогнозу, а також озимого ріпаку - на площі 10 тис. га або 34%. Для проведення весняно-польових робіт потреба в матеріально-технічних ресурсах забезпечена на 80-98%.

Весняна праця починається з першим подихом цієї прекрасної пори. Навесні проводять підготовку ґрунту під посіви. Як тільки з полів сходить сніг, на них починаються весняні роботи. Для аграріїв настає найвідповідальніша пора, коли, як говорить прислів'я, один день рік годує. Треба встигнути за дуже короткий час, поки в ґрунті ще достатньо вологи, провести посівну кампанію. Саме тому на землях, які обробляє підприємство, і в вихідні, і в будні не зупиняються роботи. З любов’ю до землі і турботою про майбутній урожай трудяться в полі працівники АТ «Михайлівський райагропостач» та дочірнього підприємства «Агроцентр». Кожен розуміє, що від організації посівних робіт безпосередньо залежать підсумки року і благополуччя не тільки підприємства, а й регіону в цілому.

Втім, в сільськогосподарському виробництві кожна пора року є по-своєму важливим і відповідальним періодом. Хлібороби не припиняють дбати про майбутній урожай весь рік. Взимку невелика бригада механізаторів підприємства, а їх всього дванадцять, ретельно підготували техніку до роботи в полі - відремонтували, налагодили, перевірили. Ще з кінця 90-их років АТ «Михайлівський райагропостач» став на шлях новітніх технологій, закуповуючи імпортну техніку John Deere та New Holland, яка є продуктивнішої та надійнішою в експлуатації, відповідає вимогам безпеки життєдіяльності. Крім того що такі машини менше споживають пального та мастильних матеріалів, вони забезпечують кращу якість робіт і відповідають європейським стандартам!

А тепер діло за трударями в полі – маючи високопродуктивну, потужну і «розумну» техніку кожен на своїй ділянці докладає максимум зусиль, щоб виростити відмінний урожай!

Увесь дружний колектив відповідально і злагоджено працює, адже знає, що усі роботи мають бути проведені якісно. Підживлення посівів озимих культур, культивація, боронування, підготовка насіннєвого матеріалу – в АТ «Михайлівський райагропостач» все проходить на найвищому рівні! Хід весняно-польових робіт знаходиться на особливому контролі у голови Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галини Вікторівни Шаламової.

За словами головного агронома підприємства Арсена Сидиковича Сулейманова, цьогорічна посівна кампанія просувається важко. Перше сонечко вже радує нас своїм теплим промінням, та все ж ґрунт поки що не достатньо прогрітий.

Цього року підприємство вирішило збільшити посівні площі гороху. Ця рослина вирощується сьогодні майже на кожному городі. Така популярність гороху зрозуміла. Його насіння дуже поживне і за вмістом білка змагається з м'ясом, в рази перевершує пшеничні зерна. За змістом крохмалю горох ніяк не поступається картоплі. Крім того, в ньому у великій кількості містяться вітаміни A, E, C і B, а також цінні мікроелементи: селен, йод, магній, калій, залізо, кальцій і натрій. Зараз же йдуть роботи , щоб незабаром на полях зійшов цей вусатий красень.

Ледве встигне прокинутися сонечко, а трактористи підприємства В’ячеслав Писанко, Пилип і Олександр Антюфєєви, Володимир Скоробогатов, Ярослав Ганель, Микола Притика, Данило Герасименко, Костянтин Георгіаді, Михайло Назаренко, Олександр Костіков, Олександр Карпенко, Олег Пересипкін під керівництвом Сергія Нужного, Арсена Сулейманова, та Віктора Стадніченка вже виводять сталевих коней в поле: треба все заплановане зробити у найкоротший термін. За попередніми прогнозами, посівну підприємство завершить вже за тиждень.

З приходом весни все навкруги змінилось. Все пробуджується до нового життя. Прилетіли співучі птахи з теплих країв. Дерева прокинулись від зимового сну. Нудні сірі пейзажі вже починають всотувати в себе весняні барви. Отже, весна рада вітати нас й зігріти своїм сонячним теплом кожного. Але особливо ясно і приязно вона усміхнеться працьовитим і роботящим. Всі виходять з будинків, пораються біля своїх осель, наводячи лад у дворах. Нам дуже подобається барвиста, весела, духмяна і запашна весна! А вам?
 
   
НОВЕ ПРИМІЩЕННЯ ВІЙСЬККОМАТУ ТЕПЕР З НАДІЙНИМИ ДВЕРИМА   
Не так давно в смт Михайлівка з'явився окремий військкомат. Раніше він був об'єднаний з військовим комісаріатом Василівського району. Тепер же, у зв'язку з проведенням заходів із мобілізації, дуже гостро постало питання щодо окремого військового комісаріату.

Військкомат — це орган місцевого військового управління, відповідальний за військово-мобілізаційну та обліково-призовну роботу.

У новій будівлі потрібно ремонтувати все, тому військовий комісар Михайлівського районного військового комісаріату підполковник В.В.Шпаков звернувся керівників різних установ та підприємств з проханням надати посильну допомогу у проведенні ремонту.

Голова Наглядової ради АТ «Михайлівський райагропостач» Галина Вікторівна Шаламова відгукнулася на прохання, тож тепер, за її участі, в будівлі вже встановлено троє міцних та надійних металевих дверей.

Як відомо, надійні вхідні двері - це запорука безпеки, комфорту і збереження майна будь-якої будівлі. Підвищена міцність і відмінна якість є головними вимогами, які в наші дні ставляться практично перед усіма дверима, а особливо – там, де зберігаються дійсно важливі дані.
Основними завданнями військкомату є:
*підготовка та проведення мобілізації
*облік людських і народно-господарських ресурсів
*підготовка молоді до несення військової служби
*організація проведення призовів громадян на військову службу та на навчальні збори
*організація прийому громадян на військову службу за контрактом
*здійснення інших оборонних заходів

Саме для організації прийому громадян на військову службу за контрактом АТ «Михайлівий райагропостач», на прохання військового комісара, оплатило друк агітаційних наклейок, листівок різних форматів та банерів.

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби. - Контрактна служба – це робота у військових частинах. Людина, яка йде служити у військову частину за контрактом, виконує зрозумілі для себе завдання. Слюсар, наприклад, лагодить техніку для ЗСУ. Кожен фахівець допомагає військовим у свій спосіб.

Контрактник повністю забезпечений харчуванням, одягом, матеріалами та засобами, потрібними йому для роботи. Тривалість робочого дня – вісім годин, субота і неділя – вихідні дні. Крім того, людина сама вибирає місце праці. Це викликає неабиякий інтерес до служби серед різних категорій громадян.

Сьогодні військовий комісаріат - це та структура, яка займається організацією призову до збройних сил, ставить на облік військових запасу, крім того виконує цілий ряд завдань соціального плану. У зв’язку з проведенням антитерористичної операції на сході України, на плечі працівників військкомату лягло багато додаткових завдань, тож підтримка їм необхідна, особливо, якщо й сам військкомат тільки нещодавно розпочав свою роботу.
 
   
 НАЙДОРЕЧНІШИЙ ПОДАРУНОК НА 8 БЕРЕЗНЯ  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №21 від 08.03.2017
Свіжий вітерець, неповторний аромат весни, щебетання птахів говорять про те, що на порозі Міжнародний жіночий день. Це свято відзначають з особливою теплотою, тож воно наповнене подарунками та квітами, найщирішими почуттями до наших мам, дружин, дочок, колег по роботі - до всіх близьких нашому серцю жінок.

8 березня відзначають не тільки в Україні. Хочете дізнатися, як ставляться до цього свята в інших країнах?

Наприклад, болгари святкують Міжнародний жіночий день з 1914 року. Тут його вважають Днем жінок, Днем матері. Вітають, дарують прекрасній половині людства квіти і подарунки. Але вихідним цей день так і не оголосили.

В Туреччині напередодні міжнародного жіночого дня нерідко можна побачити акції протесту. Наприклад, в Анталії близько 300 дівчат скандували гасла і навіть змогли перекрити проїжджу частину однієї з вулиць міста. Мета акції - привернути увагу до проблем жінок в Туреччині.

Так уже склалося, що у французів немає традиції дарувати квіти жінкам 8 березня, хоча, звичайно, це зовсім не забороняється. Міжнародний жіночий день тут носить підкреслено соціально акцентований характер, де головне - боротьба за права слабкої статі. Тому і всі заходи, які проходять 8 березня у Франції, пронизані цим мотивом.

У нас же жінка - це Берегиня. Вона дарує життя, зберігає сімейне вогнище, надихає на добрі справи і подвиги. Тому поруч з жінками чоловіки намагаються бути більш благородними, порядними.

8-го березня наші жінки, звичайно ж, отримують подарунки. В АТ «Михайлівський райагропостач», ДСГП «Агроцентр» та ФГ «Агро-Константа» ніколи не забували про Міжнародний жіночий день, тож усім нинішнім і колишнім працівницям та орендодавцям напередодні свята розвезли вітальні листівки та подарункові набори.

Зворушені такою турботою та увагою, вони почали дзвонити до редакції газети якраз в той час, коли готувався цей номер. Жінки також захотіли привітати Галину Вікторівну Шаламову та колективи підприємств і подякувати їм за те, що про них ніколи не забувають:

Багато підприємств є в нашій Україні,
Людей багато на землі працює,
Але, погодьтеся, не так багато нині
Є тих, кого людські проблеми всі хвилюють.
«Райагропостач» наш небайдужістю вражає
Й турботою про «пайщиків», працівників.
І кожне свято нас усіх вітає:
Дарунки, допомога і дзвінки.
Так хочеться подякувати щиро
Галині Вікторівні, господині вправній,
І дружному усьому колективу
За піклування, за вітання, за увагу!
Спасибі, що не забуваєте ніколи,
Допомагаєте, коли ми потребуємо!
Ми так радіємо з того часу, відколи
Із Вами співпрацюємо, товаришуємо!
Вітаємо і Вас з весняним святом,
Нехай в душі завжди весна квітує!
Бажаєм процвітання і добра багато,
А доля хай лиш посмішки дарує!

З повагою вдячні орендодавці Л.Г.Хижняк, М.Ф.Гнаткова та колишня працівниця З.П.Мамлига

Міжнародний жіночий день святкує весь світ, вся Україна і, звичайно ж, Михайлівський район. Ми провели опитування серед більш, ніж п'ятидесяти жінок і чоловіків Михайлівщини, щоб з'ясувати, який подарунок на 8 березня вони вважають найбільш доречним. Нам хотілося порівняти, наскільки збігаються думки різних статей.

Пропонуємо і вам поглянути, на результати опитування.

Перші позиції рейтингу і в чоловіків, і в жінок збіглися. Найбільше представницям прекрасної статі хотілося б отримати яскраві емоції. За цей пункт проголосували 26 відсотків жінок, їх підтримали 29 відсотків чоловіків. На другому місці серед найбільш доречних подарунків - квіти. Принаймні, так вважають 20 відсотків жінок і 23 відсотки представників сильної статі.

Наступні групи бажаних подарунків відстають від лідерів з великим відривом. Та і результати далі вже різняться. 8 відсотків жінок хотіли б отримати у подарунок на 8 березня парфуми, але з більш індивідуальними подарунками у сильної половини людства починаються проблеми. Ті ж парфуми, наприклад, самостійно не може вибрати або не готовий цього зробити жоден чоловік. Техніку чи книгу доречним подарунком вважають 8 відсотків жінок і 5 відсотків чоловіків.

Досить банальний спосіб привітати другу половинку з Міжнародним жіночим днем - повести її у кафе. Не надто перейматися проблемою вибору подарунку і вчинити саме так вирішили 11 відсотків чоловіків, але насправді тільки 2 відсотки жінок прагнуть ось так відсвяткувати цей день.

Небагато опитаних вибрали у подарунок і прикраси. І чоловіки, і жінки віддали їм лише 5 відсотків голосів. Цікаво, що в цю ж групу увійшло трохи несподіване і неромантичне бажання - отримати гроші і зробити собі подарунок самостійно. Цього теж бажають тільки 5 відсотків чоловіків і жінок.

Жоден з опитаних не обрав солодощі. Та нам чомусь не віриться, що цього року 8 березня обійдеться без шоколадок та цукерок. 11 відсоткам і чоловіків, і жінок не сподобався ні один із запропонованих варіантів, але що саме хочуть подарувати (або ж отримати в подарунок) теж не вказали.

Варто відзначити, що чоловіки, в цілому, не помиляються, вгадуючи основні жіночі побажання до 8 березня. Як бачимо вони все ж вміють відчувати жінок та передбачати їхні бажання. Тож, любі представниці прекрасної статі, чекайте в подарунок квіти та враження!

Милі, славні наші жінки! Нехай у ваших серцях завжди вирує весна, очі іскряться щастям, в будинках панує злагода. Нехай виконуються ваші найзаповітніші бажання.
Зі святом!
 
   
 МАС-РЕСТЛІНГ  В УКРАЇНІ ВІДСВЯТКУВАВ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ  Стаття з газети "НАШе Життя: новини" №20 від 27.02.2017
У неділю, 26 лютого, Федерація мас-рестлінгу України відзначила свій другий День народження! А рік тому, 25 березня, у нас була створена ще й Федерація силового екстриму України.

Не так давно в нашій країні з’явився такий вид спорту як мас-рестлінг. Здавалося б, все нове йде в маси зі столиці. А ось і ні! По Україні мас-рестлінг почав поширюватися з нашого Мелітополя. На першому чемпіонаті світу, що проходив у Якутську в кінці 2014 року, збірну України представляли двоє харків'ян, один киянин і три мелітопольця. Не дивно, що й святкування річниці створення організацій пройшло у Мелітополі.

За два роки існування Федерації мас реслінгу в Україні її учасники змагалися на 30 турнірах, завоювали 43 медалі на чемпіонатах світу, Європи та міжнародних змаганнях! У 2016 році збірна України з мас-рестлінгу взяла першу в своїй історії золоту медаль на чемпіонаті Європи. Золото тоді завоювала українська спортсменка з Мелітополя - Ольга Сукач. У категорії до 55 кг ще одна спортсменка з Мелітополя Аліна Польченко стала срібним призером чемпіонату Європи. Про нашу команду заговорили всі, без винятку, фахівці мас-рестлінгу ще після тріумфального виступу збірної України на кубку світу 2015 року . Тоді дві бронзи у жінок і дві срібних медалі у чоловіків новоствореної команди здивували всіх.

На урочистий захід з нагоди річниці заснування Федерації завітали і силачі, і судді, і друзі, серед яких – представники бізнесу, культури, науки, духовенства. Міський голова Мелітополя Сергій Анатолійович Мінько нагородив президента Федерації Валерія Нодаровича Газаєва почесною грамотою за вагомий внесок у розвиток спортивного життя. Привітати силачів приїхала і збірна Грузії з мас-рестлінгу!

- Тут всіх об’єднує одна справа - розвиток спорту, виховання молодого підростаючого покоління. У спорті не лише загартовують здоров’я, але й вчаться справжній дружбі. Ми в будь-який момент готові прийти на допомогу своїм однодумцям, як і вони приходять на допомогу нам. Ми - першовідкривачі мас-рестлінгу в Україні, тож знали, наскільки важко запустити все з нуля, але йшли вперед завдяки нашим друзям, - з вдячністю відзначив Валерій Нодарович.

Мас-рестлінг - національний вид спорту Якутії. Його правила дуже прості: для перемоги спортсмену необхідно вирвати палицю з рук суперника. При цьому ноги впираються в дошку. Поєдинок триває до перемоги в двох раундах одного з борців. Перемога в сутичці зараховується, якщо одному зі спортсменів вдалося перетягнути суперника через опорну дошку або якщо суперник випустив палицю.

Не зважаючи на прості, на перший погляд, правила, президент Федерації мас реслінгу в Україні Валерій Нодарович Газаєв відзначив, що цей спорт – не з легких. Запорука перемоги в мас-рестлінгу - утримати рівновагу і вивести з неї суперника.

На урочистому заході відзначили всіх спонсорів, кращих керівників обласних організацій, суддів, кращих спортсменів та спортсменок. На свято була запрошена і Галина Вікторівна Шаламова як людина, для якої здоровий спосіб життя – не просто слова, і вона знаходить можливість підтримати спортсменів як справжній друг і надійний партнер.

- З Галиною Вікторівною ми давно товаришуємо, не один вже захід разом організовували. Вона нам регулярно допомагає. Спасибі за Ваш внесок у розвиток дитячо-юнацького спорту, а наша молодь цього потребує, - подякував їй Валерій Нодарович Газаєв.

Справді, спорт – це не лише здоров’я, а ще й відмінний настрій, високий життєвий тонус і надзвичайний душевний підйом , і це - прекрасна основа для прагнення до успіху, нових звершень та плідної праці.

- Спасибі й Вам за те, що розвиваєте спорт в Україні, що залучаєте молодь до здорового способу життя, що даєте їм можливість спробувати себе у чомусь новому, показати свій хист, вивести Україну на новий рівень у світі! Саме в молодому віці спорт здатний закласти основу для здоров’я на всі наступні роки, - звернулася до президента Федерації мас-рестлінгу України Валерія Нодаровича Галина Вікторівна Шаламова.

Пишатися дійсно є чим: за два роки Федерація досягла неймовірних успіхів! Нині Україна займає четверте місце в світі та третє місце в Європі з мас-рестлінгу!

Саме спорт в житті людини стає найбільш потужним і дієвим чинником у справі збереження здоров’я. Він всіляко сприяє гармонійному розвитку людини, і особливо це актуально в молодому віці. Чудово, коли в Україні починають розвиватися нові види спорту, тоді до них долучається ще більше молоді! Займайтеся спортом, любіть його і вболівайте за наших!
 
 
 
   
 РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖ

МИ знаходимось.

інд. 72013
Запорізька обл
Михайлівський р-н
с.м.т. Пришиб
вул. Кооперативна, 1
Все права защищены©